Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az iskola területe közterület,...

Az iskola területe közterület, iskolaidőn kívül szabad tartózkodni a területén? (pl. az iskola aszfalt focipályáján focizni)

Figyelt kérdés

2018. júl. 28. 20:11
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Engedély nélkül te nem mehetsz csak úgy be az iskola területére. Téves elképzeléseid vannak a "közterületről"
2018. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg közterület, ott azt csináltok, amit akartok. Bár nehezen hiszem el hogy az iskola területe (belső udvara) valóban közterület lenne...
2018. júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Azokon a pályákon amik meg vannak nyitva a köznép előtt, ott lehet focizni iskolaidőn kívül és hétvégén is.


Mondjuk én egyáltalán nem tartom logikusnak, hogy toljuk ezerrel a sportot, mindenkiből neveljünk katonát de az iskolai sportpályákat csak akkor lehet használni amikor az iskola nyitva, azaz a kölkök épp órán vannak. Ez eléggé FAIL szerintem. :D


Ezeket úgy kellett volna/kellene kialakítani, hogy a gyerekek iskolaidőn kívül is használhassák a kültéri sportlétesítményeket ( pl betonos focipályák, futópálya ha van ) és az sem lenne gond, ha ezek a közvilágításra lennének kötve.

2018. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez addig jó, amíg el nem dől a kapu, és meg nem hal valaki. Akkor megindul az egymásra mutogatás. Ezért veszélyes.
2018. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

"Ez addig jó, amíg el nem dől a kapu, és meg nem hal valaki."


Egy normális üvegszálas/műanyag kapu van is úgy 10 kiló..

Vagy meg tudod csinálni 2-es falvastagságú 300-as átmérőjű lebetonozott acélcsőből is, az nem fog kidőlni.

2018. júl. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A mai iskolákban még a 20-60 éves kapuk vannak, stadionokban van modernebb. És volt rá példa hogy baleset történt, ezt a tv2 úgy kommentelte: ölt a kapu.

Az iskola területe, nem köztér.

2018. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az iskola területe nem közterület, tehát nem használható szabadon bármikor, sem az épületen belüli helyiségek, sem a külső területek.

Az iskolák Házirendje szokta szabályozni, hogy mikor lehet használni egyes helyiségeket, pl. a tornatermeket ki szokták adni különböző rendszeres edzésekre, vagy alkalmi meccsekre este 8-10 óráig is akár. Ez általában fizetős, tehát bérleti díjat kell fizetnie mondjuk egy aerobic- vagy táncedzőnek, aki ott tartja a különóráit.


Az iskolai szünetekben ugyanez érvényes.

Tehát ha arra gondoltál, hogy a haverokkal bementek focizni egy iskola sportpályájára, az nem okés.

Mondjuk nálunk két iskolának az udvarán is rendszeresen szoktam látni focizó gyerekeket, a kerítés tetején vagy az egyik hiányzó rácsnál szoktak bemászni/bebújni. Az egyik iskola esetében konkrétan tudom azt is, hogy az igazgató tud erről, de nem tiltotta le őket. Viszont ez tényleg rázós lehet egy esetleges balesetnél. Illetve ha bementek, akkor teljesen jogosan küld el onnan akár egy portás is.

2018. júl. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

"A mai iskolákban még a 20-60 éves kapuk vannak"

Kivéve azokat az iskolákat ahol már történt némi felújítás az elmúlt években ( pl műfüves pályák építése stb).

Az én gyerekkoromban is régi kapuk voltak és egy sem dőlt rá senkire,pedig minden nap fociztunk azt' valahogy mégis túléltük :D


Szerintem ez nem rendes indok, de ha kell a régebbi kézilabda kapukat is le lehet dübelezni és nem dől sehova.


Ha azt akarjuk, hogy a gyerekek fiatalok és egészségesek legyenek akkor biztosítanunk kell nekik a sportolás lehetőségét és erre az egyik legjobb lehetőség az iskolai sportpályák nyílttá tétele ( nyilván az egyszerű betonos/aszfaltos pályáké, amik nem igényelnek karbantartást - a termet és a műfüves pályát mi is bérelni szoktuk ).

2018. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van különbség a közterület és a közintézmény között.
2018. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
24%

Johnny fiú szokás szerint ostoba.

Itt nem az a lényeg, hogy dől a kapu vagy sem.

Az a lényeg, hogy ha a hülyegyerek összetöri magát, akkor majd megy a hiszti meg az orbánozás meg egyebek.

Egyszerűbb tiltani, így megelőzzük a bajt.

Ahhoz, hogy ilyeneket be lehessen vezetni, kell egy mentalitás is.

Nekem erről mindig az új főnök jut eszembe, aki gondolta jófej lesz, hoz be nekünk kávét, ingyen.

Már másnap ellopták a kilós kiszerelést, de lehet csak elfogyott, csak úgy, mert mindenki 8 liter kávét öntött magában.

Természetesen többet nem hozott.

2018. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!