Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Találtam egy drogos fecskendőt...

Találtam egy drogos fecskendőt, felhívtam a rendőrséget, de nem nagyon akarták magukat mozgósítani?

Figyelt kérdés
Én legalább arra gondoltam hogy vennének ujjlenyomatot a fecskendőről, mert ha drogosé akkor már biztosan nyilvántartásba lett véve párszor, és rögtön tudnák hogy kié, de semmi. Vagy átnéznék az utcai kamerák felvételeit, hogy ki járt arra. De semmi ilyen nem történt, mondták hogy nem tudnak mit kezdeni ezzel. Jogosan vagyok csalódott a munkájukban?
2018. máj. 26. 12:33
1 2
 1/17 anonim válasza:
97%
Nem jogos. Mit gondolsz mit csinálnak egy hulye drogossal?
2018. máj. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Rá volt írva a fecskendőre, hogy kábítószer volt benne?:D Tudod, hány olyan gyógyszer van, amit otthon adnak be maguknak a betegek injekcióban? Majd pont ezért száll ki egy helyszínelő csapat, és néznek át több száz órás sz@r minőségű videofelvételt.:D
2018. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Még is mit vársz? Találtál egy fecskendőt és mit csináljanak?? Amit te vársz, a lakosság felének rendőrnek kéne lenni és az ország költségvetése erre menne. Egy talált fecskendőre rögtön költsünk több százezret, na és minek? Meg van a drogos és még költsünk a rehabjára?
2018. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%

Találtál egy drogos fecskendőt. Csodás. Szerinted mégis mit kellene vele kezdeniük?

Vehetnek róla ujjlenyomatot. Valószínűleg ott van rajta azé, aki használta. Meg még van rajta jó pár más ujjlenyomat, lehugyozta a kutya, ráesett az eső, beborította a por. Nem kizárt, hogy ha van is ujjlenyomat, az alig-alig használható.

Na de nem baj, a CSI-ból tudjuk, hogy ez nem jelenthet gondot. A rossz, töredezett ujjlenyomatot is be lehet olvasni, lehet azonosítani, pénz nem számít. Ha kis szerencséjük van, meg is van az ujjlenyomat a bűnügyi nyilvántartásban. Ha nincs, akkor itt véget is ér a történet.

Ha megvan, megkeresik, kié. Találnak is valami lepattant herkást, aki azt se tudja, hol járt az elmúlt egy hétben, amúgy sem az övé a fecskendő, sosem használt ilyet. Mit kezdenek vele? Ha az ujjlenyomat alapján rá tudják bizonyítani, hogy tényleg használt valami drogot, akkor sem tudnak pénzt behajtani tőle, tehát a rendőrség nem tudja ellátni fő feladatát. Le lehet sittelni, de azzal nem érnek semmit, csak pár hónapig-évig a korábbihoz képest jól tartják, végre kap enni, van fedél a feje fölött, csak szenved az elvonási tünetektől.

Ilyen esetben a felhasználót nehéz elítélni (egy elhajított fecskendő önmagában nem a bizonyítékok csúcsa) és nem is sok értelme van. Inkább a terjesztőt kellene valahogyan lekapcsolni, a kábítószer-használat megelőzésének kulcsa a dílerek kiiktatása. No meg az igény és fizetőképes kereslet csökkentése vagy felszámolása.

2018. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Túl gyakori sajnos. Olyan mint ha riasztanád a rendőrséget hogy az autós nem engedett át a zebrán.
2018. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
remélem az eldobott kotonokat nem jelented....
2018. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egz kamu bomba betelefonalasert rogton 100 rendort es tuzoltot mozgositanak meg vagy 20 bombakereso kutyat. Es mindenki tudja hogy az ilyen telefonok kamuk (mikor lett ilyenbol utoljara valos bomba, tudtommal soha). Arran van mozgositasuk.
2018. máj. 26. 13:27
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Honnan tudhatják, hogy mikor kamu és mikor vannak emberek vészhelyzetben? Ne hasonlítsd össze a kettőt, mert nem ugyanaz.


Te 1 fecskendőt találtál. Kit érdekel?

2018. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha megtalálnák a drogost és lecsuknák azzal te mit érnél el? Örülj neki hogy te nem vagy drogfüggő.
2018. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%

# 7


Komolyan nem érzed a kettő között a különbséget? Vagy direkt teszed a hülyét?

2018. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!