Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az apám olyanokkal fenyeget,...

Az apám olyanokkal fenyeget, hogy szájon ver, agyon ver. Mit tehetek? Hívjam ki rá vagy mi?

Figyelt kérdés

Bármit mondok, megy az, hogy ne beszélj, szájon verlek. Meg is tette egyszer, úgy hogy felszakadt a szám. Tiszta vér volt a párnám, meg a nyakláncom is elszakadt. Utána számon kértem, akkor úgy beverte az orromat, hogy eleredt az orrom vére, mindezt azért mert anyám megmondta neki, hogy rossz jegyet kaptam. Nem is mondott rá semmit, amikor a véres ruháimat mostam, akkor sem,csak hogy megérdemeltem. Azóta többször fenyeget, hogy agyonver, úgyhogy a mentő visz el. Meg ma is mondtam valamit (semmi sértőtt, nem is róla, tényleg), beszólt, hogy most ő beszél fogjam be vagy szájon ver. Meg is ijedtem.

Ez a megoldás bármire hogy arcon verjük a gyengébbet?


2017. dec. 26. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Szólj a családsegítőnek.

Az a baj, hogy nem egyből cselekedtél, amikor fel volt szakadva a szád.Az elég bizonyíték lett volna.


Semmi nem indok arra,hogy egy szülő úgy odacsapjon a gyerekének,hogy az vérezzen.Ez nem normális dolog.

Főleg, ha még alkoholista is, feltételezem,hogy az.

2017. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ez jó kérdés, amire nem tudok válaszolni... Ugyanis az lenne a célod hogy emeljenek ki a családból, és az állam vagy nevelőszülők gondozzanak?
2017. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Mer az apád, azé van joga.
2017. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Nem, az hülyeség, nincs joga agyon verni, sőt, bántalmazni sincs joga semmilyen formában. Rendőrt ne hívj ki rá, hacsak nem vagy egyedül és nem próbál meg súlyosabb módon bántalmazni.

Nem nagyon ismerem apukádat, így nem tudok sokat mondani.

Nem tudom, nincs esetleg valamilyen betegsége? Nem alkoholizál? Általában olykor várható családon belüli erőszak, amikor alkoholista az egyik szülő. Az alkohol nagyban befolyásolja. De számos betegség is van, amely kiválthatja belőle ezt az agresszivitást.

Ez abszolút nem megoldás arra, hogy arcon verem a saját gyerekemet. Például mert rossz jegyet kapott. Szerintem az legyen a legkevesebb, hogy rossz jegyet kaptál a suliban. Bárkivel előfordul.

Most így láthatatlanban annyit tudok neked tanácsolni, hogy "húzd meg magad". Ne szólj hozzá. Felejtsd el, zárd ki, és ha ezek után is bántalmaz, akkor le kell lépnetek otthonról. Ott kell hagyni/ti külditek el őt. Mindegy, de így nem élhettek vele együtt. Vagy csak te mész el otthonról. Nem tudom, hogy hány éves vagy, hova jársz. De, ha középsulis akkor esetleg tudom ajánlani a kollégiumot.


A fogalmazásért bocsi, remélem érthető, de nem az erősségem.

2017. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Iszik, de cukorbeteg is, pluszban agyilag sincs rendben szerintem.

Ha számonkérem utána kitalálja, hogy hozzám se ért, csak én képzelődöm, hogy bántanak beképzelek mindent. Engem kellene elvitetni, bezáratni, úgysem hinné el senki. De persze, anyám is látta mit művelt velem, sőt a tesóm is... De biztos én vagyok a bolond. Le is fényképeztem magam.

2017. dec. 26. 22:32
 6/14 anonim válasza:

Akkor ott elég komoly lehet a helyzet. Az ok, amiért ilyen, megválaszoltad.

Annyit nem értek..tehát, ha jól értelmezem, akkor ezt a családod szeme láttára tette veled és senki sem lépett közbe? Tehát akkor mindenki szemében te vagy a hibás? Vagy csak egyszerűen annyira félnek apukádtól, hogy nem mernek megvédeni?

2017. dec. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A helyzet az kérdező, hogy a szülő gyermek kapcsolatban a gyermek "számonkérése" eleve elfuserált helyzet. Nem értelmezhető.

Most az apáddal alá-fölérendeltségi viszonyban vagy, és ezzel visszaél. Ne izgulj, az életben ennél sokkal durvább helyzetek vannak, ott nem orrba vágnak, hanem olyan helyzetbe hoznak, hogy belehalsz. Nem megölnek, belehalsz, az más.

Tehát egyetlen jó megoldás van, megtanulod kezelni a helyzetet. Kitérsz, óvatosan válaszolsz, önállósodsz amilyen mértékben kéeps vagy rá. Egyet tanulj meg! Nagyon ritka, hogy siránkozó embereket (gyerekeket) valaki megvéd. Sokkal gyakoribb, hogy megtanulják, hogyan kerüljék el a problémás helyzeteket. Mindenekelőtt, a feleselés akkor se jó megoldás, ha normális viselkedésű emberrel szemben alkalmazod. Többnyire ott is rossz vége lesz.

2017. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%
És ugye nem szoktad provokálni, nem szoktál szándékosan visszaszólogatni neki? Mert a "bármit mondok" sok mindent jelenthet...
2017. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem provokáltam.

Csak arról beszéltünk anyával ma, hogy valaki elköltözött, ő meg nem hitte el és közbeszólt, hogy ne beszélj vagy beverem a szádat. Ebven mi a provokálás, még csak nem is róla beszéltem.

2017. dec. 26. 22:50
 10/14 anonim válasza:
100%
Amúgy én nem bírom az ilyen embereket. AKkor sem tűrném, ha az apám. Biztos, hogy beszóltam volna neki valamit. Valami ütőset.
2017. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!