Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi volt a legjobb és a legross...

Mi volt a legjobb és a legrosszabb tapasztalatod a rendőrséggel?

Figyelt kérdés
vagy rendőrrel
2017. dec. 1. 22:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Jó tapasztalat nincs. Töbször megbüntettek már viszont mikor betörtek hozzám nem találták meg a tettest.
2017. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem mindig normálisak voltak. Soha nem fordult szemèlyeskedèsbe a dolog de jól eldumáltunk. Egyszer büntettek csak meg de azt nem bánom.
2017. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Zápor 3.0 ***** válasza:
100%

Ha szabad, rendőrként szólnék hozzá. Az én véleményem, hogy van ilyen meg olyan rendőr is. Mint minden más szakmában. Innen nézve is van olyan állampolgár, akivel korrektül lehet együttműködni, van akivel még a legnormálisabb rendőr sem tud dűlőre jutni. Még rendőrként is találkozik az ember olyannal, hogy rendőrként csodálkozik el azon, milyen kollégái vannak.


Ami a betörést illeti... Múltkor szóvá tették, hogy nem gondolkodok civil ésszel. Most megpróbálok. Szóval engem is biztos bosszantana, ha betörnének hozzám, vagy teszem azt ellopnák a kocsim és nem lenne meg az elkövető. Viszont higyjétek el nekem, nem olyan egyszerű betörőt, v. gépkocsi tolvajt fogni, mint esetleg gondolják sokan. Még akkor sem, ha egyébként minden tőlük telhetőt megtesznek a rendőrök.


Szerintem ha megkérdeztek x rendőrt, szerintem jó részük azt mondaná, hogy ehhez a munkához két maréknyi szerencse is kell. És nem azért, mert az pótolná a szakmabéli hiányosságokat. :) Na de ez nagyon messzire vinne.

2017. dec. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Én polgárőr voltam régebben ilyen 18-19 évesen és volt amikor rendőrőkkel közös szolgálatot csináltunk, nekem tetszett, hogy így együtt tudtunk működni.


Rossz tapasztalatom az volt, amikor felújítottak egy hidat és lezárták a kocsik előtt, csak gyalogosan lehetett átmenni, én meg a híd túloldalán dolgoztam. Oké, a híd melletti utcába leparkoltam a kocsit és átmentem gyalog dolgozni. Mikor jöttem vissza, rajt volt egy cetli, hogy tilosban állok, csak az a bökkenő, hogy a híd felől ezt semmilyen táblával nem jelezték, csak az átellenes oldalon sokkal messzibb onnan volt kijelyezve az a tábla. Ott ahogy néztem rengeteg autóst megbűntettek akkoriban, viszont sajnos ez engem nem vigasztal a csekket be kellett fizetni. Ahelyett, hogy tettek volna ki egy kiegészítő táblát az épíkezés ideje alatt, inkább megbűntettek 100+ autóst.

2017. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

A rossz tapasztalat: Anno húsz éve középsuliban elsős voltam. Bejöttek a rendőrök az osztályba drogot kerestek.Kipaloltatták mindenkinek a táskáját,és az egyik megette a kiflimet.


A jó tapasztalat:Pár éve kocsival éjjel igazoltattak.Nem világított az egyik lámpám.Nem voltam bekötve, aztán kiderült, hogy már egy éve lejárt az orvosim.Volt még valami de már nem emlékszem.

Rendes volt mert az enye-benyén kívül a legkisebb tételért mindössze 3000Ft-ra büntettek.

2017. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

A rendőr hozzászólónak üzenem.

"A két maréknyi szerencse" Egy bevásárló központ parkolójában fényes nappal feltörték a kocsinkat.Észrevétlenül, természetesen már bent ültünk amikor észrevettükk, hogy hiányoznak az értékeink.Oké, az újlenyomatokat elcsesztük.

Viszont olyan helyen álltunk( szinte a bejáratnál), ahol legalább 2 db ipari kamera látószögében volt az autónk,max 10 méterre.

Ezt jeleztük az áruházban, ahol azt mondták, hogy természetesen a felvételeket átadják a rendőrségnek ha kérik.

Hogy kérték- e nem tudom? Néhány hónap múlva kiküldtek egy papírt, hogy bla-bla-bla..lezártuk a nyomozást.

Ez esetben a szerencse az lett volna, ha önként feladja magát az elkövető.

