Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet éles lőfegyverre fegyver...

Lehet éles lőfegyverre fegyvertartási-és viselési engedélyem az alábbiak kritériumokkal?

Figyelt kérdés

NEM VICC a következő.

Járműmérnöki egyetemi hallgató vagyok a BME-n (Műegyetem) MSC-t letettem, épp Phd-zom. Elvégzem , és nem merem beadni rá a kérelmet. Szerintetek elfogadnák?

P9RC-t szeretnék.

De beérem egy PA63-mal.



2017. nov. 24. 19:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha legálisan tartod igen, használhatod önvédelemre. Ellenben viselésit nem kapsz.
2017. nov. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tehát nem vihetem ki az utcára sem?
2017. nov. 25. 11:35
 13/24 kovpet ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de biztos, hogy te egyetemista vagy, ráadásul már végzett, PhD-s?
2017. nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Csak nap mint nap atrocitás ér, nem az egyetemen, hanem hazafelé menet az utcákon. Itt Pesten elszaporodtak sajna az ilyenek, de nem nagyon félek ,mert oda verek nekik, csak mondom sokaknál van éles lőfegyver.
2017. nov. 25. 11:37
 15/24 A kérdező kommentje:

13. Tudom, hogy kételkedő a kérdésem.

Phd-t még nem végeztem, azt csinálom.

Egyébként igen, az vagyok.

2017. nov. 25. 11:38
 16/24 árokpart ***** válasza:
100%
Éles lőfegyver szinte egészen biztosan nincsen akikről gondolod, hacsak nem valódi maffiózók között jársz. Sima, átlagos kötekedő állampolgár egészen biztosan nem jut éles lőfegyverhez még illegálisan sem nagyon Magyarországon.
2017. nov. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Banyek, költözz el. Elég kevés olyan környék van arányaiban MO-n, ahol valóban fegyverrel kellene közlekedni egy átlagpolgárnak is... A kérdésed és néhány hozzászólásod alapján is látszik már látatlanban, hogy az említett pszichológiai teszten egészen biztos elvéreznél.

Komolyan: költözz el.


Amúgy mindig is éreztem, hogy a járműmérnöki szak kifacsarta az agyam, de úgy látom másoknál súlyosabb problémákat is okozott....

2017. nov. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17:

Pesten lakunk a családdal egy "100 éves" házban, ami a családé, szóval a családdal élek. És itt van mindenünk, szóval ,hogy költözzek el???

Pest a "hazám" ,és a család is itt van.

Egyébként miért véreznék el a pszichológiai teszten?

Ha az egyetemen nem véreztem el, akkor ott fogok??

Az egyik haver rendőr, de azt mondja, hogy "szolgálati-és rendőri titoktartás alatt állok", és nem mond erről egy szót sem. Arról felvilágosított, hogy 8 cm; vagy annál kisebb vágóélű kést minden további nélkül hordhatok magamnál.

2017. nov. 25. 16:20
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Budapest elég nagy város. Én is itt élek és még nem jártam olyan helyen, ahol csak fegyverrel lehetett volna közlekedni.

Azért véreznél el, mert egy nagyranőtt gyerek értelmi szintjén vagy, ha azt hiszed, hogy neked tényleg fegyverre van szükséged és azt folyamatosan magadnál akarod tartani. Épeszű ember nem bízna rád olyan eszközt, amivel tömegesen olthatod ki mások életét. Az, hogy elvégeztél egy nehéz egyetemet, nem jelent semmit.

Iratkozz be egy önvédelmi tanfolyamra inkább, senki nem fog lelőni. Késelés, egyszerű támadás, rablás ellen pedig nem kell éles lőfegyver, egy jó önvédelmi taktika+futás amire neked szükséged van.

2017. nov. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Figyelj, egyetemre jársz nyilván nem vagy teljesen hülye, olvasd el a törvényt, értelmezd és rájössz miért nem kapsz fegyverviselési engedélyt. Miért itt kell ezt egy diplomás értelmiséginek megkérdezni? Ha a google-höz nem értesz akkor meg ballagj be egy rendőr örsre és kérj ott felvilágosítást. Amúgy meg mi az már, hogy "nem merem beadni a kérelmet". Szaros kislány vagy, vagy mi? Miért nem mered, megesznek a rendőrbácsik? Nem lesz neked fegyvered soha. Kést hordhatsz magadnál, gumilövedékes szarságokat is, gázsprét, viperát, érd be ezekkel. Ha valakit megsebesítesz velük, még ha ha jogos is volt az önvédelem szophatod évekig a bránert, mire lezárják bíróságon az ügyedet. Hülyeség ezzel foglalkozni.
2017. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!