Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Be kell mennem a rendőrségre,...

Be kell mennem a rendőrségre, mint tanú, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja is kaptam egy levelet, az én adataimmal, de akkor tévedés történt, és ha jól emlékszem apámat hívták tanúként. Most megint kaptam egy levelet, az én adataimmal, de azt mondták, nekem kell menni. Az az érdekes, hogy nem a lakcímem szerinti városba kell mennem, hanem 25km-re odébb, egy kissé nagyobb városba. A helyzet az, hogy lassan többet tartózkodom Budapesten, mint otthon, szóval nem értem, milyen ügyben tudnék ott tanúskodni. 4 dolog van, amire én gondoltam, leírom, hátha tudtok segíteni.


1.: Hónapokkal ezelőtt tippmixes oldallal foglalkoztam, voltak ingyenes meg fizetős tippek is. Az oldal nem az én tulajdonomban állt, én csak tippeket adtam, de párszor utaltak nekem is, mikor a tulajt nem tudták elérni. Én ezt neki továbbküldtem, de nem volt a tevékenység mögött cég. Persze pár előfizető ezt kihasználva fenyegetett is (összesen 3). Volt akinek azt írtam, hogy visszaküldöm a pénzét a sajátomból, de neki már nem csak a tagság ára kellett, hanem az is, amit elbukott, annyim pedig nem volt. Ezek közül 1-nek adtam le a saját számlaszámom. Ő azért volt elégedetlen, mert elvileg fizetett, de nem kapott tippeket. Nem tudott bizonylatot mutatni és nem is volt tőle utalás. Többször is átnéztem a netbankot, akkor is még egyszer, amikor rám írt fenyegetően. Mondtam neki küldjön bizonylatot, azt mondta nem fog, nem akarja, hogy lássak olyan dolgokat, amik nem tartoznak rám. Kitakarni sem tudta, aztán azt mondta, IP címem alapján megtalálnak, több aláírást is szerzett már, majd találkozunk a bíróságon a rendőröknél van a bizonylat, meg jön értem a TEK stb.. Ezek után már nem tudtam komolyan venni, le is tiltott. Egyébként álnéven volt fent Facebookon. Ezután abba is hagytam inkább az egészet, mert a "társam" a tanácsom ellenére nem akarta törvényesen csinálni, cég által, én meg nem akartam magamnak stresszes napokat, így kiszálltam. Ilyen esetben egyébként is gyanúsított lennék, nem?


2.: Több autó is volt a nevemen. Szüleim sokat cserélik az autójukat, legtöbbször jó szándékból. Pl. sokszor van olyan, hogy egy szegényebb családtagnak megtetszik, és eladják nekik sokkal olcsóbban, ráadásul úgy, hogy majd ráérnek kifizetni. Persze az átírás addig nem történik meg, míg ki nincs fizetve. Egyszer eladtunk egy autót, azzal volt egy csúnya baleset, szerencsére senkinek nem esett baja. A tulajdonos én vagyok, de az üzembentartó mindig apám. Mivel sajnos az autó összetört, így már nem tudtak vele mit kezdeni. Ezután saját szándékból az akkori autónkat tényleg el akartuk adni, azt is "megvették". Ez októberben lesz 1 éve, de még ki sem fizették, ugyanúgy a nevemen van az is, de az üzembentartó szintén apa, szóval ha a kocsival kapcsolatos dolog, szerintem nem engem keresnének.


3.: 1-2 hónappal ezelőtt vidéken az utcánkban történt egy olyan eset, hogy az egyik ismerősömhöz lejöttek behajtani a pénzt. Megverték a saját házában, de aztán szólt a testvéreinek. Ezután túlerőben lettek, így a behajtók elmenekültek kocsival. Menekülés közben szándékosan elakarták ütni az egyik férfit a testvérek közül, ráadásul nagyon gyorsan mentek végig az utcán nem törődve azzal, hogy sok gyerek játszott kint. Ebből én már csak annyit láttam, hogy az autó nagyon gyorsan, cikázva elhúzott. Ennyi erővel a fél utcát is hívhatnák, ők is láttak ennyit. Szóval ezt nem tartom valószínűnek.


