Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Helyszíni bírság határidejét...

Helyszíni bírság határidejét túllépve, bírósági végzéses levél után még intézhető a bírság?

Figyelt kérdés
Koccanás után helyszíni bírságot kaptam 10.000 forintról, majd a biztosítás és egyéb szervizelés miatt elfelejtődött. Most kaptam egy végzést, miszerint 2 nap szabálysértési elzárásra változtatják a bírságomat, de ugyan ezen a levélen ott van, hogy ha a helyszíni bírságot önként megfizetem akkor a bírósági eljárás befejeződik. A levelet 04.21-én írták, most van 05.02, mai nap kaptam kézhez. Ha én holnap megfizetem a helyszíni bírságot, a levél kézhezvételétől számított első napon, akkor számíthatok még valamilyen szankcióra? Továbbá, van-e dolgom azon kívül, hogy befizetem a bírságot. Gondoltam arra, hogy a befizetés után ha hazaérek írok egy e-mailt a járásbíróságra, csak hogy magamat megnyugtassam.

2018. máj. 2. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kézhezvétel számít (mai nap + 2 nap) és a banki teljesítés időpontja.

A jelenlegi banktörvény szerint a befizetéstől számított 4 órán belül a kedvezményezett számláján kell lennie az utalásodnak.

2018. máj. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak menny el és fizesd be. Ha nem fizeted be, akkor megpróbálnak elővezetni, ekkor általában be tudod fizetni, vagy ismerőssel fizettetni a bírságot. De ha nem sikerül az elővezetés kiadják a körözésedet. Ha befizeted, tartsd magadnál a csekkszelvényt, amit visszakapsz a postán és mutasd fel, ha igazoltatnak. Ekkor is bevihetnek, de csak mert előírás és utána ki is engednek.


Fizesd be minél előbb, ne aggódj, elég rugalmasak ez ügyben.

2018. máj. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orulnek neki, ha nem kell utanad futkosni, szal jobb nekik is ha befizeted, egyebkent csak nyug vagy nekik amiert nem halasak, kiprobalhatod. :D
2018. máj. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Befizettem, közben hallottam sztorikat hogy mennyire képes elhúzódni egy ilyen dolog. Köszönöm a válaszokat. :)
2018. máj. 5. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!