Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen jelek utalnak arra...

Milyen jelek utalnak arra hogy lehallgasák a telefonomat?

Figyelt kérdés

A telefonomat és a benne levő sim kártyámat még 2 évvel ezelőtt foglalta le a rendőrség, mert bűncselekményt követtem el, azóta vissza kaptam. Hogy milyen bűncselekményt az most nem lényeges. Aztán 1x egy igazoltatás során egy rendőr csaj elkérte a számomat, mert kiraboltak egy hivatalt, és ha van információm hívjam fel őt mert úgye a környékemen történt, és hátha hallok fél füllel infot akkor jelezzem neki. Egyébként ő is megadta. Na mind1 nem az a lényeg..... Hanem az a fura, hogy bárkit hívok erről a számról és telefonról, búgás közben, valamint élő beszélgetés közben mint ha a másik fél csapkodná a telefonját, ilyen kis csattogó hangokat hallok. Amikor a másik hívó félnek szólók, hogy ő is hallotta ezt? Ő azt mondja nem hallott semmit sem. Szóval csak én hallom, a másik fél telefonján nem venni észre, mert mint írtam, azt mondta hogy ő nem hallott kattanó/csapkodó hangot. Szóval valószínűsíthető hogy valami rendőrségi szerv lehallgatja a telefonomat? A rendőrség mindnyájunk számát elkérte, amikor a bűncselekményt elkövettem. Sőt mi több, a telefonok IMEL számát is. Apukámnál is volt ilyen egy idővel, ilyen csapkodos hang, volt olyan is, hogy állás helyzetében úgy fel forrósodott a telefon, hogy azt hittük felrobban. Szóval ezek a jelek azok lehetnek? Még milyen további jelei vannak, hogy lehallgathatnak? Egyenlőre csak gyanakszom. Többször hívtam a szolgáltatómat, hogy megtudjam hogy a hálózatuk miatt van- e, de ők elmondták hogy ilyen nincs, nem okozza a hálózat, és nincs baj a kártyámal rendszereik alapján. Szóval nem tudnak ilyen csapkodos hang problémákról. A rendőrség eléggé ismeri a számomat.

Szóval lehet hogy lehallgatnak? Olyant úgy sem mondok a telefonba, feljelentést nem akarok tenni, mert lehet hogy le se hallgat valamelyik hatóság, és ha kiderűlne, hogy egyáltalán nem hallgat le senki, akkor még az eljárási díjakat is behajtsák. Meg amugy sem akarok futkározni ide oda. Légyszives, a hozzáértők írjanak, nem vagyok paranoid stb. Szóval rendes válaszokat várok. Minden egyes hívásnál van ez, érdekes, mert más telefon és sim kártyával meg nem csinálja ezt. Azért itt valami nagyon sántít. Másnál is van ilyen csapkodos hang?


Köszi



2018. máj. 20. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Elterjedt tévhit, hogy ha lehallgatnak, akkor a telefonban kattogást, zörejeket vagy egyesen a rendőr szuszogását hallod. Ez valóban így volt a nyolcvanas években, mikor még analóg technikával dolgoztak, bár akkor sem mindig. Ma már egyáltalán semmit nem veszel észre a lehallgatásból. A mobilcég központjában fel van szerelve egy rögzítőegység, az egyszerűen felveszi azt a jelet, ami hozzád is kimegy, illetve tőled befut.


Zörejeket a vonalban a tömörítés hibája okozhat (mivel adatveszteséges), átviteli hiba, csomagvesztés. Egyik sem velejárója a lehallgatásnak, mint mondtam. Másrészt a rendőrségnek nem kell megkérdeznie a számodat ahhoz, hogy lehallgasson, ugyanis a neved és más adataid alapján kikérhetik a szolgáltatótól.


Eljárási költségek miatt sem kell aggódnod, mert a lehallgatásnak nincs költsége.


Engem 2006-ban hallgattak le, szigorúan titkos bírósági végzés alapján, mellesleg törvénytelenül.

2018. máj. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Ha tényleg lehallgatnak arról lehet, arról nem fogsz tudni. Ha mégis, az azért lesz, mivel csattan a kezeden a bilincs vagy azért, mivel bocsánatodat kérik a lehallgatás miatt. A telefon forrósodása pedig inkább eszközhibára / vagy rossz hűtésre utal.
2018. máj. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

"mert bűncselekményt követtem el, azóta vissza kaptam.

Hogy milyen bűncselekményt az most nem lényeges."


-Pont hogy lényeges milyen bűncselekményt követtél el.

Élj törvénytisztelőként!

Hidd el, másnak is megy.

2018. máj. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy a lehalgató rendszer automatikus, bizonyos kulcsszavakra kapcsolódik be és egy ideig lehalgat. Pl.: Bombáról, drogokról beszélsz telefonon. a hatóságok pedig megfigyelik ezt hogy csak hülyeség az egész vagy komoly dolog van a háttérben.


De ezt a telefonhívásoknál stb semmi jel nem fog utalni erre. Esetleg ha valós dolog miatt halgatnak le akkor jön a beidézés kihalgatásra vagy rosszabb esetben a TEK fog meglátogatni

2018. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A régi vicc szerint onnan tudod, hogy lehallgatnak, hogy eggyel több szekrény van a szobában.
2018. máj. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!