Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi értelme a börtönnek?

Mi értelme a börtönnek?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy mi értelme a börtönöknek, hiszen azok akik olyan bűncselekményt követnek, mint a fegyver csempészet vagy drog kereskedelem azoknak nem nyújt megoldást 4 fal közé bezárni. Nem fogjuk jobbá tenni a világot, ha mindent elzárunk a társadalomtól ami rossz. A társadalomra veszélyes sorozatgyilkosat, tömeggyilkosokat halálbüntetésre kéne ítélni hiszen veszélyesek a világra viszont azok akik mondjuk úgy szegték meg a törvényt ami apróság vagy betörés vagy rablásra kényszerült és a bűncselekményük nem járt emberi áldozatokkal akkor, ha elzárjuk nem fogják megtanulni, hogy mit szabad és mit nem vagy, hogy legközelebb mit csináljanak vagy mit ne. Tehát a börtön én szerintem felesleges.

A gyilkosokat megszüntetni kell, de akkor a többi szabály szegőkkel is kezdeni kell valamit.


Ha megverik őket jól alaposan az elég primitív, de biztos hatásos lenne. A börtön csak tönkre teszi az életüket, mert ha kijönnek onann rosszabb lesz, mint mikor bent voltak (nem minden esetben). Mit lehetne ezekkel az emberekkel kezdeni? Meg ha azt nézzük vannak akik nem voltak tisztában a szabályokkal. Persze a szabályok nem ismerete nem jogosít fel azoknak nem betartására és nem azt mondom hogy nem kell őket büntetni, de kell csak őket megint máshogy.


Ugyan ezért nem értem, mire jó az életfogytig lan? Családtagjaikkal találkozhat meg minden persze viszont másrészt, ha a társadalmat nézzünk akkor minek fizetni adót olyas valaki etetése után aki már többé nem lesz velünk? És ha valaki meghal a börtönbe de azután a hulla házba felébred akkor szabadon távozhat vagy vissza megy (ha életfogytig lant kapot, csak mert akkor addig volt még meghalt és akkor meg is halt, de aztán felébredt)?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 19. 15:31
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:

És akkor mi a megoldásod a nem gyilkos szabályszegők esetében?


Az életfogytiglan arra jó, hogy kizárja a társadalomból azokat, akik alkalmatlanok az együttélésre, mert olyan bűncselekményt követtek el, ami kizárja az együttélést. Azért etetjük őket, mert az élethez való jog a jogrendünk szerint alapjog, és mint ilyen, minden embert megillet.

2018. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az élethez való alapjog egy mese. Ha alapjog lenne az egézségügyi ellátások ingyen lennének és ez egyre jobban romlik, van akit hagynak meghalni.


Nincs jogom megmondani, hogy ki élhet és ki nem ez tény, de ha elaltatják őket szép halált halnak. Nem arról van szó, hogy mindenképp halálra kell őket büntetni, hanem arról, hogy az életfogytig lan nem megoldás, mint büntetés. Más módon kéne őket is megbüntetni és ez a bűncselekményeketől függ.


Másrészt emberek vagyunk, összetett életforma a földön aki a dzsungel helyett manapság a busz megállóba küzd az életéért és tömegesen irányíthatatlanok vagyunk, így van valaki aki irányítja a dolgokat. Ezt hívják hatalomnak. A hatalom pedig gonosz. Hatalommal pedig azt csinálunk amit akarunk. A túlélés mellett pedig az élet alapelve nem létezik.


Például egy többszörösen családi erőszakot elkövető személyt jól meg kell verni ostorral, de nem egy szobában vagy zárt helyen, hanem kint a téren.

Láttam valahol, hogy egy országban az állat kínzókat egy szál gatyában szűk szégyenketrecbe zárják. Az tökéletes megoldás az olyan emberek számára, de ez is függ attól, hogy szándékosan hajtotta végre vagy egy felelőtlen gyökér aki a 80fokos kocsiba felejtette a gyerekek vagy az állatot. Olyantól megkéne vonni a gyerek nevelést vagy az állat tartást. Az állatot egy menhelybe zárni. A gyereket pedig mindenképpen ha lehetséges egy közeli családtaghoz ahol jól érezheti magát és széles baráti körrel lépi át a felnőttkorban nem pedig egyik reggel kiteszik az otthonból aztán mehet amerre lát.

2018. júl. 19. 16:05
 3/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért, de mobilról írok és így elég áttekinthetetlen az egész és a hibajavitó és belerondít a szavakba.
2018. júl. 19. 16:08
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:

"Például egy többszörösen családi erőszakot elkövető személyt jól meg kell verni ostorral"


Mert attól szerinted megváltozna?

2018. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen. Kint a téren az emberek szeme láttára, ha jól elvernék eszébe se jutna, hogy mégegyszer megcsinálja, de ez ember függő.
2018. júl. 19. 16:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Fiatalabb korosztálynál vagy verésből nem értő személyek esetében még lehet a terápiát alkalmaznia. Felnőtt esetében a dili ház is alkalmas hely.
2018. júl. 19. 16:19
 7/12 anonim ***** válasza:
Régebben se működött (voltak pl. kínpadok és nyilvános kivégzések, mégis magasabb volt a bűnelkövetések száma, mint manapság), akkor most miért működne?
2018. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A kínzás és a verés között van különbség. Régen a kínzás napokon át tartó éheztetés és veréssel járt és a végkimenetel mindig ugyan az volt: halál


Szerintem a kínzás és a verés között van különbség

2018. júl. 19. 16:39
 9/12 Molyember ***** válasza:
100%

A halálbüntetés azt jelenti, hogy a hatalomnak jogában áll elvenni egy ember életét. Hallottál már valaha olyan hatalomról, amelyikre ezt a jogot nyugodtan rábíznád?

Az a baj, hogy érzelmekkel próbálsz gondolkodni. Szívem szerint én is hülyére verném az erőszakos bűnözőket, de egyrészt tudom, hogy ettől még semmi sem változna, másrészt ha én is egy állat lennék, akkor nem mondhatnék ítéletet az állatként viselkedők felett.

Képzeld el, hogy valaki bekerül egy általad leírt börtönbe, napi szinten megverik, megalázzák, állatként tartják, és amikor kikerül, véletlenül a lábára lépsz a buszon. Szerinted úriember lesz, vagy kiéli az évek során felhalmozódott feszültséget? Szerintem az utóbbi, még a hulládat is megerőszakolná.

Nem olyan egyszerű dolog a büntetés, komoly filozófiai, pszichológiai problémákat vet fel.

2018. júl. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek viszont pont arról beszéltem, hogy börtön nem kell és a verés is egyszeri alkalommal van és nem halálra kell őket verni csak a fájdalom küszöbjüket kicsit átlépni és persze igazad van a verés se megoldás hiszen nem szihopatákat kell gyártani, hanem megoldást találni a próblémára és valamilyen formában tudatni kell velük tettük súlyosságát. Úgy gondolom ezeket a dolgokat nem utólag kell korrigálni, hanem addig még lehet. Gyerekkorában úgy kell nevelni az illetőt, hogy eszébe se jusson ilyen. Viszont amennyi ház annyi szokás és amennyi szokás annyi különféle ember aki felnevelkedhet alacsony képzés, szegénység között és azt fogja tovább vinni az ő gyerekeinek is amit látott a szüleitől. Ha az apja agresszív és a gyerek ezt látja akkor ő se lesz különb. Az a rossz ebben, hogy ezzen elég nehéz változtatni.
2018. júl. 19. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!