4.: Pár hete rendszeresen hozott ki dolgokat nekünk a postakocsi. Rendeltünk matracot, aztán gumiszőnyeget, meg egyéb dolgokat, pl. konzoltartozékot is. Sokan arról beszéltek, hogy szüleim droggal kereskednek és ezt az internetről rendelik. Gondolom megelégelték, hogy sokszor jött a postakocsi, arra gondoltak, hogy azért jön, így történt egy feljelentés. Az utolsó csomagnál azonnal lecsaptak. Egy konzoltartozék volt benne, meg is mutattuk. Volt házkutatás meg minden, természetesen semmit nem találtak. Eleinte nagyon kiabáltak, igazából én arra keltem fel, 5 éves öcsém úgy megijedt, hogy átment a szomszédhoz. Sántító kutyámat kiengedték, nem zárták be a kaput. Más kutyákkal nem jön ki, így azonnal utánamentem, majd hazavittem. 30.000Ft-ért vettem neki gyógyszereket. Amúgy már jobban volt, de mivel megerőltette, így megint fájt neki. Erre már ideges lettem nagyon és mondtam, hogy nézzenek rá a kutyára, most kezdett jobban lenni, rengeteg gyógyszert kap, maguk meg csak úgy kiengedték. Meg azt is mondtam, hogy én rendeltem öcsémnek azt a konzoltartozékot. Anyám felhívta az ügyvédünket, aki ezután a nyomozót hívta. Elmondta, hogy mi nem vagyunk olyanok, nem kellene ordítozni, meg olyanokat mondani, hogy beviszik őt, miközben semmit nem találtak. Ezek után már szépen beszéltek és viselkedtek, jegyzőkönyvben leírtakat érthetően felolvasta, kiemelve azt, hogy nem találtak semmit, anyám aláírta, azóta sem hallottunk róluk. Ez lehet? De apámat miért nem hívják, igazából őt keresték akkor, csak épp dolgozott. Egyébként is, családtag ellen nem is lenne muszáj tanúskodnom, de nincs is miért, ők sem találtak semmit, és nem is volt semmi.


Másról egyáltalán nem tudok, ezek jutottak eszembe. Havonta kb. 1x 1 hétre megyek haza, nem is igazán tudom már, mik történnek ott. Most jöttem vissza Budapestre vasárnap, de már jövőhéten mehetek is ezért (átrakattam az időpontot jövőhét kedd reggelre, egyébként már ma mehettem volna újra haza, hogy szerdán bemenjek). Egyébként rendes volt az ügyintéző hölgy, akit hívtunk, de nem mondhatott semmit telefonban.


Volt egy korábbi kérdésem is, mikor a rendőrök későeste kerestek emiatt, de nem voltam akkor sem otthon és azt hittem valaki csak szórakozik. Hát úgy néz ki, nem szórakoztak, de akkor is apámat hívták telefonon. Akkor leírtam azt, hogy annyit mondtak, hogy nem piti ügy. Azóta kiderült, hogy én értettem félre, és pont az ellentettjét mondták, hogy piti ügy, 10-20 perces dolog.


Soha nem volt még rendőrségi ügyem (oké, egyszer megbüntettek, mert közterületen pisiltem, mert a szórakozóhely WC-je tele volt). Mozgássérült vagyok, teljesen tiszta, az első dolog volt a legnagyobb "hibám", de azt is befejeztem, ahogyan írtam. Tanúként hívnak, de hát az ember amikor nem tudja, hogy miről lehet szó, olyankor izgul, parázik, mert sokszor kiforgattak már másokat is, és tanúból hirtelen gyanúsított lett. Csak ugye a tanút könnyebb becsalni és neki még kutya kötelessége igazat is mondani...


Kicsit hosszú lett, de legalább nem csak alaptalanul feltettem egy ilyen kérdést, így hátha tudtok segíteni. Annak, aki végigolvassa és még válaszol is, előre is köszönöm! :)



2018. jún. 26. 04:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#1 a kérdezőnek: Ne legyél nyugodt attól hogy tanú vagy és 10-20 perc! Avval hogy bagatellizálni próbálják, így elérve hogy magadtól bemenj, én inkább beparáznék! Nem ijesztgetni akarlak! Csak ésszel!
2018. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én most már a 4-es sztorit egyre jobban kizárnám, a 9-es válasza is nagyon jó volt ezzel kapcsolatban, ez is meggyőzött még jobban, hogy az nem lehet. Ha meg mégis, akkor ugye családtagok ellen nem kötelességem tanúskodni.


Maradt az első 3 (vagy ki tudja, egy teljesen más dolog). Most ha nem gondolok másra, akkor talán az elsőből lehetne nekem probléma. Magam ellen újra nem vagyok köteles vallani, gyanúsítottként meg már sehogy sem, ha jó tudom., főleg nem ügyvéd nélkül. Amúgy is, nekem olyan nem utalt, aki problémázott volna, 2 másik embernek is mentek utalások, sőt, nekik sokkal több, ebből egyik a tulaj volt, ők nekik még sincs belőle semmi, szóval én ezt is kizárnám. Egyetlen egy ember írta a rendőrséget, igaz, az pont nekem, másik kettő NAV-ot. Na de hamis névvel Facebookon olyanokat írni, hogy szerzett aláírásokat meg IP alapján fognak megkeresni a TEK-esek, szerintem nem vehető komolyan. Meg egyszer van bizonylat, csak nem fogja megmutatni, egyszer meg a rendőrnél van. Miközben azt mondta, azért nem mutatja meg, mert más dolgok is vannak ott, szóval akkor az nem is papíralapú lett volna, hanem mondjuk az SMS, vagy netbankos bizonylat. A másik meg az, hogy nem is utalt ez az illető, többször is átnéztem.


