Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen a börtön?

Milyen a börtön?

Figyelt kérdés

A börtönbe ellehet kapni betegségeket a celláknál?

Vagy milyen az a börtön...

Betegségek elkaphatóak?


2018. márc. 27. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valaki azt írja, hogy megjárta a Csillagot, ahol tisztaság volt, jó volt a koszt és még össze is haverkoddott pár emberrel, akkor te is kipróbálnád? :D
2018. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

"Milyen a börtön?"


Ilyen rácsos meg cellás valami.

2018. márc. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak nem csuknak le?


Amúgy meg én nem szeretném megtudni....

2018. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
2018. márc. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előzetes letartóztatásról tudok mesélni. Rossz. Ha az Európai Parlamentet kérdezed, ők azt fogják mondani: embertelen.


Napi 23 órán át be vagy zárva egy 12 négyzetméteres szobába három vadidegennel, akik természetesen - jó eséllyel - bűnözők. Legalábbis Pesten, a Venyige utcában, mert pl. Szegeden vannak 12 személyes zárkák. Csak szigorú őrizet alatt mehetsz sétálni napi 1 órára, rendszerint a háztetőn levő nagy ketrecbe, szerencsésebb esetben az udvarra. Aztán vagy felkóstolnak a ciggerek, vagy nem. (30 fölött kevésbé valószínű.) A kaja ehetetlen és nagyon gyenge is, simán skorbutot kapsz tőle. Ha van pénzed, hetente kétszer bevásárolhatsz a "spejzban", de egyrészt rabló árakon, másrészt a kínálat többnyire az ostoba cigányokra van tervezve, rengeteg sütike és csokika, cukros üdítők tonnaszám, friss és tartós élelmiszer viszont alig. Itt vehetsz vitamintablettát is, ha nem akarsz elsorvadni.


Betegséget igen, simán el lehet kapni. Influenza, lábgomba és ilyesmik alap, tetű és rüh is simán, ha nincs szerencséd, bőrfertőzések kilószámra. Ha komolyabb betegséged van, megdöglesz. A BV-nek egyetlen kórháza van Tökölön, egyszer bement oda egy EU-s bizottság, hát őket is hordágyon kellett elvinni a látványtól.


A legrosszabb, hogy éreztetik veled, hogy nincs esélyed és nagyon-nagyon sokáig ott leszel, ha elkövettél valamit, ha nem. Rengeteg ártatlan ember kerül előzetesbe, akikre csak ráfogtak valamit, aztán ott rohadnak meg élve, családjuk-életük tönkremegy, és csak hosszabbítgatják nekik a fogvatartást automatikusan. Nem mondom, hogy mindenki ártatlan - ezt amúgy a sittesek sem mondják magukról - de van legalább 15-20% bent, akiket jogi trükkökkel dugtak be oda, vagy valami érvénytelen sutyerák feljelentésére. Sokukat el is ítélik, mert az olcsóbb, mint kártérítést fizetni a jogtalan fogvatartásért.


Az elítélés után könnyebb az élet. Mondják is a sittesek, hogy a letöltőbe átkerülni, az egy fél szabadulás. Ott már nincsenek egész nap zárva az ajtók, lehet mászkálni, kondizni, közösségi termekben, könyvtárban időt eltölteni.

2018. ápr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én 4 évet hoztam le állampusztán csak azért mert meg védtem magam és nem mondhatnám hogy a legjobb doloh ami történt velem a betegségeket le számitva el lehet kapni napi verekedések ha nem álsz ki magadért csicska vagy köcsög leszel nem jó hely az hiddel nekem
2022. jan. 5. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!