Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Te a halál büntetést vagy az...

Te a halál büntetést vagy az életfogytiglani fegyház büntetés párti vagy? És kinek mit adnál a következő esetben?

Figyelt kérdés
43 év börtön után kiderült, hogy ártatlan az amerikai férfi. - [link] - Ebben az esetben melyik lett volna a legjobb, a halál büntetés, vagy az életfogytiglani fegyház büntetés? És mi van azokkal akiket már a jogerős ítélet után ki is végeztek, és a ki végzésük után derült ki hogy ártatlanul végezték ki?

2017. nov. 16. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Halálbüntetést, de csak akkor, ha 100%-osan bizonyítható, hogy valóban ő követte el. Olcsóbb is, és szerintem emberségesebb is, mint az életfogytiglan.
2017. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%

Egyiket se részesítem előnyben a másikkal szemben. A gyakorlatban a halálbüntetés teljesen jelentéktelen. Amíg Magyarországon volt, kivégeztek átlagban évi 3 embert.


Tudom hogy az élet szentsége a legfontosabb, meg bla bla, de évente százezrek halnak meg igazságtalanul világszerte, de ez csak az érintetteknek jelent valamit, a világ megy szépen tovább.

2017. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
A tuti 100% ban bebizonyított esetben ėletfogytig tartó kėnyszermunka, hogy termeljenek hasznot az olyanok. Ne csak pihizzenek.
2017. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Egyiket sem.

A közveszélyes embereket pedig egy más szintű börtönben kellene tartani.


Inkább az arányossággal van baj.


43 év nagyon sok,aki ennyit ül,annak szinte tényleg mindegy.

20-25 év lenne reális.Így lenne idő még újra kezdeni,hasznos tagja lehetne a társadalomnak.

2017. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
#4 A börtönben ülők nagy részénél semmi remény nincs arra, hogy valaha hasznos tagja legyen a társadalomnak.
2017. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hájaaa ***** válasza:
85%

"A börtönben ülők nagy részénél semmi remény nincs arra, hogy valaha hasznos tagja legyen a társadalomnak."


Ahogy a kintlévők nagy részére is igaz ugyanez az állítás

2017. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
Aki börtönbe kerül, az általában nem véletlenül kerül börtönbe. Többségük eleve nem rendelkezik lelkiismerettel és empátiával. Az ilyenek soha nem lesznek normális emberek.
2017. nov. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1# szerinted van olyan 100 százalékos bizonyítás? Nagyon tapasztalatlan vagy még!
2017. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%
Én kondicionálás/agymosás (mondjuk fizikai fájdalommal és drogokkal) párti vagyok, szerintem a fenti kettő irracionális. Az elítélt nem cselekedhetett máshogy mert az agya az akkori állapotában, abban a helyzetben csak úgy tudott reagálni. Lévén a gyakorlatban nem volt választása (csak elvont, elméleti síkon mondhatjuk, hogy cselekedhetett volna máshogy) megbüntetni nincs értelme, megölni fasiszta dolog, mivel nem különbözik attól, mintha megölnénk az értelmi és egyéb súlyos fogyatékosokat, viszont meg kell javítani, el kell kerülni, hogy a történtek megismétlődjenek, ezért valamiféle nevelő hatású, szakemberek mellett (mondjuk pszichológus) végzett "büntetésre" szükség van, de nem azért hogy rossz legyen neki, hanem hogy az agya soha többé ne reagáljon úgy, mint a kérdéses esetben, bent tartani meg addig kéne őket, amíg a szakemberek nem biztosak benne, hogy sikeres a javítás és nem jelent többet veszélyt se a társadalomra, se senkire. tulajdonképpen csak a veszélyes pszichopatákat, és más veszélyes elmebetegeket, akiket nem lehet megjavítani kéne bezárni szerintem, de azokat örökre.
2017. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!