Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen szankció (k) -ra...

Milyen szankció (k) -ra számíthatok, ha jelentkezek a NKE - RTK karára, csak épp az alkalmasságin nem beszélek arról hogy volt szuicid kísérletem, ill. ha ilyeneket kérdeznek-tagadok - DE - esetleg a felvétel után kitudódna? /nyilvántartásból/ 23/F

Figyelt kérdés

Jelenleg 23 éves vagyok. Eddig különféle helyeken dolgoztam, megpróbáltam ezt-azt az életben. Voltam több egyetemen 1-1 szemesztereket, és rájöttem , hogy engem ezek a szakmák nem érdekelnek. 2013(érettségi)-2016 kerestem a helyem, de mivel tehetséges vagyok kémiából 2016-tól jelentkeztem Vegyésztechnikus OKJ-ra, hogy legalább egy hasznavehető papírt szerezzek a megélhetéshez. Jól megy és idén végzek. Előtte amíg 3 évig kallódtam, és se egyetemre nem tartoztam huzamosan, nem találtam a helyem - elmagányosodtam, és depressziós-szorongásos betegség alakult ki nálam. Ekkor volt önsértésem, szuicid kísérletem(2016). Azóta viszont ez alatt a két év alatt hogy úgy mondjam, felnőttem, megerősödtem a nagybetűs élethez. Minimális antidepresszánst és rivotrilt szedek ugyan, de mondhatni amióta ezeket szedem, még kiegyensúlyozottabb vagyok mint az átlag ember. Hogy pszichés jólétemet bizonyítsam magamnak, még a cigiről is leszoktam önerőből, pedig szerettem. Ez a dohányosok körében 1-3% -nak sikerül!!! És fél éve már. Fizikailag és pszichésen is alkalmasnak tartom magam, és valójában már egy éve tervezem, hogy miután ezt elvégeztem, rendőrnek megyek. Nagyon motivál ez a munka és nemes célnak is tartom. Mivel igazából ez az ami leginkább érdekel - felvételizni fogok. A probléma viszont múltammal van. Akár már végzett rendőrtisztként is felfüggeszthetnek ha a nyivántartásból kiderül a dolog? Ha menet közben derül ki, az egyetemről való elbocsátáson kívül számíthatok valamilyen büntetőeljárásra? Akár börtön is lehet belőle- büntetett előélet? Akkor már annyi a karrieremnek de nemcsak rendőrként! Tényleg olyan súlyos lenne hogy felvételin eltitkoltam egy betegségemet esetleg hazudtam? De gondolom, nem nézik meg mind a több ezer hallgató mindenféle adatát a nyilvántartásban. Vagy mégis? Ott lebeg felettem ez a "Demoklész kardja". Akár már ha szolgálatban vagyok is kiderülhet rólam - és akkor leszerelnek? Vagy csak ha már végzett rendőrtisztként derül ki a dolog - akkor már bizonyítottam az egyetem elvégzésével hogy bírom a strapát.... akkor már kiképeztek... Akkor is tönkremehet egy ilyen múltbeli baromság miatt a karrierem? Vagy akkor is indíthatnak ellenem büntetőeljárást egy ilyen ostobaság miatt?


Kérlek titeket, hogy hasznavehető információkat, válaszokat írjatok, ne ilyen "minek mész te oda" "tudhatnád hogy.. blabla" "akasztásos halál" féléket!!! Köszönöm szépen! Nekem fontos hogy valami érdemrevaló infót kapjak ebben a nem kicsit speciális helyzetben!

Elsősorban rendőrtiszt-hallgatók és jogászok válaszai érdekelnek az alkalmasságival kapcsolatban!


2018. febr. 16. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem biztosan megnézik az aktádat és, hogy szedsz pszichiátriai gyógyszert.


Ezt nagyon egyszerű lekérdezni. Már pedig ha jól tudom felvételin van drog és pszichológiai teszt is.


Értem, hogy most okénak tartod magad... de én is voltam generalizált szorongó és pánikbeteg. Ebből az alap érzékenységből nem lehet meggyógyulni teljesen.

Én biztosan nem adnék fegyveres hatalmat ilyen emberek kezébe. A sajátoméba sem. Annak ellenére, hogy évek óta nem szedek gyógyszert (szuicid soha sem voltam) és rendben vagyok fejben.

2018. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én végignéztem a vizsgálatokat az rtk honlapján, és a fizikai alk után van egy pszichológiai alk, ahol mindenféle orvosi papír kell - illetve elbeszélgetés. Itt kapnám meg azokat az orvosi vizsgálati papirokat amivel mennék a lakhelyi illetékes rendőrfők rendelőjébe. Én nem drogozok tehát negatív lenne a drogteszt. De antidepressszánsok is befolyásolják-e a teszt eredményét? Na ez a másik amit nem tudok.

Az "akta" alatt nem tudom mit értettél pontosan. Pl egy Gipsz Jakab felvételizőről azonnal kidobja a rendszer hogy 2017 aug 12 én tilosban parkolt vagy mi?

Itt egyszerűen annyi mindent nem értek hogy miben vagyok benne, miben nem...

Kicsit célzásszerűnek éreztem a válaszod hogy talán nem nekem való a pálya. Helyes az értékítéleted, viszont az én problémámat pont az ingerszegény eseménytelen szar átlag sokéves csodavárás-magány okozta. Ha csapatban vagyok mindíg jobban érzem magam. Csak egy kis bizalom kéne, hogy visszakapjam a hitem hogy bízhatnak bennem remek csapatban vagyok és felelősségteljes munkát bízhatnak rám. Maga ez a gyógyulás! Nem levert hangulatban születtem... Nem csak úgy magától "jött" nálam ez az állapot. Hanem pont egy hiány váltotta ki.

