Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan érhetem el, hogy a...

Hogyan érhetem el, hogy a rendőrség kötelezze a zár megcsináltatására?

Figyelt kérdés

Korábban már írtam kérdéseket a téma kapcsán. A lényeg, hogy a lakásom bérbeadója ma 0:05 perc körül berúgta a lakás ajtaját, tönkretéve rajta a zárt.


Bezárni és becsukni se lehet, hiába nyomom le a kilincset, a nyelv el van hajolva, nem csukódik. A lépcsőházból jövő legkisebb huzatra is jó tenyérnyire kinyílik, jön be a szemétledobóból a bűz, a lépcsőházból meg a hideg.


Pár napja fizettem ki a bérleti díjat és egyéb költségeket, így jó néhány hétig nekem nincs egy vasam se zárat cseréltetni, úgy aludni meg fürdeni pedig egyszerűen nem lehet, hogy akárki bejöhet, amikor csak akar. Szó szerint még az ajtót se kell kinyitnia.


Mit tehetek?



2018. jún. 11. 14:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

* Hogyan érjem el, hogy a rendőrség kötelezze ezt az embert a zár megcsináltatására?


Már nem azért, de ha ki tudnám fizetni, akkor is, miért én fizessek azért, mert ő nem normális és az éjszaka közepén rám töri az ajtót? -.-

2018. jún. 11. 14:45
 2/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. A rendőrsėg nem kötelezi.
2018. jún. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi? Most, ha bejönnek és ellopnak valamit vagy álmomban leszúrnak, az kinek a felelőssége lesz?
2018. jún. 11. 15:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben új albérlet után néznék.
2018. jún. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ennyi. A rendőrsėg nem bíróság, nem dönt, nem kötelez stb.
2018. jún. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Keresném, de nagyon drágák vannak csak, és mint írtam, jelen pillanatban egy zárra nincs pénzem, mert arra volt esze ennek a köcsögnek, hogy néhány nappal ezelőtt elvegye a pénzemet.


Meg így, hogy is keressek, mikor nem lehet csukni az ajtót, nem mozdulhatok el mellőle? Van a lakásban egy tévém és egy számítógépem, ha ameddig elmegyek és kipakolják a cuccaimat, mihez kezdek?


Több, mint huszonnégy órája fent vagyok, és most már nagyon ki vagyok akadva, kétségbe vagyok esve. Így hogy lehet aludni egyáltalán vagy fürdeni menni, mikor boldog-bodogtalan bármikor benyithat?

2018. jún. 11. 15:25
 7/14 anonim ***** válasza:

De miért törte rád az ajtót?????

Rendőrséget hívtál? Tettél bejelentést?

2018. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért törte be, mert elmebeteg. Szerinte "ő azt csinál, amit akar, és akkor jön be, amikor akar." Nemrég vettem észre, hogy éjjelente bemászkál, amikor alszok, mert eltűnt ez-az. Most legutóbb bezártam az ajtót, és mert nem tudott bejönni azért, mert a kulcs a zárban volt, bedühödött és berúgta.


Kihívtam éjszaka a rendőrséget, amikor berúgta. Nem tettek ellene semmit, még azt is hagyták, hogy itt aludjon.


Vittem be írásos feljelentés magánlaksértés miatt, elküldtek a fenébe, hogy én mit ugatok, mikor "egy önkényes lakásfoglaló vagyok" ... -.-


Ő azt mondta a rendőrségen, hogy megsajnált és befogadott - korábban nem ismertem- , most meg nem vagyok hajlandó elköltözni, még a százados nagy viccesen azt mondta, hogy ha csak egy garázsban tudok lakni, ahol nincs se víz, se villany, akkor is takarodjak el. A Tescóban olcsók a gumimatracok.


Nem érdekli őket a szerződés, nem érdekli őket, hogy nem mondta fel a bérletet, nem érdekli őket, hogy a törvény szerint a lakáson keletkezett károkat köteles helyreállítani.

2018. jún. 11. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Amíg gyakorikérdésezel annyi idő alatt lakatost is kereshetsz az adott városban, helyen ahol laksz, hétköznap van felhívod őket, megmondod a címet, ki fognak jönni hogy megcsinálják nem kell kimozdulnod hozzá. Ha biztosra akarsz menni még le is tudsz fotózni mindent és e-mailben elküldöd a telefon után. Kérsz számlát aztán utánanézel a szerződésed meg a jog ismeretében, hogy állnia kell-e az ilyen költségeket. Egyébként gyanúm szerint igen, a zárható főbejárat biztosítása a tulajdonos feladata szóval ha nem tévedek számla alapján meg kell térítenie a költségeidet.
2018. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Csak itt a baj. Mint már többször írtam a kérdésben és hozzászólásokban is, nincsen csak pár ezer forintom. Aznap, amikor elvette a bérleti díjat és a közös költséget, befizettem más számláimat, vettem kaját meg tisztálkodószereket a hónap hátralévő részére és nincs több pénzem. Nem tudom kifizetni a lakatost, hogy majd visszakapom az árat.
2018. jún. 11. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!