Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik fegyver lehet a legjobb?

Melyik fegyver lehet a legjobb?

Figyelt kérdés

17/f vagyok még de februárban töltöm a 18at és szeretnék venni utcai önvédelemre egy fegyvert magamnak mert sajnos elég veszélyes környéken járok haza az iskolából nap mint nap.


Utánanéztem elég alaposan a fegyvereknek és lenne pár elég fontos kérdésem.


Az 1.: Iskolába legálisan vihetek-e fegyvert úgy hogy amíg ott vagyok leadom a portán vagy lezárom a táskámba 1 dobozba/szekrénybe?

Vagy kell kérni igazgatótól engedély hogy hadd tároljam vhol addig?


2.: Nem tudom pontosan hogy melyik lenne a legjobb mert mindegyik más. Az Alfa azért jön be mert hosszú ideig bírja és sokat gyakorlatok vele otthon nyugodtan. A keserű pitbull nagyon pici és könnyű viselni. A zoraki R1 gg elég erőset lő. És nem tudom éles helyzetben mennyire számítana a zorakinak és a pitbulnam az a néhány J-nyi eltérése. Sokkal jobban fáj egy zoraki mint egy pitbull?


3. Ha meg támadna vki és arcba lőném azonnal milyen következményekkel járna ez a támadóval, és késöbb velem a rendőrségen?


2018. jan. 11. 21:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
M-16 gépfegyvert, kézigránátot, Berettát, nem akarsz leadni a portán? Én a helyedben nem kockáztatnék amikor ma Magyarországon az emberek egy alkoholista hajléktalant is képesek terroristának nézni.
2018. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem. Sajnos van benne igazság. De a fő kérdésemre nem kaptam választ! Legálisan iskolában tárolni akkor ezek szerint nem lehet. Kár. 😔


A többi gyerek szerencsés mert ők helyiek és autóval hozzák viszik őket de én bejárós vagyok, és este a sötétben kifejezetten utálok várni ilyen környéken a buszmegállóban 0 fegyverzettel.

2018. jan. 11. 21:53
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

A gáz-riasztó fegyverekkel az a helyzet, hogy egyáltalán nem képviselnek semmiféle megfélemlítő erővel az olyan emberekkel szemben, akik tisztában vannak a magyar fegyvertörvényekkel.

Ha idehaza olyasvalaki fog rád fegyvert, aki nem rendőr, nem vagyonőr és nem katona, 99 százalék az esélye, hogy az egy riasztó fegyver, mert olyan szigorúak a fegyvertartási törvények, hogy szinte lehetetlen tartási engedélyt kapni éles maroklőfegyverekre, a viselési engedélyről nem is beszélve. A gázfegyver akkor veszélyes, ha minimum 1 méterről adsz le célzott lövést valaki arcára, akkor esetleg van esélye arra, hogy az irritáló anyag eljut a szemébe vagy a nyálkahártyájára kerül, ezt a hatást egy spray ugyanúgy tudja hozni, szóval önvédelemre, mint olyan, alkalmatlan a gáz-riasztó fegyver. A gumilövedékesek szintén nem kifejezetten jó önvédelmi fegyverek, pláne így télen, amikor az embereken több réteg ruha van, arról nem is beszélve, hogy rohadt pontatlanok, szóval többre mész, ha magát a fegyvert vágod a támadóhoz. Ha fogsz egy marék követ és azzal kezded dobálni őket, azzal többre mész, mint egy ormótlan nagy döggel, amivel tudsz lőni négyet és aztán már csak futni tudsz.

A számozott kis apróságokra válaszolva:

- Nem. A gázfegyver közbiztonságra különösen veszélyes tárgy, ilyetén módon közintézménybe bevinni tilos, továbbá közterületen nyíltan viselni és használni szintén az. Se az igazgató, se senki nem adhat engedélyt ilyen dolgok behozatalára egy iskolába.

