Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megéri ma rendőrnek menni...

Megéri ma rendőrnek menni fizetés, megbecsülész szempontjából? Tényleg olyan sokan leszerelnek? Azt hallottem.

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 20:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nem.

Jól hallottad, haverom KR rendőr volt, havi szinten 50 ember hagyja ott legalább.

2018. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Átjáróház lett a rendőrség, folyamatosan szerelnek le és fel az ifjú titánok. Ha csak arról van szó, hogy "na, legyen valami biztos meló, okos nem vagyok, de erős igen, osztán elsétálgatok én szigorú tekintettel itten", akkor nem a rendőrség a neked való munkahely. Általában az ilyen hozzáállásúak hagyják ott igen hamar a testületet.
2018. márc. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Anyagilag megéri. Persze minden relatív, de ha az állami szférát nézzük, jobban keres egy érettségizett rendőr (pótlékokkal jelentősen jobban), mint egy egyetemet végzett tanár. Egy rendőrtiszt még többet. De ha egy ALDI eladó vagy egy kamionsofőr bérével vetjük össze, akkor már kevésnek tűnik a tiszthelyettesi-zászlósi illetmény.


Ettől függetlenül sokan leszerelnek, mert

- sok főnök "szigorú, de igazságtalan", és a szigorú alá-fölé rendeltség miatt nem nagyon van esély leváltani vagy máshová kerülni.

- sok a többletmunka mostanában (határ), amit fizetnek (késve...), de akkor is tök kellemetlen, hogy gyakorlatilag nincs magánéleted, mindig beosztják a hétvégéidet. Sokszor szabálytalanul, mert túlszolgálat elrendelhető, de elvileg szabadidőben kellene kompenzálni, nem kifizetni. Ez fokozatosan javul, ahogy épül szerelnek fel a határvadászok.

-a viszonylag tisztességes fizetést is kevésnek érzed, ha "csókosok" sokkal kevesebb melóval jutnak magasabb beosztásokba, neked meg a szívás marad. Ehhez hozzá tartozik, hogy az életpályamodell bevezetése óta nincs automatikus előrelépés: a rendfokozat és az illetmény a beosztáshoz tartozik (bár utóbbi nő a rendfokozatban töltött idővel), és ha fiatalokkal töltik fel a potenciális előrelépési lehetőségeidet, akkor inkább leszerelsz, mind nyugdíjas korodig járőrvezető legyél.

-az is gyakori, aki rájött, hogy belülről ez nem az a meló, ami neki való, leszolgálja a kötelező idejét (hogy a képzés tandíját ne kelljen visszafizetni), aztán leszerel.

2018. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszikat? A leszerelés mekkora arányú? Írta az első,h havi 50 ember. Deki mit hallott? :)
2018. márc. 27. 22:57
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Nem is jól, de nem is olyan rosszan fizet!

150.000 HUF-180.000 HUF között mozog, annak függvényében, hogy melyik régióban vagy.

Ha van eszed, ajánlom elvégezni a Rendőrtiszti Akadémiát, (NKE), és így tiszti rendbe sorolod magad. A tiszt jobban keres. 350.000HUF- 400.000HUF között mozog, annak függvényében, hogy melyik régióban laksz.

2018. márc. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Egy alosztály mondjuk áll 25-30 emberből.

Magyarul ha úgy van, havonta kettő megy.

Az a baj, hogy elvették tőlük a nyugdíjat.

Így amit már írtak, 15 évig őrmester leszel, aztán állsz majd az utcán, mert az idős főtörzs nem megy nyugdíjba, hanem ül bent az irodában.

A tisztek meg szerintem nem keresnek annyit kezdőként, múltkor itt valaki kiszamolta.

Haverom is ezért dobta be a törölközőt, mert hiába ott volt már x éve, még mindig bohócnak számított, mert aki utána jött, mind leszerelt vagy elment máshova rendőrnek.

Másrészt havi 170 nettóért meg 10 ezer kajacsekkért lemenni két hétre a határra, elég gány.

2018. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 SZücsöm ***** válasza:
100%
Hogy mekkora arányú? Tudtommal csak idén Január és Február között 500 fő körül szereltek le csak a BRFK-tól.
2018. márc. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Szerintetek a rendészeti szakgimnazumban tanuló elso éveseket mikor nevezik ki?
2018. márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Akkor nevezik ki, amikor elvégezte a Miskolci Rendőrtiszthelyettesit-és rendőrtiszt lett.
2018. márc. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nekem egyik rendőr ismerősöm mondta, hogy nem éri meg elmenni rendőrnek. Kb: 5 hónap alatt a PMRFK-n közel 60 ember hagyta ott a testületet.


Télen fagyban kint áldigálni, szakadó esőbe a határon. Hát nem tudom....... 150.000 ft bruttó pénz, jó ha megkapja a 90 ezret. Annyit egy takarító cégnél is megkapnál. Nem éri meg rendőrnek menni, ezt a rendőr ismerősöm mondta, és rendőr.

2018. márc. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!