Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezért az ellenőr megbüntethet?

Ezért az ellenőr megbüntethet?

Figyelt kérdés
Vonattal megyek suliba, reggel 5:40-kor indulok! Van olyan, hogy nem jön az ellenőr és nem nézi meg a jegyet! Volt olyan, hogy az ellenőr azt mondta, hogy hagyjam elengedi ezt nekem, mert a következőn szállok le! Ha nem veszek jegyet és az ellenőr erre megbüntet, azt jogosan teszi? Az állomáson nem lehet jegyek venni, mert nincs pénztár! Ilyenkor mit lehet tenni?

2018. jan. 31. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jegy nélkül utazol, és nincs rá jogosultságod. Persze hogy megbüntethet.
2018. jan. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jogosultságom van, de az állomáson nincs jegyváltás ra lehetőség, így a vonaton tudok csak! De mindig ugyan az a pasi van reggel és ő nem engedi, hogy nála vegyek! Nem 1x tettem le a pénzt a kis asztalra és szálltam le, mert még leszállni se enged ha úgy van!
2018. jan. 31. 20:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kicsit zavaros. A MÁV-nál vannak ugye a kalauzok (jegyvizsgálók), akiknek az a dolga hogy a jegyeket ellenőrizze, és olyan esetben ahol nincs az állomáson pénztár jegyet is adjon. Van az ellenőr aki gyakorlatilag azt nézi, hogy van-e az utasoknak jegye + a kalauzt is ellenőrzi. Ha a kalauz nem ad jegyet, vagy zsebre dolgozik és belefutsz egy ellenőrbe az sokba kerül. Sajnos a zsebre dolgozó kalauzok/Volánnál buszvezetők miatt van az, hogy 1-2 igencsak kihasznált járatot megszüntetnek, mert noha sok az utas, bevétel nincs.
2018. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha olyan helyen szállsz fel ahol nincs se pénztár, se automata akkor pótdíj (büntetés) nélkül vehetsz jegyet.

Ha annyira zavar téged, hogy nem ad jegyet, akkor vedd meg okostelefonodon és ha kéri mutasd meg.


Sajnos a zsebre dolgozó kalauzok/Volánnál buszvezetők miatt van az, hogy 1-2 igencsak kihasznált járatot megszüntetnek, mert noha sok az utas, bevétel nincs.


Ez netto hülyeség, minden évben több utasszámlálás is van, amiből kitűnik nagyjából hogy mennyi utas van.

2018. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mar nem is sokan mernek sztem zsebre dolgozni. Ez meg a kaller hibaja, nem buntethet, max a jegyet vetetheti meg veled.
2018. febr. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!