- Ha annyira szívügyed az önvédelem, tanulj valamilyen küzdősportot vagy ha az nem megy, akkor vegyél gázsprayt. Mivel a legtöbb, fegyverekhez kicsit is értő ember tudja idehaza, hogy ha ráfognak egy fegyvert, attól max. a füle fog csengeni, így egy gázfegyver elővétele csak feldühíti a támadót. A gumilövedések meg talán még többet is ártanak, mert hacsak ki nem lövöd a támadó szemét, egy sebzett, feldühített ember fájdalmában a saját testi épségével nem törődve fog neked rontani foggal-körömmel, amiből te fogsz rosszabbul kijönni. Én láttam már térfigyelő kamerás felvételt arról, hogy egy csávó arcba lőtt egy késes támadót, aki onnantól kezdve ész nélkül kezdte el szurkálni, nem törődve azzal, hogy marja a gáz a szemét és a torkát. Ha nem tudod elsőre harcképtelenné tenni a támadót, akkor azt te fogod megszívni.

3. Gáz-riasztóval súlyos testi sértés kísérlete, ha pedig gumissal szemen vagy szájon lövöd, akkor emberölési kísérlet.


Elhiszem, hogy szereted a fegyvereket, ennyi idősen én is oda voltam értük, de idehaza ha kimész az utcára egy olyan fegyverrel, ami nem éles, azzal többet ártasz magadnak, mint használsz. Ha annyira szeretnél éles fegyvert, akkor vagy vegyél magadnak elöltöltős revolver reprót, ami nem engedélyköteles és tud valódi dolgokat kilőni és játssz azzal a lőtereken, vagy tegyél le egy vadászvizsgát és szerezd meg az engedélyt golyós és sörtétes puska tartására (nem viselésére).

2018. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 EagleHUN ***** válasza:
49%

1.:

"Iskolába legálisan vihetek-e fegyvert"

Nem, még a legális gáz és riasztó fegyvereket sem!


" úgy hogy amíg ott vagyok leadom a portán vagy lezárom a táskámba 1 dobozba/szekrénybe?"

Az hogy a gáz riasztó fegyvereket megveheted büntetlen előélettel és személyi adataid megadásával, nem azt jelenti hogy át is adhatod bárkinek is!

Elzárni iskolában? Haha, hol? Előbb utóbb feltörik a szekrényt...vagy az alulfizetett tanárok viszik el.


"Vagy kell kérni igazgatótól engedély hogy hadd tároljam vhol addig? "

Szerintem ne nagyon firtasd az igazgatónak, hiába legális, vannak értetlen emberek.


3. "Ha meg támadna vki és arcba lőném azonnal milyen következményekkel járna ez a támadóval, és késöbb velem a rendőrségen?"

A gáz és riasztó fegyvereket megveheted 18 év fölötti korral személyivel, és otthon tarthatod otthonvédelmi céllal. A hordás más kérdés, erkölcsi bizonyítvánnyal a rendőrségen hordási engedélyt kell szerezni. Megadják könnyen egyébként.

Ez ruha alatti hordásra szól, azaz nem fityeghet az oldaladon, bármennyire is szeretnéd!


Jogos önvédelmi esetben használhatod is!


Mindenképpen lesz vizsgálat, de ha valóban jogos volt az önvédelem akkor rád nézve nincs következmény.


Itt fontos megjegyezni ha hátulról lősz a támadóra akkor elővesznek mert az már önbíráskodás / bosszúállás stb.


Akkor is így fogják értelmezni ha pl a táskádat kitépi és fut el éppen. Rálősz pofára esik összetöri magát a gumilövedék nyoma meg a hátán, és pl se szemtanú se kamerafelvétel akkor bizony nagy kakiban leszel!


Az illetőre nézve attól függ milyen messziről:

- Arcbalövés közvetlen közelről (1m) arccsonttörés, orcsonttörés, fogak kitörése vagy akár a szemgolyónak is annyi lehet.


- Arcbalövés messziről (több méter) egyenlő kék zöld foltok véraláfutások.


(Több 10 méterről ezekkel a fegyverekkel nem találsz el semmit még gyakorlással sem, plusz ott már hatástalanok is.)


