Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha valakinek az autójában...

Ha valakinek az autójában közúti ellenőrzéskor lőfegyvert találnak a rendőrök de az illető azt mondja az nem az övé és nem tudja ki tette az autójába akkor elengedik a rendőrök és csak a fegyvert veszik el?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Elngedhetik, de eljárás tuti indul ellene, senki nem vesz be ilyen mesét.
2018. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen, hiszen gyakran megesik, hogy feltörnek kocsikat az ebadta mókamesterek, hogy lőfegyvert helyezzenek el benne. Rutinművelet: elveszik a fegyvert, elnézést kérnek a kellemetlenségért, tisztelegnek, majd további kellemes napot kívánva továbbengednek.
2018. aug. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 árokpart ***** válasza:
100%
Valami szép darabot amit lehet a Magyarországon is kapható vaktölténnyel használni egy olyat szeretnél otthonra Csehországból becsmpészni eltaláltam? A kérdésed erre enged következtetni, mert akkor eleve ki sem írod, meg ha valóban azt a lőfegyvert éles lőszerrel bűnelkövetésre szeretnéd használni akkor sem reklámoznád valószínüleg. Őszintén szólva jómagam is nagy fegyverrajongó vagyok és sokszor töprengtem,nagyon tetszenek a valódi éles szépen megmunkált pisztolyok, revolverek a régebbiek főleg esztétikailag is gyönyörűek. Szóval eltőprengtem néha, hogy ilyen téren "huzogassam e az oroszlán bajuszát", viszont egy kicsit megtanultam nagyon alapfokon csehül itt a neten és több olyan információval találkoztam ami azt bizonyítja, hogy az a bizonyos behozatal nem olyan egyszerű. Az igaz, hogy ha elmúltál 21 éves és ezt ott a fegyverüzletben igazolod is akkor valóban kiszolgálnak éles fegyverrel azt hiszem 38-as kaliberig, sőt biztos, hogy ez a felső határ, mert nagyobb kalibert sem önvédelemre sem céllövészetre nem használnak. Ellenben amit megvásároltál fegyvert az adatait az eladó azonnal regisztráltatja a cseh rendőrség adatbázisába, ami ugye EU-S jogharmonizáció és az EU-s nemzetközi bűnügyi együttműködés keretében a mi hatóságaink is látják. Tehát látni fogják, hogy pl. kiskedden délelőtt 10 kor vettél pl. egy 38-as fegyvert egy prágai fegyverüzletben. Tehát ha meg is úsznád és nem állítanának meg és nem végeznének rajtad mélységi ellenőrzést, akkor is utána is folyamatosan izgulhatnál, hogy mikor bukkannak rá a magyar rendőrök a fegyvervásárlásodra. Mert az igaz, hogy mindig nem nézik folyamatosan, hogy ki mikor mit vett külföldön, viszont ha történik Magyarországon ne adja az Isten egy nagyobb volumenú fegyveres bűncselekmény akkor egyből felgöngyölítik, hogy esetleg az utóbbi időben ki vásárolt külföldön fegyvert. PL. Mikor történt a teréz kőrúti robbantást, rá 1-2 hét múlva rengeteg millitarista beállítottságú lakosnál tartottak házkutatásokat és kobozták el a fegyvereiket ellenük meg elég komoly eljárás indult. Úgyhogy az a legvalószinűtlenebb, hogy közúti ellenőrzésen véletlenül buksz le a valószínűbb az utóbbi amit írtam. Sőt még az is előfordul, hogy rá 1-2 napra tudják már, hogy vettél, de csak cirka 1 év múlva keresnek direkt ez ügyben, gondolván, hogy már nem számítasz ellenőrzésre. Nem egyszerű ez és nem ér meg annyit. Inkább vegyél egy élesből, riasztóvá átalakítottat azt itthon is szabadon megteheted és az akasztón kívűl a fegyver fődarabjai mind eredetiek, ugyanaz mint éles korában.
2018. aug. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!