Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik egyszerűbb és olcsóbb?

Melyik egyszerűbb és olcsóbb?

Figyelt kérdés

Kellene nagy telek védelem miatt fegyver.

Melyiket egyszerűbb és olcsóbb megcsinálni a lőfegyver tartási engedélyek közül? A sportlövészti célra vagy a vadászati célra szánt engedély?


2018. febr. 27. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ vidéken vagy városban. Városban a "városi hadviselési engedély" , vidéken az "erdei gerillaharc engedély" a praktikusabb.

Birtokvédelemre pedig egyik sem megfelelő, erre megvannak a legális eszközök. Pl. gumilövedékes. Leginkább azért van ez mert nem az a cél hogy megöljük a betörőt, hanem hogy megállítsuk és arra bőven elég egy gumilövedékes fegyver is.

2018. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vidéken amúgy.

De nem ez volt a kérdésem!!!

2018. febr. 27. 17:15
 3/6 árokpart ***** válasza:
Gumilövedékes a legegyszerűbb megoldás. Egyébként egyik sem nehezebb a másiknál, kb ugyanakkora procedúra a vadászati meg a sportlövői is. Én a sportlövészetit csinálnám meg inkább. Viszont elviekben önvédelemre egyik esetben sem használhatnád, mert nem arra célra lett az engedély kiállítva. Ahhoz önvédelmi célú tartási engedély kell, de ahhoz az nagyon kevés indok, hogy vidéken valaki vesz egy nagyobb telket és ott fog élni. Faramuci helyzet ugyanis hiába tarthatod sportcélból otthon pl. egy gyönyörű 22-es Arminiust, önvédelemre mégcsak elő sem veheted mert nem azért adták. Tehát ha lesz is engedélyed és fegyvered önvédelemre akkor is a gázpisztolyt és gumilövedékes puskát használhatsz.
2018. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem most éppen friss sportlövői pisztolyom van.

Glock 17 gen 4. És nem lehet elővenni önvédelemből, de hogy a majdnem mondtam valamit, hogy miből tudnád elővenni, mikor azt csak akkor veheted magadhoz, amikor mész a lőtérre, vagy erre kialakított helyre lőni, és csak akkor is nem betárazva,dobozába!!!! Nem lehet egyébként nálad, mert felfüggesztik az engedélyt.

2018. márc. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ölni akarsz? Érezni akarod, h kinyírhatod aki bemegy a telkedre és még meg se büntetnek érte?

Gumilövedék, gázpisztoly miért nem jó?

2018. márc. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4.# vagyok.

Ha most komolyan, olyan nagy az a bizonyos telked, akkor fogadd fel a G4S szolgálatot, és ők éjjel-nappali fegyveres (!) őrzést biztosítanak a te tulajdonodban lévő telekre, és akkor nem kell aggódnod.


Gumilövedékes is elég, de nem tudom, hogy kinek mi az elég.

Vadászati célra elsőre "csak" golyós puskára kapsz engedélyt.

Sportlövőre kapott engedélyt (mint én) nem használhatod önvédelemre, mert azt nem arra kaptad.

2018. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!