Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vannak emberek akiknek ez megéri?

Vannak emberek akiknek ez megéri?

Figyelt kérdés
Van egy lány akivel csúnyán értek véget a dolgok... bosszúból feljelentett becsületsértésért mert állítólag én lejárattam őt a főnökénél... utána a Bátyja is feljelentett rágalmazásért mert én állítólg csináltam egy fiktív profilt róla a Facebookon és kábszeres gyerek néven neveztem el. Utóbbira 1 db fénykép a bizonyíték össz-vissz, állítólag törölték az adott profilt... utána jártam, egy-egy magánvád 10 ezer ft-ba kerül, komolyan erre egyeseknek van pénze? Én örülök ha ruhát tudok venni...
2018. ápr. 11. 23:01
 1/1 anonim ***** válasza:
47%

vannak ennél rosszabbak is, hidd el.


Csak ne idegesítsd magad fel rajta. Ha feljelentettek és elindul az eljárás ellened, de nincse n bizonyítékod, akkor szólj nekik, hogy te meg azonnal feljelented őket rágalmazásért és becsületsértésért, rossz hír keltéséért.

Nyugodtan megtehet - persze csak ha tényleg nem tettél semmit ellenük.

Ha nem tudják bizonyítani az állításukat, akkor komoly kártérítést követelhetsz tőlük az elszenvedett sérelmekért + követelheted a per alatt jelentkezett költségeid megtérítését is.


ha tényleg nincs ellened semmijük, akkor ezt jelezd nekik, a magas kártérítési követeléssel együtt - lehet, hogy akkor már nem fogja nekik megérni a pereskedés és visszavonják a feljelentésüket inkább.


Nézz utána a neten, hogy egyes becsületsértési ügyekben milyen ítéleteket hoztak és milyen kártérítéseket szabott ki a bíróság és abból okulhatsz.

De hangsúlyozom, csakis akkor ha tényleg nem tettél semmit és véletlenül sem tudnak ellened bizonyítékot felhozni.

Nem biztos, hogy annyi a bizonyíték amit neked elmondtak, ha tettél valamit akkor inkább próbálj meg bocsánatot kérni.

2018. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!