Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök sose lazíthatnak?

A rendőrök sose lazíthatnak?

Figyelt kérdés

Amikor vége a szolgálatnak megihatnak pl 1-2 sört este? Vagy ünnepek alatt karácsonykor, újévkor iszogtahtnak úgy mint más ember vagy mivel dolgoznak mondjuk másnap nem ihatnak semmit? Ugyanúgy eljárhatnak a haverokkal bulizni meg ilyenek vagy teljes szigorban élnek?


Ha ne adj isten nagyon másnapos akkor is rendesen beül a rendőrségi gépjárműbe és mondjuk igazoltat? Vagy hogy tudják összeegyeztetni a munkát a szórakozással?


2018. febr. 18. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Napi 8 órát dolgoznak. Azon túl ugyanolyan emberek, mint mi. A kikötés ugyanannyi náluk is, mint nálunk, hogy a munka kezdetétől a végéig józanok és komolyan vehetőek legyenek.
2018. febr. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de pl elmennek bulizni mondjuk 3 rendőr mert haverok iszogatnak és látják balhé lesz..nyilván nem helyezhetik magukat szolgálatba, mert ittak gondolom hívják a rendőrséget, hogy esemény van, de ezért nem cseszik le őket, hogy rendőrként mit szórakozgatnak és miért nem rendőrként viselkednek 0-24?
2018. febr. 18. 10:26
 3/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb rendőrnek 12 órás egy szolgálat. Utána amikor nem dolgozik akkor miért ne mehetne el bulizni, vagy miért ne ihatna? Emberek ők is. Annnyi hogy úgy kell viselkedni hogy ne legyen baj. Pl ne ordibáljon a város kellős közepén vagy ne verekedjen mert ugye azzal pl elkövet egy garázdaságot az meg már nem fér össze a munkával. A következő szolgálatra pedig szolgálatra alkalmas állapotban kell megjelenni, szóval másnaposan nem igazán célravezető.
2018. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy rendőrt ha nem dolgozik mindig kocsmában van
2018. febr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szolgálaton kívül ha nincsen számukra elrendelve készenlét, akkor semmi sem tiltja, hogy szeszes italt fogyasszanak. Készenlétet csak kevés helyen rendelnek el, mert erre törvény szerint napi 1552 Ft jár (16 óra * 97 Ft).

Ahol elrendelik, ott is jellemzően egy hónapban mindenkire csak egy hét jut.


Ha nincs készenlétben, akkor nem lehet felelősségre vonni azért, ha a telefont nem veszi fel, vagy azt mondja, hogy szolgálati helyére jelenti nem tud bevonulni, mivel szeszes italt fogyasztott.

2018. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A 97ft az sztem brutto, 60 korul van a kedzenleti potlek, es bar a keszenletis mindig keszenletben van megse kap keszenleti potlekot mindig. :)
2018. febr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 97 Ft természetesen bruttó! :)


A készenlétieknél most az a divat, hogy 24 órás szolgálat helyett 8 óra + 16 óra kiemelt készenlétes (388 Ft/óra) szolgálatot adnak egy hónapban egy hétig. Kiemelt készenlétben a laktanyában aludhatnak és sportolhatnak, amíg riasztás nincs.

2018. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lent a határon is.
2018. febr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na errol a megoldasrol se hallottam meg, pedig hatarrol jottem en is. :D Ezt melyik hataron csinaljak igy?
2018. febr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Armadillo válasza:

sokan egyből isznak műszak után, hogy ne hívhassák őket vissza.

nagyon másnaposan meg nem rendőrként se vezess.

2018. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!