Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tettem feljelentést egy lopás...

Tettem feljelentést egy lopás miatt, de a rendőrségtől azt az írásbeli választ kaptam, hogy mivel az összeg miatt nem bűncselekmény csak szabálysértés, nem foglalkoznak vele?

Figyelt kérdés
Ez így rendben van szerintetek?
2018. febr. 7. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem kicsit leegyszerűsítetted a levelet. Pontosan (szó szeint) mit írtak, miután megállapították, hogy ez szabálysértés?
2018. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A bűncselekmény értéke határozza meg hogy hova sorolják be.

Ha 50 000 forint alatt van akkor szabálysértés ha e fölött van akkor bűncselekménynek számít.

2018. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
De megjegyzem ha szabálysértés a szabálysértési eljárást is kötelesek lefojtatni.
2018. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Haveromtól loptak, a rendőrség nem folytatta az ügyet mert nem ütött meg egy adott limitet:D

Ha jól emlékszem tőle 18.000-et loptak el.

2018. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ja! azt nemírtam oda hogy a szabálysértési eljárást az önkormányzat folytatja le.
2018. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Írd meg nekik hogy akkor kapják be a brét.
2018. febr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 SZücsöm ***** válasza:
Am tök hiába teszel bármiről is feljelentést ha nem láttad az elkövető és ha nem volt se szemtanú se térfigyelő kamera a helyszínen. (Nem tudom hogy nálad fenn áll- e ez a helyzet)
2018. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát az erőforrásokat be kell osztani valahogy, az ilyen eseteket (ha nem ismered a tettest, vagy nincs róla felvétel, vagy ilyesmi, és nem is csípted te magad nyakon) én is valahova a prioritások legaljára raknám.
2018. febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Lopás?


Ezt miből gondolod? Az egy dolog, hogy te észrevetted X időpontban, hogy X dolog nincs meg..ez 100%


Azt viszont, hogy X elvette a dolgod azt nem..akkor honnan veszed, hogy lopás történt? És te ezt mivel bizonyítod be?

Azzal, hogy azt hiszem, úgy gondolom, valószínű hogy? :-)


Csak nehogy valaki úgy gondolja, azt higgye vagy valószínűleg tartsa, hogy te egy terrorista sorozatgyilkos vagy és majd ha háromkor valaki bemondására rád töri azt ajtót a TEK ne lepődj meg, mert valaki azt hitte :-)


Bizonyítékok hiányában miről beszélsz..lehet elvesztetted!


Még te se tudod bizonyítani, hogy lopás történt de a rendőrség bizonyítsa mi? Ember te álomvilágban élsz.


A szabálysértés pedig nem bűncselekmény! Ha valóban elloptak tőled 50.000 ft alatti "aprópénzt" és el is kapják semmit nem kap..megússza!


Nem kell azt hinni, hogy az évszázad bűntényének te vagy a főszereplője és a rendőrség és NNI életüket adva érted mindent bevetve felgöngyölítik az ügyet :-)

2018. febr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez a bevett módi évek óta. X összeg alatt nem hajlandóak foglalkozni a lopásokkal emberhiányra hivatkozva (miközben sokszor 5 kilométeren belül minimum 4 embert kiraknak traffipaxozni).
2018. febr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!