Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elvették a kocsim forgalmiját...

Elvették a kocsim forgalmiját a rendőrök "tiltott ablakvédő fólia miatt", most mi lesz euzán, mennyi büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Szlovákiából vettem a kocsit 8 éve, többször volt műszakin, sehol semmi gond nem volt, eleve úgy vettem hogy rajta volt a fólia. Kérdezte a rendőr, hogy plasztikkártyám van-e? Olyat nem is láttam, mondtam, hogy így vettem a kocsit, eleve rajta volt, de az "őket nem érdekli".

Megmérték valami cuccal a fényáteresztő képességét, és az csak 30% volt, és legalább 70%-nek kéne lennie.


Meg kérdezétk, hogy miként ment át műszakin így? Hát átment több különböző helyen is.


Kérdéseim:

Mekkora büntetés lesz?

Újra kell műszakiztatni?

Panaszt tehetek-e a műszakiztatást végző cég ellen?

És a rendőrök ellen? Bunkó prosztók voltak.


Haszongépjárműről van szó és most kirántották alólam a munkaezközömet ki tudja meddig!



2018. jan. 25. 09:51
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Meg most mi ez az új hóbort? Rajtam kívül még 3 haszongépjármű volt félre állítva, azt nézték mindegyiken.


Rohadt ideges vagyok, elnézést mindenkitől.

2018. jan. 25. 09:53
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű az eset, mert "Fóliázás szabályai teher, kisteher gépkocsin (N – kategória):

Ugyan azok a szabályok vonatkoznak ezen típusokra, mint a személygépkocsikra annyi különbséggel, hogy a hátsó (középső nagy) szélvédő és a hátsó raktér oldali szélvédők fóliázása teljes mértékben engedélyezett, akár fényáteresztés mentesre is készíthető.


Ennek egyszerű oka van, mégpedig az, hogy ha rakományt viszünk úgysem látunk hátra. Ezen gépjárművekben a belső tükör megléte sem kötelező!"


Ha tehát neked haszongépjárműved van, akkor a rendőr hiába méricskélt.

Ha az első vagy az első üléssor melletti ablakok voltak sötétítve, akkor persze jogos a bünti.


Itt egy link, a szabályokról:

[link]


Ha ezeknek mefelel az autód, akkor irány a kapitányság, és tessék panasz tenni az intézkedés ellen!

2018. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy eddig 5x állított meg a rendőrség, és sose találtak kivetnivalót a kocsin, ma meg direkt erre utaztak. Bicskénél történt!
2018. jan. 25. 10:02
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A két első oldalsó ablak volt sötétítve, de mondom eleve így vásároltam a gépjárművet, soha senki nem mondta, hogy ez így nem szabályos, mert akkor simán letéptem volna róla, de a nyári 40 fokban jól is jött.
2018. jan. 25. 10:03
 5/18 anonim ***** válasza:

# 4/4


Akkor sajnos így jártál, nekik volt igazuk.


Szedd le a fóliát, és akkor újra tudod vizsgáztatni a kocsit.

Ha a 70%-on belül lenne a fényáteresztő képesség, akkor maradhatna, de ahhoz is kell műbizonylat, ami neked nincsen.

2018. jan. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
És a vizsgáztatást végző ellen tehetek panaszt? Mert akkor ott kötelességük lett volna ezt a problémát jelezni.
2018. jan. 25. 10:19
 7/18 anonim ***** válasza:

# 6


igen, de attól neked nem lesz jobb. Még a végén a nyakadba varrnak egy vesztegetést.


Így jártál. Tanulópénz.


Tudod: a törvény nem tudása nem mentest annak a végrehajtása alól...

2018. jan. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"igen, de attól neked nem lesz jobb. Még a végén a nyakadba varrnak egy vesztegetést. "

Miért?


A műszaki vizsgát végzők hanyagsága miatt engem "hurcolnak meg" és esek ki a munkából, és nekem kell majd büntetést fizetni, és szembeszállni a bürokráciával. Abban a tudatban vettem részt a közúti közlekedésben, hogy minden rendben van, mivel gond nélkül volt műszakiztatva a jármű.

2018. jan. 25. 10:28
 9/18 anonim ***** válasza:
A vizsgáztató cég ellen csak akkor érdemes panaszt tenni, ha bizonyítani tudod, hogy a vizsga során a kocsin volt a fólia.
2018. jan. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Van a kocsiról jó minőségű kép, ami akkor készült mikor megvettem, kint Szlovkiában.
2018. jan. 25. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!