Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben jogos a lőfegyve...

Ilyen esetben jogos a lőfegyverhasználat?

Figyelt kérdés

Egy férfi céllövészet státuszban tart éles lőfegyvert.

És a férfi NEM rendőr.

Éjszaka zörgést hall kint.

Előveszi a páncélszekrényből, betárazza, csőre tölt, kimegy vele.

A sarkoknál fedez vele.

Ez jogos?



2018. márc. 2. 16:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Hát mér tudná akárki elvenni tőle a fegyvert?

A rendőrök sem használnak fülvédőt, mikor hirtelen kell a fegyverhasználat..

2018. márc. 2. 18:07
 12/25 anonim ***** válasza:

Igazad van Stalin, csakis fejbe, nem kell evekig szivnod a birosagon... Hisz kb heteken belul a sitten fogsz majd orrot piszkalni.

10#, lottel fegyverrel? Normalisan hasznalva se nem teszed magad harckeptelenne, sem vak sem suket nem leszel.

Es a figyelmeztetot semmikepp se hagynam ki, egyet fuggolegesen a levegobe eloszor, hogy ha a betorore is kell loni, o mindenkepp loporos golyoval a seggeben tavozzon.

2018. márc. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A bevetésieknél a fülükben van az aktív fülldugó, ami a beszédhangot felerősíti, 80 bB felett meg mindent tompít. Az utca rendőrének meg ha esetleg előfordul, nem beltérben teszi és még lehet úgy is cseng a füle.

Nem tudom lőttél- e már, főleg beltérben, gondolom nem. Én sportlövök és nem szívesen lövöldöznék fulltok vagy dugó nélkül mondjuk egy 9m- essel. Edzőm egy szituációs pályát anno úgy lőtt végig, hogy leesett a füllvédője, az óta folyamatosan tompán cseng és búg a füle. Szóval hidd el, nem érdemes feleslegesen hangoskodni védelem nélkül.

Aztán, hogy miért vennék el? Miért ne, eleve minek törnek be? Nem a jó magaviseletű törvénytisztelő állampolgárok szoktak betörni, hanem olyanok, akik hajlandóak is "megvédeni" magukat és esetleg örülnének egy fegyvernek, amit eladhatnak, vagy csak úgy lesz nekik.

2018. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Igen, lőttem és lövök is fegyverrel, éves szinten min. 4000- 5000 db- ot, így mondom, hogy nem durrogtatnék feleslegesen mondjuk egy garázsban. Mondjuk éppen garázsban fültok nélkül nem próbáltam... Szituációs lövészetben fém célra pl 8m- en belül szigorúan tilos lőni, a lepattanók miatt. 8m- nél is talált el úgy repesz, hogy vérző sebet okozott. Egy ilyen a szembe és annyi annak a szemnek. Ha te belelőssz a plafonba, egyrészt nyakadba hullik a fél plafon és ha éppen belelőssz egy vasalatba, akkor az előbb leírt példa szerint simán megvakulhatsz, ha arról az egy lövedékről éppen a szemedbe landol egy ilyen kis repesz.
2018. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Egyébként áruld el, miért lőssz "csak" azért figyelmeztetőt, hogy lőporos legyen a lövedék? :) Ami az "újonan" betöltött lőszerre megy lőpor, az elég elenyésző, ezzel szemben a lövés pillanatában egy rakás égéstermék hagyja el a csövet a lövedékkel együtt, ami a céltáblán is észrevezető egy fekete kis gyűrű keretén belül a golyó ütötte lyuk szélén. Tehát ennek semmi értelme. Ha lövés, akkor headshot. Vagy nem lövök. Persze mindenki azt csinál amit jónak lát.
2018. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Ha például fejbe lő valaki valakit akkor egyből meghal.

De viszont, ha "csak" térd alatt, (ha el tudja találni) , akkor legfeljebb "csak" lebénul, de még fog élni, így nem kell majd a sitten ülni.



De mégegyszer nekem nincs pisztolyom, de a legjobb barátomnak van, őneki most éppen most kapott élesre sport célból..

2018. márc. 2. 18:54
 17/25 árokpart ***** válasza:
0%
Sajnos nem , mert nem önvédelmi a státusz, csakis céllövészet céljából használhatod. Önvédelemre ugyanazokat az eszközöket használhatod mint bármilyen másik ember. Viszont a melléképületedben, lőtéren lőhetsz vele hobbyból.
2018. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 árokpart ***** válasza:
A 22-es Long Rifle lőszer hangja egyébként nem hangos beltérben. Egy 9mm-es PAK vaktöltény is jóval hangosabb.
2018. márc. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Jogos védelemről beszélünk, nem emberölésről!

Árokpart, tévedsz, végszükségről és jogos védelemről beszélünk. Végszükség esetén nem vagy felelősségre vonható azért, hogy az "csak" sportfegyver. De ha jogtalannak minősítik, a fegyver elvétele lesz a legkisebb probléma.

22- es, hát az tényleg nem hangos. Én a saját 9mm es luger kaliberemből, vagy a sporttársaim 40s&w és 45acp kaliberükből indultam ki a zajszínttel kapcsolatban.

2018. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 árokpart ***** válasza:
A 40-es és a 45-ös ACP töltények mennyivel hangosabbak mint egy 9mm-es lőporos jobbik típusú vaktöltény? Nagyon sokkal?
2018. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!