Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentes visszavonasa, ha...

Feljelentes visszavonasa, ha en vagyok a vadlo?

Figyelt kérdés
Olyan problemam van, hogy egy pszichiatriai otthonban dolgozom apoloként, ahol az egyik betegem nekem tamadt. Serules nem keletkezett, viszont en a beteget feljelentettem (maganszemelykent). Viszont ezalatt az ido alatt a beteg allapota rohamosan romlott. Ezert ugy gondolom, h a feljelentesemet visszaszeretnem vonni! Hogyan lehetseges ez? Mi a folyamata? A rendorsegen kell jeleznem a visszavonast?

#jog #beteg #visszavonás #pszichiátria #feéjelentes #ápolo
2018. jún. 1. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Ahol feljelentetted, ott kell visszavonni. (rendőrség)

Megjegyzem, nem is tudom elképzelni, hogy egy alapvetően dilis, mentális beteget - ápolóként - hogy jutott eszedbe feljelenteni? ... de te tudod.

2018. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Visszatérve az 1-re

Azt sem értem, hogy miért fogadták el a feljelentésedet?

Ha a szomszédod beléd rúg, vagy megüt, azt feljelentheted.

De elmenni a rendőrségre, hogy a vigyorgóban vagy ápoló és az ápolt beléd rúgott, ez nonszensz!

... de attól is, aki a feljelentésedet befogadta.

2018. jún. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem már akkor kidobták mikor felvették.
2018. jún. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseget! Tehat minden tovabbi nelkul visszamondhatom!


(A szakmai kerdeseket nem itt szeretnem megvitatni, barki mondhat barmit, aki jobban tudja csinalni, az jojjon es mutassa meg nekem)


A jogi tanacsadast koszonom!

2018. jún. 1. 12:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebből a kérdésből nem derül ki pontosan, hogy mi miatt van eljárás... most tippelni tudok és az a garázdaság... de ez közvád, a közvádas bejelentéseket nem lehet vissza vonni csak a magánvádast…. viszont ennek az ügynek nem lesz sok értelme mivel az elkövető feltételezem eleve gondnokság alatt áll, tehát az nem büntethető. Ezzel azt érted el, hogy csináltál a bíróságnak fölöslegesen egy ügyet és a szakértő költségét is majd Neked kell kifizetni mivel az elkövető nem beszámítható, rajta nem tudják behajtani...
2018. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

továbbra is csak találgatunk. Az utolsó jól írta: közvádas eljárást nem lehet visszavonni. Valószínűleg nem garázdaságról van szó, hanem közfeladatot ellátó személy elleni erőszakról, ami sokkal súlyosabb.

A pszichiátrián sem csak beszámíthatatlan emberek vannak, lehet, hogy az elkövető beszámítható volt, de nem tudjuk.

A hercehurcából szerintem mindenképpen meg fog valamit érezni a beteg, és könnyen lehet, hogy meg is viseli. Azt, hogy az erőszak az állapotának a romlásának egy tünete volt, vagy az állapot romlása a következményeknek köszönhető, pl. jól begyógyszereztétek agresszió miatt, és totál kiütöttétek, aztán most neked is lelkifurdalásod van, azt nem tudom.

Azért megpróbálhatod, hogy jelzed a rendőrségen, hogy ejtsék az ügyet, ha lehet, illetve beszámolhatsz feljelentéskiegészítésként arról, hogy már megbocsátottál, az állapotromlásról, ill. hogy kiderült,hogy valami gyógyszer mellékhatása miatt lett agresszív, vagy mit tudom én. Ennek hatására egészen másképpen fogják majd az ügyet kezelni még akkor is, ha hivatalból kell eljárni.


Szerintem amit még tehetsz, és érdemes tenni, hogy azt állítod a feljelentés kiegészítésben, hogy lehet, hogy véletlen rúgás volt, ha ez életszerű. pl. lefogás esetén csak rúgkapált, és te kezelted rosszul a helyzetet. Ebben az esetben lehet, hogy az egész bűncselekményt átminősítik, és már nem is lesz közvádas, így bcs. hiányában ejtik az ügyet.

Persze mondhatják, hogy hogy is volt az, hogy akkor ezért te feljelentést tettél, de te is hivatkozhatsz túlhajszoltságra, idegkimerülésre... Mivel még most és önként teszel módosítást, még téged sem érhet olyan kellemetlenség, hogy hamis váddal illetnének. Kicsit hülyének néznének, ennyi, de megéri, ha a lelkiismereted megnyugszik, és a betegnek is ez az érdeke.

2018. jún. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!