Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi van ha igazoltat a rendőr...

Mi van ha igazoltat a rendőr biciklivel, de én nem tudom fölemelni a biciklit, mert olyan nehéz?

Figyelt kérdés

Hallottam a tv-ben, hogy bicikliseket is szoktat igazoltatni, és olyankor be kell diktálni valami számot, ami a bicikli alján van. És láttam is a riportot, ahogy az emberke megfordította a biciklijét és ott volt a szám. Azóta ez jár a fejemben, ha megállítanak én hogy fordítom meg a biciklit, ha nem bírom el?? A 150 centimmel és 47 kilómmal, a lépcsőn se tudom fölvinni a biciklimet, egyszerűen nincs annyi erőm, hogy fölemeljem és meg is fordítsam. Ilyenkor nézik ahogy szenvedek vagy megkérhetem arra, hogy segítsenek? Nem akarom, hogy kinevessenek...

Köszönöm!


L/18



2018. ápr. 28. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem muszáj ám felemelni, elég ha lefekszel és a fejedet dugod be a váz alá.
2018. ápr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Lehajolsz és megnézed. Vagy felfordítod a biciklit. Azzal nevettetnéd ki magad ha felkapnád a fejed fölé és úgy néznéd meg mi van az alján...
2018. ápr. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy milyen számról is van szó? A bicikliknek, ha van is beütve gyári szám, az nem hatósági jelzés, semmi köze a rendőrnek hozzá, a tulaj többnyire azt se tudja, van-e ilyen rajta, és hol.
2018. ápr. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudom milyen számról van szó, a tv-ben hallottam.. Lehet olyasmi mint a rendszám a kocsikon.
2018. ápr. 28. 14:29
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Csak abban az esetben nézik meg a számot, ha köröznek egy bizonyos gyári számú lopott bringát és amin ülsz, az pont olyan.

Ilyen esetben pedig nem neked kell nézegetned a számot, hanem ők nézik meg, mert ha loptad, nyilván nem a jó számot fogod bediktálni.

Egyébként meg nem nézegetnek számokat, mert miért is tennék?

Szóval, nyugi van!

2018. ápr. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Ne izgulj, nincs "rendszám" a biciklin.


Amúgy ilyenkor meg kell nyugodni és használni az agyadat.

Ha egy tárgy nehéz és az alján van amit meg akarsz nézni, akkor fogod, óvatosan eldöntöd, elfekteted a földön és akkor meg tudod nézni az alját. Majd visszadöntöd.

Ha nagyon nehéz - nem bicikli, hanem pl motor, akkor félig kell megdönteni, falnak lehet támasztani, hogy könnyebb legyen visszadönteni.

Az egyébként alapszabály, hogy olyan biciklit/motort ne vezess, amit nem vagy képes a földön fekvő állapotából lábra állítani, mert ha eldől akkor ott ragadsz.


Amúgy a rendőrt mindig megkérheted, hogy segítsen. Max. azt válaszolja, hogy nem teszi meg, de egy 150 cm-es, 47 kilós embertől nem fogják azt kérni, hogy egyedül emelgessen ilyen dolgokat.

2018. ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Hány kilós az a bicikli, hogy nem tudod megemelni? Gondolom csak fel tudod fordítani, hogy fejtetőn álljon.


Egyébként megkéred a rendőröket, hogy segítsenek. Ők is csak emberek... Nem az atyaúristen áll veled szemben.

2018. ápr. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudod megnezni, akkor mi van szted? Bevisz a rendorsegre? Nem kell ennyire felni egy rendortol, bar a butakat meg tudjak felemliteni
2018. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!