Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Veszek egy légpisztolyt, az...

Veszek egy légpisztolyt, az alkalmas önvédelemre?

Figyelt kérdés

Kiváltom rá a fegyverviselési engedélyt, és használhatom önvédelemre?

Tehát, megállítja a támadót?


2018. febr. 3. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Lègpisztolyra nem kell engedèly,önvèdelemre meg csak akkor hatásos ha 2mèterröl szemközt lösz valakit..
2018. febr. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mitől lenne alkalmas?
2018. febr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem alkalmas. Még az igazi lőfegyvereknél is közlik az ún. stophatást, vagyis hogy mennyire képes megállitani a támadót. Kisebb kaliberű v. acéllőszerek találata esetén még sokáig harcolhat akit eltalálnak
2018. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
semmiképp ne használj ilyen bóvlikat önvédelemre, egy kővel vagy egy cserépdarabbal többre mész mint ezekkel
2018. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 árokpart ***** válasza:
75%
Még a 22-es kispuska vagy pisztoly sem alkalmas rá. Legalábbis fent a neten a szakemberek ezt mondják. Mondjuk nem is tarthatunk ilyent. Állítólag a Keserű Robber pisztoly vagy puska a legjobb. A joule torkolati energiája megegyezik egy nagy kaliberű tűzfegyverével, gumilövedéket lő ki így nem is lesz belőle tragédia ha használni kell, továbbá otthonvédelemre teljesen legálisan mindenféle engedély nélkül kortól függetlenül tartható. Viselésre egy élesből átalakított forgótáras Magnum vagy Arminius gázpisztolyt javasolnék.
2018. febr. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha verebek támadásátol tartasz.
2018. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
.22 kb lószart se ér. Sebez ugyan, mintha mondjuk átütnél egy szöget a kezeden, de hogy bárkit megállítson arra képtelen. Az áll meg aki egy pofontól is megállna. Harcképtelenné senkit sem fog tenni még egy teljes tár sem.
2018. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
viszont egy erős gázspray tényleg hatásos
2018. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a forgótárasokat.

Ti milyen gáz-riasztó, esetleg légpisztolyt javasoltok?

Esetleg valahogy szerezhetek éles lőfegyvert legális úton?

Mennyire kell befolyásosnak lenni? Én nem vagyok az, csupán egy mesterképzéssel rendelkező autószerelő , meg van egy alapképzésen megszerezett villamosmérnöki diplomám.De attól független nem vagyok befolyásos.

A házam megfelelne a fegyvertartásnak. Mert van olyan szoba, amit nem használunk, eléggé(48 cm) vastagak a falak.

2018. febr. 4. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!