Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet ilyet hordani? Mennyire...

Lehet ilyet hordani? Mennyire lehet jó?

Figyelt kérdés

Lehet közterületen hordani magunknál erős vadaszcsúzlit?


Gondolok itt egy jó homemadere amit ha jól megcsinálunk. Akkor Képes akár jóval 7,5 J feletti torkolati energia leadására.


Illetve mennyire lehet hatékony egy rendes, éles önvédelmi helyzetben egy ilyen eszköz?


2018. febr. 5. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Mióta van egy csuzlinak torkolata?


"homemadere"

Bréking víngérszki jáziku bitte?

2018. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem lehet, nem minősül semminek. Egy csapágygolyóval tényleg elég ütős lehet. Hogy mennyire alkalmas önvédelemre...
2018. febr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Anno még sulis koromban, sikerült meggyőznöm Aput hogy segítsen egy jó csúzlit csinálni, nagy nehézség árán belement de sok balhém összehoztam. Anno még az Ikarusok jártak többségben, annak úgy berobbant a hátsó ajtó üvege hogy a sofőr is megállt, ma már nem tudom mennyire lehet találni síngolyót, de a kétezres évek elején még az volt a király akinek sok volt, mert cseréltük mindenre ami megérte, kóla, süti, cigi(gyerekkori hülyeség)


Veszélyes dolog, önvédelemre, vagy állatokra sohasem használtuk ez egy íratlan szabály volt a csapatban, akiről megtudtuk hogy pl meggymaggal lő kutyára hogy csípjen neki, azt elkaptuk és egy veréssel illetve csúzlival lett szegényebb.


Baromi veszélyes mert nehéz célozni vele, még gyakorlott embernek is, és a pontossága messze nem olyan mint egy légpuskáé. Maradjon a gázpisztoly praktikusabb is, és elhiheted hogy ha baj van, idegességedben nem fogsz tudni úgy lőni csúzlival hogy időbe legyél.


De a kérdésedre válaszolva erősebb, de ez függ attól is mivel lősz, kődarab, csapágy golyó, üveggolyó.

Viszont ha rendőrségre kerül az ügy, abból börtön is lehet, míg a gázriasztóval le lennél védve.

2018. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kovpet ***** válasza:

A jogszabály amúgy "csőtorkolati" energiáról beszél, nem vonatkozik a csúzlira ez a limit. Viszont KKVE, tehát nem lehet nálad közterületen.


Önvédelemre teljes mértékben alkalmatlan, nyilván :) Ahol van időd elővenni, lövedéket beletenni, feszíteni, célozni és lőni, az már rég nem önvédelem :)

2018. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
házi csúzlinál nem tudom viszont vadászcsúzlival biztosan más a helyzet. Azzal ha egy embert fejbetalálsz az ott marad, próbáltam ilyet sima 1 centis golyók vannak hozzá a két centi vastag forsnyit úgy átviszi mint kés a vajat képzeld el mit csinálhat egy ember koponyájával
2018. febr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül.
2018. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!