Mellesleg a sok pszichológus -hallgatás és önelemzés folytán jobb belső kontrollom lehet, mint egészséges emberek esetében... ezt már tapasztaltam. én megjártam a magam poklát és sok ember pont azért kerül padlóra mert nem tudja hogyan kell kezelni és kimászni belőle. Ez is előny.

S mivel ismerem magam, majd tízszer annyit igyekszek bizonyítani mint mások... Olyanról még nem hallottam hogy a munka és az akarat ne hozná meg a gyümölcsét.

De ezek szerint kiselejtezhetem az egész világnézetemet.

Bármi is legyen az igazság - köszi a választ! Megy a zöld kéz.

2018. febr. 16. 22:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld azt, hogy anoním módon megkérdezed az intézményi ügyintézőket.


Az igazság az, hogy mi erre nem tudjuk a választ, mert nem ismerhetjük a felvételi rendszert. Az szinte 100%, hogy a szedett gyógyszerekről van feljegyzés a rendszerben.


Ha aláírsz valami nyilatkozatot, lehet problémás lesz hazudni. Kitudja, meglehet hogy komoly következményei lesznek ha kiderül. Elején maximum nem víeznek fel, de később... passz.

2018. febr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Halálbüntetésre.
2018. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha büntetlen az előéleted, az már jó. Nem voltam még soha pszichológiai alkalmasságin, de biztosan megkérdezik h szedsz e valamilyen gyógyszert, ezt pedig nem tanácsos elhallgatni, mert úgyis kiderül. Az a baj, hogy nem hiszem h antidepresszánsokkal, illetve öngyilkos hajlamokkal engednének rendészeti pályára. Én is nke-re felvételizem (másik karra), és attól tartok, hogy mindennek utánanéznek rólunk.
2018. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Megspórolok neked egy kört, ha el is jössz az alkalmasságira, és átmész, a pszichológián nem fogsz átmenni. Azt a személyiségtesztet nem lehetetlen, de nagyon nehéz átverni, ki fogja szűrni a pszichológus. A másik meg semmibe nem telik utánanézni, és meg is fogják tenni. Nem látom esélyét annak, hogy felvegyenek.
2018. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért nem végzel el egy vegyész szakot?

A lustaság, demotiváltság csak a betegséged (vagy hajlamod) része. Ez ingerszegénységet csak rontott a helyzeten.

A rendőri munka Mo-n szerintem brutálisan nyomasztó. Menj csak át a 8 ker egyes részein, vagy kis falukon. Biztos hazudozó, herbálos cigányok után akarsz futkosni, akik belédvágják a baltát ha nem figyelsz... meg csöviket kikaparni a szarjukból és hányásukból?

Vagy mit hiszel olyan ez mint a CSI, igazságügyi nyomozó leszel?


Szerintem gondold át, a zsaru léthez Mo-n betonkemény idegek kellenek, monotonitás tűrés, állandó nyomasztó és agresszív cselekmények hatása se múlik el. Nem mondom, hogy ne lennél alkalmas rá... de én pl simán lehet kiborulnék és agyonlőném a pitiáner dílert, mert nekem jön. Pedig békés vagyok alapból, de érzékeny is és pl egyszer már szétvertem egy dobozt részegen, meg egy kukát lerúgtam. Na most ki garantálja, hogy nem egy 9 mm-essel a kezemben jön rám a dolog és fejbelövöm a 16 éves cigány kölyök dílert?


....


Szerintem keress más célt.


Nekem SSRI után sikerült elvégeznem egy mérnök MSc-t, vén fejjel beiratkozva.

2018. febr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és 23 évesen pont ilyen minden dologba belefogós arc voltam. Semmi sem érdekelt, OKJ iskoláról iskolára jártam anyámék pénzén. Semmi sem kötött le. Nem érdekelt igazán...


Aztán SSRI után beiratkoztam és csúszás nélkül elvégezgem a mérnök szakot. Interjú nélkül egyből lett munkám MSc alatt... gyógyszert se kellett szednem 1 év után.

2018. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nem bántásból, de klonazepamon esélyed nincs bejutni szerintem.


Ha abbahagyod mi lesz? Ott helyben lövöd agyon igazoltatás alatt a 16 éves jogsi nélkül vezető BMW-s fiatalembert, mert felbosszant?


Tudom milyen lejönni a benzodiazepinről, én csak 0.5-ös Xanaxot martam esténként alváshoz...hosszabb ideig... de arról lejönni kemény dolog.

A Rivotril ennél keményebb drog az fix.

Az SSRI abbahagyása után pedig gec..iideg voltam, pörögtem, nem tudtam aludni, megváltozott hónapokra a személyiségem. Irritáltak az emberek... én is stabilnak tartom magamat, soha nem tudnék bántani senkit ok nélkül...de a pesti BKV kihozza belőlem a legrosszabbat. Főleg a kopasz bunkó prolik és lejmolós cigók, a beszólós nyuggereken át :D

Na ezt képzelt el mikor lejössz a rivoról, vagy az SSRI-ről, ami leveszi a hangulatingazásokat.


Azt mondom ne legyél inkább rendőr :(

2018. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Embert-próbáló a kiképzés, megfelelni a parancs végrehajtásnak, a szolgálatteljesítésnek, ami lehet 24 órás is, de már az évnyitón se egyszerű helytállni:


https://www.youtube.com/watch?v=ftScs_Fg1YU

2018. febr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!