Több méterről inkább mellkason gyomor szájon (vagy tökön) kell lőni. Egyrészt nagyobb célpontok ezek mint az arc, másrészt jobban érzi az erőt és nem jön közelebb. Tökön lövésnél mindenképp megáll és összerogy ha talál!


2. Nyilván van erőkülönbség a fegyverek közt. De ez kb csak a hatásos lőtávot befolyásolja, ami meg tök mindegy mert ezek lövedékek nagyon pontatlanok, tehát messzire nemigen érdemes lőni vele.


[link]


[link]

2018. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 EagleHUN ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem egészen értem miért nem elegendő neked a sokkal olcsóbb és egyszerűbb paprika spray?

A gumilövedékből kifogy a 6db oszt csókolom a 10 fős támadó társaság "túlélői" laposra vernek, elszedik a fegyvered.

Paprika sprayből az engedélyezett méretűből akárhány lehet nálad.

Az illegálisból meg van medvék elleni bazinagy bazierős kiszerelés, egy komplett tömeget lerendezhetsz vele!

Egyébként nemigen tudnak elővenni miatta, nehezen bizonyítható, nem hagy maradandó károsodást/nyomot. Biztonságos távolságba érve az esemény helyszínétől meg eldobod úgy hogy ne találják meg. (Nem ajánlott többszöri felhasználása egyiknek sem mert már nem tudhatod mikor fogy ki!!!)


Egyébként mindkettő visszaüthet a gumilövedék is visszapattanhat rád és a CS-t is rád fújhatja a szél.


Úgyhogy el kell gondolkodni egy taktikai zseblámpán inkább amiben beépített sokkoló van és masszív tömege is van, így ütlegnek sem utolsó. :D

Jó jó a sokkoló illegális, de valószínű ugyanúgy nem tudnak elővenni miatta mint a paprika miatt sem.

Többször felhasználható, nem fogy ki.

És nem ébreszt gyanút egy zseblámpa senkiben!

2018. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 EagleHUN ***** válasza:

#3 "továbbá közterületen nyíltan viselni és használni szintén az."

Tévedés, a gáz és riasztófegyverre nagyon könnyű hordási engedélyt szerezni. (Ellenben az élessel.)

És felhasználható önvédelemre is hisz elsősorban ilyen célra árusítják őket.

A gumilövedékre való töltés vagy tölthetőség ugyan nem rendeltetés szerű használatnak számít de pl a fegyverrel való ütlegelés is nem rendeltetés szerű használat és egyik sem súlyosbító körülmény semmihez sem ha jogos önvédelem volt!


"Gáz-riasztóval súlyos testi sértés kísérlete, ha pedig gumissal szemen vagy szájon lövöd, akkor emberölési kísérlet. "

Csak akkor ha nem egyértelmű és bizonyítható a jogos önvédelem egyébként semmi nem jár érte!

Az emberölési kísérletnél meg jót röhögtem.


- Eddig mindössze 1 ember halt meg hasonló fegyvertől, de ott még nem gumidarabot hanem tikkfa darabot lőttek ki, közvetlen közelről, gyermekre (11 évesre). Angol katona északír katolikus gyerekre. //Feltételezem a fa szilánkjai bementek a szemüregen át az agyig.//

Szóval ha gyilkossági kísérletnek próbálják minősíteni akkor nyert ügyed van, mert elbukik a vád.


A többivel kb egyetértek amit írtál!

2018. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Legálisan fegyvert sem kapsz szerintem. Max. katonák, rendőrök, vadászok, a többiek legaálisan meg sem védhetik magukat a bűnözőktől.
2018. jan. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 EagleHUN ***** válasza:

#7

"Legálisan fegyvert sem kapsz szerintem."

Tévedés.

Gáz és riasztófegyvert bármikor vásárolhatsz, a hozzá való gáz riasztó (vak) töltényekkel együtt. + gumilövedéket is.

Mi több elöltöltős "éles" fegyvert is vásárolhatsz engedély nélkül és abból akármekkora kaliberűt! Ezek fekete lőporosak és a lőporhoz viszont kell engedély.

