Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egyre több fiatalt ér bántalma...

Egyre több fiatalt ér bántalmazás iskolatársai részéről. Nem lehetne felügyeletet létrehozni védelmük érdekében?

Figyelt kérdés

A mostani hatvani és szegedi esetek is azt bizonyítják, hogy sok tanuló igen csak veszélyben van iskolán kívül. Sokszor az iskolában is. Egy-egy ilyen incidens kihathat az egész életükre. Ráadásul komoly sérüléseket is szenvedhetnek, nem csak lelkileg.

A veszélyes egyéneket padig kényszer elmegyógyintézeti kezelésre kéne kötelezni, illetve azok szüleit, nevelőit felelősségre kéne vonni gyermekeik tettéért. Illetve a sértettet érő kártérítésről sem ártana egy pár szót ejteni.



#bűnözés #iskolai bűnözés
2018. márc. 15. 10:35
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
21%
Biztos Soros pénzeli a támadókat. Vagy migránsok. Vagy az ENSZ. Esetleg Sim(l)icska.
2018. márc. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez mindig így volt, csak mivel nem volt mindenki seggében okostelefon és mivel nem voltak ennyire hülyék a gyerekek, így az agresszorok nyilván nem buktatták le saját magukat.
2018. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Felügyelet? :DDDDD álmodozz csak


Engem a féreg osztálytársaimon kívül még a tanárok is szekàltak és persze volt , hogy közösen is. :D

(szintén szeged egybk)


Az egyetlen megoldás ha magántanuló lesz a gyerek. Ez van.

2018. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

1) A szülő figyeljen oda a gyerekére. Normális szülő-gyerek kapcsolatban a szülőnek az első alkalommal feltűnik, ha a gyerekét bármi éri. Állandó bántalmazásnak az a gyerek lesz áldozata, ahol a szülő leszrja a gyerekét.

2) Nálunk voltak ügyeletesek a folyosón. Diákok és tanárok együtt. Ilyen rendszer már nincs? Emlékeim szerint akkoriban tehernek tűnt, de működött.


Amúgy én sem örülök az iskola bántalmazásoknak és verekedéseknek, de az ebből kreált cirkuszt sem értem, amikor főműsoridőben ez megy a híradóban, és mindenki hüledezik, mintha valami modern jelenség lenne. Jó néhány éve voltam iskolás, de akkor is megvoltak az iskolai bunyók, az egymást megtépő kiscsajok stb. Tenni kell ellene, de azért mindenféle jogi hercehurcát hagyjunk meg a sorozatos visszaesőknek és deviánsoknak...

2018. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Aki itt védi a bántalmazókat, az jó eséllyel maga is közöttük lehetett az iskolában. Különben mi más oka lenne arra, hogy bűnözőpalántákat védelmezzen?! Ugyanis akár komoly sérüléseket is elszenvedhet az áldozat az ilyen barmok miatt. Aki ilyen tetteket megvéd, az mégis milyen ember lehet?!...
2018. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Szintén azt mondom hogy ez régen is így volt. Csak annakidején a média sőt maga az iskola ingerküszöbét az lépte csak túl ha egy tanár lett összeverve. Egyszerű gyerek hacsak nem volt VALAKINEK a valakije, le volt tojva. Sőt valahol az áldozatot küldték el, no persze nem kirúgták csak tudatták hogy” tanárok vagyunk nem testőrök , inkább menjen másik suliba sem minthogy fárasszon minket a panaszkodással”
2018. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
50%

Én voltam bántalmazó és bántalmazott is. ha bántalmazónak van egy kis agya, előbb utóbb leesik neki, hogy semmire sem jó megnyomorítani mások életét, és bűntudata lesz. legalábbis nekem az volt,néha még most is van.

az a lényeg,hogy semmiféleképpen se hagyd magad, ha piszkálnak. egy váratlan helyzetben jelenj meg az iskola előtt (és várd meg pl reggel) vagy az adott bántalmazó házánál. persze ne egyedül, valami magas , nagydarab fiúval. aztán beszélgess el vele, hozd fel a rendőrséget is,hogy eljárást indíthattatsz vele szemben iskolai zaklatás/bántalmazás néven.

valószínüleg meg fog ijedni az illető, ha nem , akkor pedig ugyanezt játszd el több nagydarab ember társaságában.

az a lényeg,hogy megijeszd, nem az,hogy bátorítsd.

remélem tudtam segíteni valakinek:)

L

2018. jún. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem felügyelet kell, hanem börtön vagy munkatábor a bántalmazóknak!!
2023. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!