Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy barátomnak odaadtam a...

Egy barátomnak odaadtam a dolgaim, hogy vigyázzon rá. Feljelenthetem?

Figyelt kérdés

Szóval az eset úg, történt, hogy egy ismerősömnek odaadtam kölcsönbe pár nagy értékű tárgyamat. Akinek szóltam, hogy csak megőrzésért volt nála, de ő nem volt hajlandó visszaadni. Megbeszéltem vele, hogy akkor 7 napon belül kifizeti az árát (100.000 forint körüli), ebbe bele is egyezett. Majd a 3. Napon visszahátrállt.

Ezesetben mi a teendő? Feljelenthetem? Ha igen, akkor minek a vádjával? Ha jól gondolom ez sikkasztás? Bár nem biztos..


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. júl. 9. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem neked kell megvádolnod. Elég ha feljelented.
2018. júl. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem, ez nem sikkasztás, sima lopás.

Ahogy #1 már írta, neked csak fel kell jelentened amiatt, hogy nem adja vissza a tulajdonodat. Majd aki illetékes az pontosan megfogalmazza mit is követett el vele.

Amúgy én a helyedben átgondolnám, hogy barát-e az akivel ilyen megtörténhet.

2018. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Tudod bizonyitani, hogy a tied? Papirt irtatok, hogy orzesre adtad, nem ajandekba?
2018. júl. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajna nem írtunk papírt. Így is van esély, hogy viszont lássam a dolgaim?
2018. júl. 9. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:
40%

Ha vannak emberek, akik igazolják, hogy a cuccok tieid, igazolni tudod átutalással, száméával, hogy te vetted stb


De elképesztő, hogy ez az a "barátod", akire ilyet rá mertél bízni, milyen lehet ezek után a többi?

2018. júl. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Nekem úgy tűnik, hogy odaadtál neki valamit amit zsebre tett. Minek adja vissza? Azért mert te azt mondod? és mi lesz? feljelented? milyen alapon? én azt hazudnám, hogy örökbe adtad, csak mivel rapszodikus vagy ezért meggondoltad magad.
2018. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

# 6



amúgy meg a kedves kérdező valószinűleg jól át lett cseszve, mert azt hitte jó kis haszna lesz majd a tárgyon amit odaadott zálogba. Természetesen átvágták annak rendje és módja szerint, csak még nem érti meg, hogy át lett vágva :D

2018. júl. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt van valami gyanús a háttérben, én véletlenül sem szoktam drága cuccaimat másoknak adni, hogy "vigyázzanak rá" (wtf???), itt a történet fele valószínűleg el lett hallgatva.
2018. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

# 8


a lopott cuccért nem kapott pénzt. magyarán

2018. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A volt barátnőm az illető. Minden ki lett fizetve, nem hiszem, hogy mobilt meg ilyeneket lopkodnék több diplomával, fővárosiként.

De amikor kölcsönadtam neki sem volt ajándék. Sejtettem, hogy ez lesz, olyan apró jelekből, hogy fenyített, hogy ha nem szexelek vele, meg ilyenek. Úgy hogy igen. Át lettem bas**a rendesen.

Tehát mit tehetek?

2018. júl. 9. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!