A 3-ast is egyre jobban kizárom, mivel semmit nem láttam belőle, csak azt, hogy elmegy egy autó gyorsan, mások is kint voltak, őket még sem hívják, velem a rendőrök sem beszéltek.


Talán arra van esély, hogy az autóval volt valami, ami a nevemen van. Az lehetséges, hiába nem én vagyok az üzembentartó? Amúgy a karambolt okozó 2 autóból csak az egyik van a nevemen. Ezt csak azért írom, mert valaki megemlítette, hogy ez is fontos, biztosítási csalás miatt. Teljesen véletlen volt, egy szörnyű baleset, amelyben szinte csoda, hogy senki nem sérült súlyosan.


Szóval most már én úgy vagyok vele, hogy vagy egy teljesen ismeretlen dolog, vagy a kocsi. Viszont fogalmam sincs ezen a 4 eseten kívül, hogy mi más lehet, mivel alig vagyok otthon. Soha nem keveredtem bele semmibe, egy fogpiszkálót nem vettem el mástól jogtalanul. Egyedül ez a sportfogadós oldal volt, amelyből kiszálltam, mert egyszerűen nem akartam abból sem bajt. Remélem, nem lesz semmi... Eléggé idegesítő ám... Az embert feszültségben tartják, semmi konkrét információt nem adnak... Bár ez is érthető. Igazából ahogyan mondtam, mondták, hogy nem nagy dolog, de már megint sikerült elijeszteni, hogy ezt csak úgy direkt mondhatják. :D Na mindegy, majd kiderül. :)

2018. jún. 26. 15:05
 13/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a baleset sem most történt. Még valamikor ősz végén vagy tél elején, a biztosító már fizetett, az autó már nincs a nevemen.
2018. jún. 27. 05:42
 14/21 anonim ***** válasza:
Melyik megyéből idéznek?
2018. jún. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ez miért fontos? :)
2018. jún. 28. 05:00
 16/21 A kérdező kommentje:
Vizsgálati osztályra kell mennem, ez esetleg segít valamiben, valami sejthető ebből?
2018. jún. 28. 15:43
 17/21 A kérdező kommentje:

A kérdést csak azért emeltem ki, mert a vizsgálati osztályra kell mennem, és hátha ti már ebből jobban sejtitek, hoy mi lehet az.


Egyébként megtudtam egy új dolgot. Akinek eladtuk az autót, őt a múltkor leszorította egy kamionos, ő meg felmászott hozzá és ütötte a szélvédőt is. Az autó az én nevemen van.

2018. júl. 1. 09:34
 18/21 anonim ***** válasza:
Hat hallod élmény volt olvasni, érdemben sajnos nem tudok hozzászólni mert szerintem bármelyik lehet, de nem túl unalmas az életed az 100:)
2018. júl. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már azt hittem, hogy a kérdező túl van az egészen, és megosztja velünk a történtetek. Lehet, hogy ki sem engedték???
2018. júl. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, tényleg megérdemeltek annyit, hogy megosszam az "élményt". :D


Bementem, vártam kb. 30-45 percet. Egy hölggyel kellett volna beszélnem, de ő elment, valamilyen fontosabb dolga volt. Ráhagyta a dolgot egy férfira. 3 egyszerű kérdést tett fel. Drogoztam-e már, vagy szoktam-e, ismerek-e egy "XY" nevű személyt (nem ismertem) és rendeltem-e már tőle? Természetesen mindegyikre nemmel válaszoltam, hisz ez az igazság. Ezután vizelet teszt egy orvosnál, meg is vizsgált, az ilyenkor szokásos dolgok. Rendőr autóval vittek oda ketten (a vizelet vizsgálathoz kellett egy másik személy is), vissza is vittek, normálisak voltak, kedvesek, segítőkészek, még viccelődtek is, látták, hogy nem vagyok olyan, szerintem még ők sem hitték el ezt az egész dolgot. Ezután mehettem haza. :)


Szóval valószínűleg folytatódott a "drog ügy", valakik jelentgetnek minket folyamatosan, nagyon ránk vannak állva.

2018. júl. 6. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!