Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Rendőrség

A kérdés

Lehet éles lőfegyverre fegyvertartási-és viselési engedélyem az alábbiak kritériumokkal?

NEM VICC a következő.

Járműmérnöki egyetemi hallgató vagyok a BME-n (Műegyetem) MSC-t letettem, épp Phd-zom. Elvégzem , és nem merem beadni rá a kérelmet. Szerintetek elfogadnák?

P9RC-t szeretnék.

De beérem egy PA63-mal.

Keress kérdéseket hasonló témákban: pa63, fegyver, pisztoly, éles, mérnök

2017. nov. 24. 19:50  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
viselési? Nem.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/24Időpont 2017. nov. 24. 19:51 Privát üzenet
Viselesi eselytelen. Tartasihoz is megvannak a feltetelek, hogy milyen vizsgak kellene stb.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/24Időpont 2017. nov. 24. 19:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És milyenek kellenek?

Viselési miért nem?(Éjjelre sem? Nem hülyeség, így tudom, hogy éjszaka hordhatod)

# 3/24Időpont 2017. nov. 24. 19:56 Privát üzenet

Még a tartás is kétséges, kiforgatnak a pszichológiai teszten úgy hogy el megy a kedved tőle.

Feketén miért nem szeretnél?

A válasz 72%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/24Időpont 2017. nov. 24. 19:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mert nem akarom a nevem bemocskolni.

És aztán ülhetek, egy ezért tanultam akkor ennyit???

# 5/24Időpont 2017. nov. 24. 19:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Milyenek a pszichológiai kérdések???

# 6/24Időpont 2017. nov. 24. 19:58 Privát üzenet
A tartási nem nagy cucc. Fegyvervizsgát kell tenni és belépni lövész sportegyesületbe. A viselési valóban nem egyszerű, arról jobb ha leteszel, ha elmész tanfolyamra majd megtanulod miért.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/24Időpont 2017. nov. 24. 21:07 Privát üzenet

Nem kapnál viselésit. Viselésit csak indokolt esetben ( veszélyes munka, fenyegetések, stb együtt ) kaphatnak bizonyos emberek: bírók, politikusok, ügyészek, képviselők, stb. De ők is csak indokolt esetben.

Tartásit már könnyebb szerezni, ahogy le is írták, kell egy sportegyesületnél tagnak lenni, pár feltételnek megfelelni, letenni egy vizsgát és kész is.

Ugyanakkor miért akarsz éles lőfegyvert viselni? Vegyél gáz-riasztó vagy gumilövedékest pisztolyt, ami elég hatásos önvédelmi eszköz ( mindkettőt tapasztalatból mondom, a gázpisztolyt pepper lövedékkel rajtam próbáltuk ki ismerősi körben, meglehetősen kellemetlen, gumilövedékes pisztollyal pedig céltáblára lőttünk, így nem tudjuk mennyire fáj, de láttunk képeket milyen nyomot hagy: [link] . Hidd el, akit ilyennel meglőnek, nemigen akar utána kötekedni ).

Ráadásul ezeknek nemcsak tartása, hanem viselése is legális, rendőrségen bejelented, pár ezer forint, kapsz egy papírt és viselheted is.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/24Időpont 2017. nov. 25. 03:32 Privát üzenet
kovpet nevű felhasználó válasza:

"Viselési miért nem?"

Azért, mert szubjektív az elbírálás és az eredmény valahogy mindig a "nem".

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/24Időpont 2017. nov. 25. 11:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De miért????

Egyébként ha otthon tarthatom, bejönnek fegyveresek(mert a környéken szinte mindenki szerzett feketén) akkor elővehetem, és a házban a sarkoknál fedezhetek vele?

# 10/24Időpont 2017. nov. 25. 11:32 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mikor kérhetek fegyvertartási engedélyt, ha volt felfüggesztett börtönbüntetésem?
Magyarországon fegyvertartási engedély mellet mi kel még ahoz hogy az utcán tudjam viselni az éles maroklőfegyvert?
Az USA-ban miért találták ki, hogy könnyen lehessen éles lőfegyverhez jutni?
Hogyan lehet fegyvertartási engedélyt szerezni?
Hogyan kaphatok a rendőrségtől fegyvertartási engedélyt? Mely országokra érvényes egy ilyen engedély?
Egy nyomozónak külön kell fegyverhez engedélyt szerezni vagy, ha elvégzi az egyetemet automatikusan jár a fegyvertartási engedély?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Rendőrség rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!