Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy írhat mást a jegyzőkönyvb...

Hogy írhat mást a jegyzőkönyvbe a rendőr mint ami történt?

Figyelt kérdés

Már nem egyszer esett meg velem, hogy beleszaladtam valamilyen bírságba, sokat közlekedek, de ez se mentség, ezzel semmi baj nincs. Nem nagy dolgok, általában eleve olyan helyek ahol megbújnak és tudják, hogy lesz balek. Még ezzel sincs gond, csinálják.


De azt nem értem, hogy mért mindig az a forgatókönyv, hogy előjönnek, hát ez kérem ennyi meg annyi lenne és akkor mondanak egy irreális összeget... több mint amiből állítólag egy hónapban meg lehet élni (ennyi erővel mondjuk mondhatnának bármennyit, ilyen alapon) de ők rendesek, így inkább ráírnak mást (legutóbb bekanyarodás helyett záróvonal átlépést) és lám az egy teljesen más kategória és csak az ötöde a bünti. Közben nyomatják, hogy ők rendesek, nem a pénzre mennek. Bármit mer mondani az ember, vagy kérdezni egyből jön, hogy írhatják ők a nagyobb összeget is, ha valami nem tetszik.


Annyira undorító. Játsszák az igazság bajnokát, hogy ők aztán védik a törvényeket, csak azokat tartatják be, közben úgy sz. -ják telibe a rájuk vonatkozó szabályok tömegeit 10 perc leforgása alatt, hogy öröm nézni.


Mindössze nem értem.


Azon gondolkoztam, lehet arról van szó, hogy az eredeti bírságot nem is tudnák tökéletesen alátámasztani, lehet nem is szabályosan voltak ott ahol lesbe álltak, vagy máshol kellett volna lenniük - ahol fontosabb a közlekedés szempontjából, csak hát bírságot nem tudnának úgy szedni - vagy valami stikli van a dologban és inkább aláiratnak valami teljesen más szabálysértést kevesebb összegért és akkor az állampolgár se fog pampogni, nehogy több legyen.


És ezek már nem a komcsi érában felnőtt duplazsuszik, hanem alig pár éve végzett tiszthelyettesek. Az új generáció. Már most itt tart.


Hogyan bízzon meg ezekbe az ember?



2018. febr. 15. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyan bízzon meg ezekbe az ember?"

Sehogy. Futottam már bele pár ellenőrzésbe, volt hogy négyen voltak, a legfiatalabb úgy adta magát elő, a három idősebben látszott, az ő gyomruk is forog. Ott is hagytak minket, elsétáltak vagy 20 méterre beszélgetni.

Végül már én mondtam, írjon már valami büntetést és haladjunk.

2018. febr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt mondta ő aztán nyugodtan alszik ha 5x annyit ír a csekkre, ha valami nem tetszik.


Érdekes, hogy ezen múlik a bírság mértéke. Nem is a szabálytalanságon, mert az valójában mindegy is.


A következőt felveszem, lesz ami lesz.

2018. febr. 15. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Pénzéhes korrupt banda!
2018. febr. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ostobák vagytok.

Léteznek fix bírságok fix előéleti pontokkal. Engedély nélküli vezetés például 45eFt fix helyszíni bírság, feljelentés esetén a duplája, és ezt KÖTELEZŐ kiszabni. Vannak olyan szabálysértések, amikért 6 előéleti pontot KELL kiszabni. Azért mondják, hogy más írnak rá, hogy ne kelljen mondjuk a behajtási tilalomra 30.000Ft-ot kiszabni, hanem adnak fényszóró használatának elmulasztása miatt 5 vagy 10 ezret, mert az nem fix összegű bírság, nem köti a rendőrt az összeghez.

Még le is írod, hogy mekkora hülye vagy. Legközelebb szólj, hogy te azt a büntetést kéred, ami szabálytalanságot elkövettél!!! Aki ilyen ostoba, megérdemli a magas bírságot. A befolyó összeg pedig az államkasszába kerül, kedves korruptozó hozzászóló.

Most szét röhögtem magam rajtatok. :D

2018. febr. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó az nem zavar, hogy ha valaki bekanyarodott tilos helyen és fényszóró használat elmulasztását írják a papírra akkor az nem valós?


Ez teljesen rendben van, hogy ott helyben meghamisítják a saját okmányaikat? Áthágva törvények és szolgálati szabályok tömkelegét egy pillanat alatt. Viszont ha más teszi ugyanezt akkor azt meg elítélik.


Most gondolj bele, ha egy ilyen egyszerű ügyben máris így indítanak, akkor mi lehet ennél komolyabb ügyekben? Bármi ért eddig még soha semmit nem derítettek ki. Így nem is csodálkozom rajt. A gépben ki van töltve előre a sablon bla-bla, hogy az elkövető ismeretlen aztán csak a neveket cserélgetik a nyomtatványon. CTRL+C CTRL+V. Tapasztalat.


Nekem az a véleményem, hogy ha 30.000 Ft -ot kell kiszabni, mert azt írja elő nekik a törvény, vagy akár 50 -et, akkor szabjanak ki annyit. Persze készüljenek fel arra is, hogy ha a helyzet nem egyértelmű, vagy az ember vitatja a szabálytalanságot, akkor meg kell védeni az álláspontjukat. Nyilván ezzel sajnos dolgozniuk kell ebben az esetben, mert nem lehet a sablon papírokat töltögetni. Lehet, hogy még gondolkodni is kell. Én például egy 50.000 -es bírságot nem nyelnék be a helyszínen, mert ott 30 másodperc alatt nem tudom eldönteni, hogy egyáltalán tényleg igaz amit mondanak, megáll-e egyáltalán a bírság, legalább beszélnék az ügyvéddel mielőtt bármit aláírok. Gondolom ezt nem akarják. Inkább legyen kevesebb, csak ne ellenkezzen a polgár.


Olyanokat kamuztak, hogy azért kell nekik bírságolniuk, mert ha valahol baleset történik akkor őket bizony előveszi a főnökük :))))) Elég sanyarú életük lehet, mert egy ekkora városban minden nap van baleset, nem is egy :))


A lényeg, kicsit fura hallgatni hogy csak betartatják a törvényeket, amikor azzal kezdik hogy megszegik.

2018. febr. 16. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem törvényszegés. Ne itt pampogjál. Megmondhatod, hogy nem fogadod el a helyszíni bírságot, cserébe feljelent aztán majd a szabs. előadóval tisztázhatod miután beszéltél az "ügyvédeddel".
2018. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 árokpart ***** válasza:
Utolsó egy kicsit vegyél vissza. Kérdező! Tegyél panaszt a felettesüknél, őrnagynál, ezredesnél!
2018. febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 árokpart ***** válasza:
Az ilyenektől meg a való életben nem kell megijedni mint aki a pampogással jön. Ott a helyszínen rá kell hívni a központi nyomoző főügyészséget aztán ott legyen nagy legény.
2018. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!