Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Áldozat vagyok egy büntetőügyb...

Áldozat vagyok egy büntetőügyben. Ilyen esetben ha megint így kibuknék, meg fogják tartani a szembesitést? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Azt hittem hogy túl vagyok a tettein, de kiderült számomra és mások számára is, hogy valójában csak nagyon mélyre temettem magamban. De sajnos felszinre tört és nem tudtam kezelni magamban.

Közeledik a szembesítés napja amit eddig nagyon vártam, hiszen tudom utána már közelebb leszünk ahoz hogy vége legyen ennek a rémálomnak..

De a mai napon beszéltem az ügyről egy illetékes személlyel és egyik pillanatról a másikra, már nem én utaltam a testem (mely minden porcikája folyamatosan látványosan remegett) rámtört egy órákon át tartó sirógörcs.

Bepánikoltam, nem tudtam másra gondolni csak arra hogy milyen megalázó lesz ahogy nevetve a szemembe mondja hogy ő nem bántott. Hogy mennyire rettegek tőle hogy újra látnom kell...

Az Illetékes személy szerint és az ügyvédem szerint sem szabad így belevágni a szembesitésbe.

Valahol én ennek örülnék, de ha későbbre halasztjuk azzal ő csak időt nyer. Én pedig valószínűleg ugyanilyen ha nem rosszabbul fogok reagálni, hiszen ezzel megfutamodok előtte.

Rengeteget gondolkodtam ezen és arra jutottam hogy mindenképpen megpróbálom végig csinálni a szembesitést. De ha esetleg megint ilyen állapotba kerülnék (bár nagyon bízom benne hogy nem fogok) Akkor el fogják napolni a szembesitést? Vagy mi várható?



2017. nov. 17. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mielőbb ess túl rajta, különben föléd kerekedik. Ha tovább halasztgatod, később már te is azt fogod állítani, hogy nem bántott.
2017. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Hogyan dolgoztad föl annak idején, minek hatására azt gondoltad, hogy túl vagy rajta? Kaptál szaksegítséget? Pszichoterápia vagy bármilyen más terápia? Mert sajnos ilyen esetben az ember - különösen pszichológiai ismeretek és tapasztalat hiányában - nem fogja önmagát kihúzni a bajból a saját varkocsánál fogva, egyenes következmény, hogy csak elássuk magunkban a tragédiát.

Fontos lenne, hogy segítséget kérj amilyen gyorsan csak tudsz. Felhívhatnád a NaNE segélyvonalát és tanácsot kérhetnél, mit tehetnél. Ők jogilag és pszichológiailag is eléggé képben vannak, szóval nem csak abban tudnak segíteni, hogy mi történhet hivatalos úton az ügyeddel, de abban is, hogy hogyan indulhatnál el a lelki feldolgozás útján.

A következő (amit valszeg majd ők is javasolnak), hogy keresned kellene egy jó pszichoterapeutát. Viszont amivel gyorsabb elsősegélyt kapnál: kipróbálhatnád a kineziológiát.

Egy szerencsétlen ismerősöm előadóművészként (szólista), borzalmas lámpalázzal volt "megáldva", hiába volt jó és adott jó koncerteket, úgy összestresszelte magát, hogy előtte/utána napokig idegroncs volt, az előadásra meg nem emlékezett. Neki pl. ez a módszer segített totálisan megszüntetni ezt a sokkot.

Szóval inkább akkor hívd fel a segélyvonalat és egyben keress egy jó kineziológust is - ha gondolod, olyat is találhatsz, aki pszichológus is egyszerre.

2017. nov. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

Pszichologusi segítséget kapok az ügy miatt. Amit az elején szégyelltem. Ma már nem így van. tudok vele 100%ban nyíltan beszélni az ügyről. Sajnos amikor végre először elmondtam mindent azóta nagyon labilis lettem. Egyszerűen újra csak az akkor történt események cikáznak a fejemben. És nem tudok szabadulni tőlük. Sokszor ok nélkül is elkap újra a sírás. Pont mint az ügy utáni első pár hónapban. Úgy érzem újra az ügy és az ott történtek uralják az életemet és nem én. ebbe pedig belehalok

2017. nov. 19. 14:08
 4/5 anonim válasza:
Mi történt? Leírod kicsit részletesebben, hátha jobban tudunk segíteni. Vagy ha itt nem szeretnéd, írhatsz
2017. nov. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy nem véletlenül van szembesítés. Tudom, hogy nehéz, de egyszer túl kell esni rajtad. Mert lehet, hogy pont ez kell majd ahhoz, hogy minden bizonyíték, minden körülmény fel legyen derítve, vagyis hogy kellőképpen bizonyított legyen az ő bűnössége. És ha halasztod, az neki jó, ugyanis az időmúlás neki enyhítő körülmény a büntetése kiszabása során, ha bűnösnek mondják ki, illetve ha valaki ellen nincs elég bizonyíték, akkor el sem ítélhetik, tehát akármilyen nehéz, de fogd fel úgy, hogy jobb szembe nézni vele, minthogy utána felmentsék, vagy kapjon egy nevetséges büntetést és jót röhögjön a markában, hogy megúszta, vagy ennyivel megúszta.
2017. dec. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!