Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogosnak érezted a bilincselés...

Jogosnak érezted a bilincselésedet?

Figyelt kérdés
Nem magát az ügyet, nem magát az egész eljárást, hanem csak azt, hogy pl. bilincsben vittek be, túl sokáig volt rajtad, túl szorosra kattintották indokolatlanul, vagy pl. kihallgatásokon, tárgyalásokon sem vették le, holott sem szökni, sem támadni nem akartál, de mondjuk még hisztis sem voltál.

2017. dec. 6. 08:32
 1/10 Molyember ***** válasza:
83%
Ezt úgy kérdezed, mintha olyan mindennapi lenne a bilincsezés, mint kenyeret venni a boltban. Nem tudom, hogyan élsz, de valamit vátoztatnod kell az életeden, ha szerinted ez egy általános beszédtéma. A legritkább esetben van joga hőbörögni annak, akit bilincsben visznek kihallgatni, vagy tárgyalásra.
2017. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Ilyen még velem se fordult elő, és a legtöbb normális emberrel szintén nem. Legyél te is normális, és nem lesznek ilyen gondjaid.

A kérdésedre válaszolva: egy dolog az, hogy ki mit ÉREZ jogosnak, ez egy szubjektív dolog. Lehet, hogy te jogosnak érzed azt, hogy valakit megkéselsz, mert beszól, de ettől még a törvény büntet. Másik dolog, hogy mi a jogszerű intézkedés. Éltél panasszal az eljárással kapcsolatosan? Ha nem, akkor ennyi. Amúgy meg erre inkább jogászok tudnak válaszolni.

2017. dec. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Rajtam sem volt még semmilyen bilincs, kihallgatása, tárgyalásra se kellett mennem.

A hiba nálad van.

35/ff

2017. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer bevittek bilincsben. Gyanúsak voltunk nekik, a rendőrök meg az előírásoknak megfelelően jártak el. Pár óra alatt tisztázódott minden, akkor kiengedtek.
2017. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
És azt mégis honnan tudja a rendőr vagy bv-s hogy az adott személy nem akar megszökni vagy támadni? Rá van írva az adott személy homlokára, vagy mi?
2017. dec. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok "bilincs-ellenes", divat-liberális, de az elmúlt években olyan sok cikk foglalkozik ezzel. Plusz minden évben születik valami Kúriás ítélet ezzel kapcsolatban. (Főleg politikusokat érintően.)

Nem azért kérdeztem, mert én is érintett vagyok.:)

2017. dec. 9. 14:49
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

csak úgy nem bilincselik meg az embert, ez nem általános.


Rajtam sem volt bilincs, leszámítva azt mikor feleségem kikötözött, kibilincselt és jól megerőszakolt.

azt pl. teljesen jogosnak éreztem, sőt élveztem is. és hisztis sem voltam, szökni sem próbáltam.

2017. dec. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ja, amit a #7-es ír, az nálunk is rendszeres. Otthon, ágyban naponta kerül rám bilincs. De nem rendőr a párom, ez meg a rendőrség kategória :-) De a bilincsünk igazi, rendőrségi.
2017. dec. 12. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ágyban rendszeresen használom, olykor előfordul, hogy szolgálatban is kell. Eddig panasszal nem éltek. Ezt sem mi hoztuk, hogy bilincselni kell. Olyan volt, hogy szoros volt, szólt, kijebb engedtem neki. Nem tudom milyen kérdés ez :)))
2017. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 árokpart ***** válasza:
Általában súlyos bűncselekmény gyanúja esetén bilincselnek.
2017. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!