Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség miért nem lép fel...

A rendőrség miért nem lép fel a "képeslapozók" ellen?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag évtizedek óta nyúlják le az embereket az aluljárókban. Először csak valamilyen gagyi képeslapot/matricát akarnak "ajándékba" adni, utána egyből pénzt kérnek azzal a szöveggel hogy mindenféle "szegény gyerekeknek" gyűjtenek. És mutogatnak egy papírt, hogy mások már 3000-5000 Ft-ot is adtak. Mostmár egyre pofátlanabbak ráadásul. Nem tudok átmenni úgy az aluljárón, hogy ne támadnának le legalább kétszer, és még utánam is jönnek néha.

Nekem senki ne próbálja bebeszélni, hogy ilyen börtöntöltelék kinézetű emberek a szabadidejüket feláldozva, önzetlenül szegény/daganatos gyerekeknek gyűjtenek pénzt...

Szerintem ideje lenne betiltani ezeket a bűnszervezeteket, nem hiszem el hogy ilyen töketlen a rendőrség, hogy nem tud fellépni ellenük.


2018. márc. 2. 17:36
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

"Szerintem ideje lenne betiltani ezeket a bűnszervezeteket"


És ezt hogy gondoltad? Közlik az elvetemült bűnözőkkel hogy mátol be van tiltva a bűnözés?

2018. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Olyan lenne a harc ez ellen, mint amikor az ember kergeti a varjakat a hektáros földjén a seprűvel. Mindig visszaszivárognak. Arra nem képes ott a sok közterületes, hogy a fix automatákat megvédjék a babrálástól, ez kb lehetetlen. Abban sem vagyok biztos, hogy ezek a kéregetők nem bújnak egy aktuális alapítvány mögé százalékért cserébe.
2018. márc. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mehetnek a Gulágra.
2018. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Nekem senki ne próbálja bebeszélni, hogy ilyenek ellen rendöri védelemben kell részesiteni az áthaladokat az aluljárokban. Ne legyél már ennyire élhetetlen!
2018. márc. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát szerintetek tétlenül nézni kell hogy mindenféle hazugságokkal lenyúlják a jóhiszemű embereket.


Kb 14 éves koromban egyszer a metróbejáratnál a kezembe nyomott egy képeslapot egy cigányasszony, és pénzt kért arra hivatkozva hogy éhező gyerekeknek gyűjt. Gondoltam adok neki 50 Ft-ot. Azt mondja ez nem elég, adjak legalább 2-3000 Ft-ot, és mutatott egy papírt hogy mások milyen sokat adnak. Erre hátulról beszólt nekem egy ember, hogy "Nahogy már bedőljél neki!" erre a cigányasszony valami ordenáré hangnemben üvöltötte, hogy "MIT SZÓLSZ BELE A K..VA ANYÁDAT!!!". Én erre visszaadtam a képeslapot és azonnal leléptem.

Sok ilyen ember kellene, aki nem hagyja hogy másokat átverjenek, és akkor előbb-utóbb leállnának.

2018. márc. 3. 09:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Jegyezd meg: ki miből tud, abból él meg. Te is tudnál kéregetni, mivel van tudatod. De nem fogsz, mert pontosan tudod hogy vannak erre más "módszerek" is.

Sajnos van annyi eszük, hogy tudják hogy nekik kell odamenni a másikhoz. Szegény mit sem sejtő emberek pedig végighallgatják őket. Lehet nem ""illik"" de ott kell őket hagyni. Pofátlan módon. ÉS ettől te nem leszel egy fokkal se rosszabb vagy gonoszabb ember. Nem lesz tőle negatív a karmád, nem fogsz a pokolra jutni blabla. Kihasználják az emberek empátiáját és segítőkészségét.

Röviden: akár hozzád szólnak akár csak feltűnően néznek, tégy úgy mint ha ott sem lennének.

Aki úgy gondolja hogy egy szívtelen, gonosz ember vagyok az írjon PM-et és kifejtem nekik bővebben miért mondom ezt.

2018. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fordítsd el a fejed, ne szólj hozzá, meg van oldva. Ha hozzád szól mégis, mondd neki, hogy "no, sorry", vagy bármilyen random mondatot angol, német, akármilyen nyelven.
2018. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!