Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Lehet ebből a szüleimnek baja?

Lehet ebből a szüleimnek baja?

Figyelt kérdés

A szüleim rendőrök. Ha követtem el egy kisebb szabálysértést és kiskorú vagyok, akkor a szüleimnek lehet belőle baja?


A válaszokat köszönöm 16/f



2018. máj. 3. 16:50
 1/7 anonim válasza:
100%
Attól függ mit csináltál! Mit csináltál?
2018. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tuti drogozott
2018. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, arról szó sincs. Egy aláírásgyűjtésnél írtam alá úgy dolgot, hogy az életkorom miatt nem kellett volna. Azt sem tudom, hogy ez szabálysértés-e vagy mi van ezzel?
2018. máj. 3. 17:12
 4/7 anonim válasza:
100%
Nem lehet,neked sem hiszem,csak érvénytelennek minősül a szavazatod. Nyugi
2018. máj. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem. Mindössze átverted azokat, akik gyűjtöttek. Ki fogják húzni a neved.
2018. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem szabálysértés, hanem vagy tévedés - ha azt hitted, hogy aláírhatod, vagy szimpla átverés - ha tudtad, hogy nem vagy rá jogsult, de elhitetted elük, hogy lesz +1 aláírásuk.


Sok ilyen aláírás van a gyüjtő íveken - pl. van aki nem tudja, hogy nem írhatja alá kétszer csak mert máshol gyűjtik az aláírást ugyanarra vagy nem is ott lakik, akik között lehetne gyűjteni stb, ezért ellenőrzik utána az összeset.

Ha kiderül, hogy még nem vagy nagykorú, akkor kihúzzák és elfelejtik. Ennyi, nem kell pánikolni.

De az jó hír, hogy aggódsz a szüleid miatt. Ha nagyon bánt a dolog, akkor mond el nekik nyugodtan, de ne úgy ahogy itt, hogy elkövettél egy szabálysértést, hanem, hogy azt hitted aláírhatod, aztán kiderült, hogy neked nem lett volna szabad.

Nem lesz számukra fontos az információ maga, mert nem fognak utánad jönni még azok sem, akik gyűjtötték az aláírást - csak neked lesz jó, hogy megnyugtat majd, hogy elmondtad.

Pl. előadhatod a dolgot és rögtön kérhetedőket, hogy mondják el neked mihez van már jogod egyedül 16 évesen és mihez nem vagy hogy mivel jár egy ilyen aláírás (semmivel, ez csak támogatás és nem döntés, az is aláírhatja aki nem is ért egyet a dologgal, csak szeretné, hogy pl. szavazni lehessen róla), akámi.

Mivel rendőrök, bztosan szívesen beszélnek ezekről a dolgokról veled és akkor nem lesz ciki a helyzet mert nem az lesz a középpontban, hogy valamit csináltál, hanem amit utána kérdeztél tőlük.

2018. máj. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért biztosan nem. Amit aláírtál érvénytelen a korod miatt, ennyi.
2018. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!