Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki vehet légpisztolyt?

Ki vehet légpisztolyt?

Figyelt kérdés

20 éves férfi vagyok.

Kell hozzá engedély?


2018. jan. 24. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2018. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sanyinak ***** válasza:
9%

A 7,5 J alatti légpuskák engedély mentesen,szabadon vásárolhatóak a 18. életévüket betöltött személyeknek.Semmilyen engedély vagy bejelentési kötelezettség nem kell hozzá.


Ha légpuskánk 7,5 J feletti energiával rendelkezik,abban az esetben már nem légfegyver hanem lőfegyver kategóriába esik és engedély szükséges hozzá!

2018. jan. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:

sanyinak: Ezt a 18 éves limitet linkeld már be, légy szíves.


Kérdező: bárki vehet légfegyvert. 7,5 J torkolati energia alatt szabadon vásárolható és tartható, de közterületen nem viselhető.

7,5 J felett meg lőfegyvernem számít, tehát ugyan az az engedély kell hozzá.

2018. jan. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Miért nem lehet közterületen viselni?

És 7,5 j felettire hogy,és honnan kaphatok engedélyt?

Tudom, hogy rendőrség,alkalmassági,pszichológia, de gondolom egy utcán futó ember bemegy, megmondja, hogy akar rá engedélyt, és nem hiszem, hogy adnak neki rá engedélyt..

Mennyi a valószínűsége, hogy én bemegyek, és adnak rá időpontot az egyeztetésre, hogy alkalmas vagyok-e fegyvertartásra, használatra, viselésre?

Nem vagyok befolyásos, csupán autószerelő vagyok.

7,5 j ,vagy annál kisebb-et veszek ,akkor otthon, este betörnek kimehetek vele?

Fáj ,ha rálövök valakire? Mégis csak co2 szén -dioxid?!

2018. jan. 25. 15:30
 5/7 kovpet ***** válasza:

Na várj, itt valami félreértés lesz.

A légfegyver sörös dobozt borogatni való. A drága légfegyver meg sportolni való.


Önvédelemre egyik sem jó. Ha az a célod, akkor gázsprayt, gázpisztolyt vagy gumilövedékes fegyvert vegyél, az való arra és az szabadon tartható.

2018. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sanyinak ***** válasza:

[link]



[link]

39 paragrafus

2018. jan. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:

sanyinak: Hol látod itt, hogy nem értékesíthető 18 éven aluli számára a légfegyver?

A ponggi.hu-t most hagyjuk, mert ugye az nem jogforrás.

A másik az, viszont abban csak az van, hogy 18 éves alatti csak 18 éves feletti felügyelete mellett *használhatja*. A beszerzésről nem ír.

2018. jan. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!