2017. dec. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

Magyar rendőrséggel igazából nem volt más tapasztalatom, csak egyszerű közúti ellenőrzés, udvariasak voltak.


Torontóban 2 rossz tapasztalatom volt a kanadai rendőrséggel.


Egyszer fölhívtam őket, mert hóviharban pont előttem kifutott-csúszott egy autó az útról, és ottmaradt villogózva.

A rendőrtelefonos semmit nem akart csinálni, azt mondta, hogy majd telefonál az ürge, aki az autót vezette. Nem lehetett meggyőzni, hogy mi van, ha beütötte magát, nem tud telefonálni, vagy nincs is telefon nála.

A legfőbb gondja az volt, hogy az út melyik oldalára esett-futott-csúszott ki, mert az egy "határvonal" út volt, és ha a másik felére, akkor nem az ő "ügye", nem hozzájuk tartozik.

Végül megadott egy másik telefonszámot, azok meg egy harmadikat, de senki nem akart kimenni megnézni. A harmadik, kb egy órányi, a végén már mérges telefonálás után valaki megígérte, hogy kimennek megnézni.

REmélem nem lett baja annak az autósnak.


A másik esetben balra kanyarodáskor az előttem álló miatt nem tudtam, csak már pirosban befejezni. A kereszteződésben álló rendőrautó víjjűzve utánunk fordult, az előtten fordult autó azt hitte, őket állítja le, de nem, engem állított félre. Persze, a fehér nők a legveszélytelenebbek. A dagi rendőr azzal kezdte, hogy mellettem a lányomnak nem volt az öve bekötve. Persze, már nem volt, mert kikötötte magát, hogy hátranyúljon a táskámért, hogy a jogosítványt elővegye.

A rendőr meg ott állt az ablakom mellett az övénél tartva a kezét. Majd be...tam. Mert akkoriban volt friss, hogy egy indiai anya, hogy leckét adjon a tizenéves fiának, aki engedély nélkül el szokta vinni az autójukat, bejelentette, hogy "ellopták" az autót. És amikor a rendőrök elkapták a gyereket, valahogy sikerült lelőni. Persze, félnek a rendőrök is, eljár a kezük.

Mindegy, kaptam egy bírságot piroson átmenésért.

Már kiváncsi voltam, elmentem a bíróságra. Egész nap ott kellett várni, nincs menetrend, ahogy esik úgy puffan. A rendőr el se jött, azért ejtették az ügyet. Pedig jól fölkészültem, rajzokkal is. És senki kiváncsi sem volt rá. Úgy hagytak eljönni, mintha úgy lett volna, hogy hibás voltam.

2017. dec. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Legjobb elmeny amikor megnezem a "kekfeny" musorat ... legrosszabb pedig amikor megismetlik a musort :)
2017. dec. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem az a baj hogy nem lett meg a tettes a betörésnél. Kijöttek és köszönés után azonnal mondták úgy se lesz meg a tettes. Meg hát jön a karácsony válság is van ne csodálkozzak hogy betörtek. A nyomozó élete első gipsz lábnyom mintáját öntötte nálam büszkén mesélte. Jókat is szórakozott. Egy bohózat volt az egész. Köttettem be fiasztót.
2017. dec. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Rossz tapasztalatom több is van, ide nem számolva a sok bokor mögüli traffipaxozást:


-12 évesen az Isten hátamögött egy paneltelepen a biciklimmel vasárnap délután nem tolva mentem át egy zebrán. Rendőrkocsi jött, felvették az adataimat és utána hónapokig kellett meghallgatásokra járnom. Háromszor voltam a rendőrségen, egyszer a gyámügyön is. Szegény gyámügyisek nem kértek bocsánatot kérni a szüleimtől a rendőrség miatt. Az osztályfőnökömnek is egy jellemzést kellett írni rólam...

-Mikor ellopták a kerékpáromat, feljelentést akartam tenni, de mondták hogy nem jönnek ki, menjek be a kapitányságra, majd mikor odataxiztam leoltottak hogy egy kerékpár miatt minek teszek feljelentést, nekik csak plusz papírmunka, a kerékpár meg úgysem lesz meg.

-Egyszer betörtek a nyaralónkba, 3 órát vártunk rájuk mire kifáradtak, ott voltak 2 percet, 2 sort írtak a jegyzetfüzetükbe, megbeszélték mit fognak ebédelni, majd elmentek, 2 hónap múlva a nyomozást lezárták.

2017. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!