Mindegyik felhasználható otthonvédelmi célra is!


" a többiek legaálisan meg sem védhetik magukat a bűnözőktől."

Mindenki megvédheti magát. Ám a tv.-ek hibásak voltak így nemrégiben korrigálták hogy tényleg csak a nem jogos önvédelemnek legyen következménye a jogosnak ne legyen!


Magyarán otthon vagy éjjel vagy csoportosan bejönnek rád támadnak. Elűzheted őket akár gumilövedékes puskával is!

Íme néhány:

https://www.youtube.com/watch?v=KcA3yzqeITw

[link]

Ezek teljesen legálisak és használhatóak otthon védelemre, a jogos!!! védekezőre következmény nélkül!!!


De akár ha mondjuk 70' kaliberű elöltöltős ólomgolyós puskád van otthon és hagyomány örző vagy ezért kérsz lőporengedélyt.

Ha van időd megtölteni (mert töltve tilos tárolni!), akkor keresztül lőheted az illetőt, következmény nélkül. Na most a 70' kaliber és lőpor azt jelenti ha előlről lövöd a háta leszakad. Ha karon lövöd a karja leszakad! Ha fejen lövöd lesz mit takarítani...


De ugyanígy lehet pl otthon ílypuskád, (ha jól emlékszem maximum 70 fontos kb 120 joule?). Felajzva azt sem szavad tárolni. Ám ha van időd felajzani és betölteni egy vadászhegyes nyilvesszőt az is keresztüllő bárkit.


De ha jogos önvédelem volt akkor nincs következménye.

Ennek feltételei hogy előről lősz rá és nem hátulról.

Hogy esetleg fegyver van nála.

Vagy csoportosan támadtak (Ez a felfegyverzettségét is helyettesíti a támadóknak! Itt mgj hogy ilyenkor: A kés és a kapa is annak számít!).

Vagy éjjel jön! (Ez is kiváltja azt hogy van-e a támadónál bármilyen fegyver.)


De amúgy meg biztosra kell menni és nincs probléma. Ha birtokon belül hal meg és mondjuk kést raksz a kezébe, sima ügy. Ha a küszöbön is belül van akkor még simább ügy. azaz ha kilóg a küszöbön húzd beljebb! A halott nem tanúskodik, nem mond ellent.

De a földön fekvő sérültet nem bánthatod! Oda már mentőt kell hívni és nehezebb lesz elsimítani az ügyet!


Szóval minden eszközöd és jogod meg van az otthonvédelemhez. A közterületen való önvédelem természetesen nehezebben védhető jogilag. És ezeket az eszközöket is csak engedéllyel lehet hordani.


Vizsgálat minden esetben lesz! Ezt tudni kell! De csak akkor vesznek elő ha azzal zárul hogy nem volt jogos, túlkapásod volt, vagy nem volt engedélyed valamire.

Na az gáz.

2018. jan. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
De ugye nem fognak engedélyt adni, csak ilyen gagyi fegyverekre, ami meg se kottyan a támadóknak. Csak ha ilyeneket csinálsz, mint hagyományőrzés, vadászat.
2018. jan. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8#

Az íjak és a számszeríjak húzóereje nincs limitálva, persze ha van egy több száz fontos ballisztád, amivel gerely méretű nyilakat lövöldözöl a szomszéd városba azt nem tolerálják, de a hideg lőfegyverek ezen kategóriájára nincs efféle törvényi szabályozás, amíg azt te a saját telkeden "rendeltetés szerűen" használod - lásd. nem lősz se emberre, se állatra és nem lősz ki a telkedről máséra vagy közterületre. Felhúzva tárolni szabad, csak nem érdemes, mert az idegben eltárolt húzóerő egy idő után kikezdi azt és használhatatlan lesz vagy rosszabb esetben elpattan, ami ha netán arcon vág, akkor csontig viszi a bőrt, mert egy ostorcsapással ér fel. Otthonvédelemre inkább az íj, mintsem a számszeríj alkalmas, mert az előbbivel gyorsabban lehet lőni és az 50 fontos kézi íj ugyanúgy átvisz egy embert, mint a 200 fontos nyílpuska.

