Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A zaklatás ténylegesen mikor...

A zaklatás ténylegesen mikor valósul meg? Sokan beszélnek sokfélét.

Figyelt kérdés

Jó napot - gyors leszek...! Pár napja szakított velem a barátnőm - telefon, internetelérhetőség letiltva, éppen ezért képtelenség vele beszélni. Szeretném megtudni, hogy ha munkahelyétől nem messze, az utcán megvárom és megpróbálok vele beszélni, az élből zaklatásnak minősül e? EGYETLEN alkalomról lenne szó, a "rendszeresség nem valósul meg. És ha már itt tartunk: a "rendszeresség" mikor valósulhat meg jogi szempontból? Lehet ezt számszerűsíteni? Egy-két, nyolc-tíz alkalom?

Köszönöm a segítséget!


2018. aug. 4. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem hívod fel egy másik számról, az kevésbé drasztikus. Amúgy meg szerintem kár ilyenkor erőlködni, ha még ezt sem akarja.


Feljelenteni bármikor feljelenthet, de egy alkalom miatt aligha ítélnek el szerintem.

2018. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Más, igen fontos ügyben kellene beszélnünk. És ugye a jogi meghatározás szerint a "rendszeresség", ami alapot adhat a feljelentéshez. De az mennyi?
2018. aug. 4. 09:09
 3/4 anonim válasza:

Egy alkalom nem az. Volt ilyen ügyem, 1 hónapi rendszeresség után csinál vmit a rendőrség.

Menj oda és mondd meg neki hogy egy gyáva xar.

2018. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Betűszerint ezek után már bármilyen kapcsolat felvételi kisérlet zaklatásnak minősül, de a gyakorlatban van türelmi idő is meg eleve mire a rendőrök komolyan veszik... habár én neü vesztegetném vele az időmet ha nem muszáj
2018. aug. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!