Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A Rendőrség eltüntette az...

A Rendőrség eltüntette az ügyemet?

Figyelt kérdés

A történetem egyszerűen hihetetlen, mégis ez a valóság.


2011-ben tettem egy rendőrségi feljelentést. Az elkövető velem szemben csalást követett el, és ezután, annak érdekében, hogy a nyomokat eltüntesse, rongálással még kb. 200.000,- forintos anyagi kárt okozott.


A rendőrség nyomozott, majd vádemelési javaslattal továbbította az ügyet az Ügyészségnek.


A hölgy, akit feljelentettem, nevetve közölte velem, hogy az édesapja, kapcsolatai révén, el fogja simítani az ügyet.


Az Ügyészég ezután visszajuttatta az ügyet a rendőrségre és további nyomozásra utasította.

Kijelöltek egy kárszakértőt is, hogy megállapítsák, pontosan milyen összegű kárt okozott a fiatal hölgy (és a barátja, aki segített neki).


Minden intézkedés között hónapok teltek el...


Egyszer rejtett tel. számról felhívott egy férfi és közölte, hogy ő a kárszakértő. Feltett néhány kérdést.


Kb. 2 év elteltével ismét felhívott egy férfi rejtett tel. számról, és közölte, hogy ő a kárszakértő...

Kérdésemre, hogy miért hív fel ismét egy kárszakértő, és mi volt az előzőnek a szakvéleménye, azt válaszolta, hogy nem volt eddig semmilyen kárszakértő, és nem tudja két évvel korábban kivel beszéltem.


Egy nő is felhívott kb. 4 éve, szintén rejtett számról, és közölte, hogy az ügyemet áthelyezték egy másik kerületi rendőrsége, ő az illetékes nyomozó, nekem semmi tennivalóm nincs, majd értesítenek.


Nekem úgy tűnik, hogy akik hívtak, csak szórakoztak velem, és semmi közük nincs sem a rendőrséghez, sem a kárszakértőhöz. Utólag alaposan átgondolva a beszélgetéseket, rájöttem, hogy egyik személy sem mutatkozott be, senki nem mondta el a nevét.


A lényeg az, hogy 6 év alatt nem kaptam az ügyemről semmilyen határozatot, sem kárszakértői szakvéleményt, és, ami a legdurvább:


TÖBB LEVÉLBEN ÉRDEKLŐDTEM A RENDŐRSÉGEN ÉS AZ ÜGYÉSZSÉGEN, HOGY MIÉRT TELNEK EL ÉVEK ÚGY, HOGY NEM KERES SENKI, AZ ÜGYEMRŐL PEDIG NEM TUDOK SEMMIT. TÁJÉKOZTATÁST KÉRTEM, HOGY LEZÁRTÁK-E A NYOMOZÁST, KÉSZÜLT-E HATÁROZAT, STB.


A KÉRDÉSEIMRE SOHA NEM VÁLASZOLTAK!


Van pl. kettő olyan levél, amelyiket 1,5 éve írtam a rendőrségnek és az Ügyészségnek, de a mai napig az ügyemről nem tudok semmit, mert a kérdéseimre nem válaszolnak!


Ezután következtek a panaszok... Az Országos Rendőr-Főkapitányságnak, A Fővárosi Főügyészségnek, a Független Rendőrségi Panasztestületnek, a Központi Nyomozó Főügyészségnek, és még sorolhatnám...


Minden levelemre azt válaszolták, hogy nem illetékesek.

Senki nem illetékes!


Az ügyem pedig eltűnt?



2017. nov. 14. 01:55
 1/3 Zápor 3.0 ***** válasza:
A nyomozás határidejének meghosszabbításáról kapsz ügyészségi határozatot?
2017. nov. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem, nem kaptam határozatot a nyomozás meghosszabbításáról!


Kb. 4-5 éve az Ügyészég visszaküldte az ügyet a rendőrségre, további nyomozásra utasította, és arra, hogy egy kárszakértő felmérje a kárt.

Ez volt az utolsó hír, amit az ügyről kaptam.


Azóta se kép, se hang... És, a leveleimre nem adnak választ.


Tudomásom szerint, ha valamikor lezárták a nyomozást, jogom lett volna betekinteni a nyomozás során keletkezett iratanyagokba.


Sajnos, még arról sem akarnak tájékoztatni, hogy lezárták-e a nyomozást és van-e erről határozat.

2017. nov. 14. 07:52
 3/3 A kérdező kommentje:

Úristen, ma telefonon beszéltem a rendőrséggel, és végre mondtak valamit:


AZ ÜGYEMET 2014-BEN KISELEJTEZTÉK!

2017. nov. 14. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!