A fekete lőporos fegyverekről meg annyit, attól még, hogy nem kell engedély a vásárlásukhoz és a tartásukhoz, a lőpor és gyutacs tartásához szükséges engedélyt csakis lövészegyesületi tagként kaphatod meg, azt is csak egy vizsga után és akkor se azért, hogy azt otthonvédelemre használd, hanem csak pusztán a tárolásukra kapsz engedélyt. Mivel amióta létezik ez a törvény, azóta nem volt egyetlen precedens se arra, hogy valaki elöltöltős fegyverrel védte volna az otthonát olyan ember, aki jogosult volt az ehhez tartozó lőszerelemek tárolására, így lehetetlen megmondani, hogy mi lenne egy ilyennek a következménye a gyakorlatban, de mivel az engedély nem azért kapod, hogy hatékonyabban tudd védeni az otthonod, hanem azért, hogy az egyesületed számára tárolj és készíts lőszereket, így valószínűleg te húznád a rövidebbet, ha ledurrantanád egy ember fejét egy 17 milliméteres ólomgolyóval, főleg úgy, hogy a fél perces újratöltés alatt netán az egyik kollégája úgy dönt, hogy megmutatja milyen jól tud húst szeletelni - rajtad.

Mivel szinte esélytelen, hogy Magyarországon bárki is éles lőfegyverrel hatoljon be a birtokodra, így nem kell attól félned, hogy tűzharcot kell vívnod a saját portádon, szóval telekvédelemre bőven elég egy ijesztő és hatásos eszköz is, pl. egy bozótvágó vagy egy fejsze, amit ha éjszaka, vagy csoportosan felfegyverkezve behatoló emberek ellen fordítasz, akkor a jog felmentést ad az alól, ha netán megrövidíted őket pár végtaggal. A magam részéről nekem bőven megteszi egy kutya egy lovassági kard, ami ott lóg az előszobámban, amivel minden további nélkül levágtam egy perzselt disznó fejét tavaly decemberben és már sikeresen bizonyította is az elrettentő erejét, amikor egy úriember az engedélyem nélkül lépett a birtokunkra, aki miután látta, hogy egy másik dühös polgártársa tart felé egy 90 centis pengéjű karddal, inkább úgy döntött, hogy bölcsebb lenne távozni és önszántából elhagyta a telket. A kutya meg riasztónak bőven megteszi, talán kicsit túlzottan is az enyém esetében.....

9#

Nem tudom te hogy vagy vele, de egy olyan fegyver, amit évszázadokon keresztül használtak az emberi élet kioltására, szerintem nem gagyi dolog. Egy 170 fontos számszeríj, ami az USA több államában legálisan használható nagyvad vadászatra az ereje miatt, nem egy kifejezetten barátságos jószág, pláne miután megpendül az ideg és lövedék keresztül megy bundán, bőrön, izmon és csonton - az emberek esetében a bunda rész jobbára kimarad, hacsak nem a jeti a faterod. Amúgy talán a számszeríjnak meg a kézi kistesójának nagyobb elrettentő ereje van, mint egy gázfegyvernek, mert az emberek annak ellenére, hogy az emberek tudják mi a helyzet a lőfegyverekkel idehaza és ebből kifolyólag sejtik, hogy valószínűleg csak egy hangos, de azt leszámítva nem kifejezetten veszélyes állat van a kezedben, addig az íjak és számszeríjak esetében ez nem áll fent, ugyanis ha azokból egyet rád fognak és töltve is van, az szinte biztos hogy igazi és ismerve a történelmet, ami során több millióan haltak meg ezen fegyverek által, a támadó meggondolja, hogy megkockáztassa-e azt a sorsot, ami azokra várt évszázadokkal ezelőtt, akik szembe találták magukat egy ilyennel és minekutána ezek a támadók jobbára nem lemezvértben támadnak, így lesz okuk félni attól, ha rájuk fogsz egy ilyen fegyvert.

2018. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!