Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rablók miért szeretik...

A rablók miért szeretik annyira a trafikokat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben több trafi rablásról olvastam a hírekben, mint az egész évben másfajta rablásról. Miért szeretik ennyire a trafikokat kirabolni? Nem tudom elképzelni hogy több pénz van a kasszájukban, mint egy hipermarketben, szóval akkor hogyan éri ez meg nekik?

2018. márc. 15. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ugyanazért, amiért az emberek a trafikba mennek vásárolni, pedig az drágább. Ugyanis közelebb van. Ja meg nem ugrik a nyakadba 4 biztonsági őr.
2018. márc. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ugrik a nyakadba 4 biztonsági őr, ez igaz, de tele van kamerával és pánik gomb is van a pult alatt. A közelséget nem értem, én azt gondolnám, hogy a rablók kifejezetten a távoli helyekre mennek, hiszen ott kisebb eséllyel ismerik fel az emberek. Rosszul gondolom?
2018. márc. 15. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Hát azért ennyire nem szoktak okosak lenni.
2018. márc. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Mert azt hallották, ott van a sok dohány!
2018. márc. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mivel ha azt vesszük, hogy szinte biztos van bőven pénz, illetve se biztonsági őr se semmi, ráadásul kintről belátni sem lehet... Sokkal egyszerűbb dolguk van, mint egy szupermarkettel, ami egyrészt nagy, biztonsági őr is van, felszívódni is nehezebb, és még simán meg is láthatják többen.
2018. márc. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy hipermarket hatalmas hely, tele biztonsági őrökkel. Ha kell, villámgyorsan le tudják zárni a kijáratokat és nem tud menekülni.

Egy trafik azonban kicsi, zárt tér, jellemzően egyetlen ajtóval. Ott sarokba tudja szorítani az eladót (aki sok esetben egy vékony, törékeny nő), eltenni a pénzt, aztán elmenekülni. Nincs biztonsági őr, nincsenek gyorsan lezárható kijáratok. Kimegy az ajtón és el is tűnt, mivel nem egy többezer négyzetméteres csarnokban van.

A kamera felvétel egy dolog, de legfeljebb csuklyát húz.


Egyébként ugye a drágaláttos kúrmány trafikmutyija miatt szárad már a politikusaink lelkén pár emberélet. Volt pár rablógyilkosság trafikban, pont azért, mert el van szeparálva és nem lehet belátni kívülről.

2018. márc. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem úgy van hogy újabban már tiltják a tükrös üveget pont azért, hogy be lehessen látni kívülről is?
2018. márc. 16. 19:35
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Még mindig nem lehet belátni, elég meglesni egy nemzetit.
2018. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére én nem bagózom, de Anyámnak én veszem mindig a dohányt és rettegve lépek be mindig egy ilyen helyre, nehogy belecsöppenjek egy rablásba... ahogy írják előttem, kevesebb ellenállás, kevesebb szemtanú, rendőrök később értesülnek, több idő a menekülésre meg ott vannak ezek a hülye tejüvegek, jobb az ha egy 18 év alatti be se lát az üzletbe még akkor is, ha így szinte biztonságban érzi magát bent egy rabló... mert így egy kiskorú sehol nem fog cigit látni...


Egy hypermarketbe eleve több ember kell egy rabláshoz, komolyabb fegyverek, de még így is, több száz embert nem tudnak egyszere sakkban tartani, akad valaki aki értesíteni tudja a rendőröket, több szemtanú, kevés menekülési lehetőség, stb. stb.

2018. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!