Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyi az esélye, hogy téved...

Mennyi az esélye, hogy téved az alkoholszonda és pozitív eredményt mutat?

Figyelt kérdés

Ha előző nap alkoholt fogyasztottam, akkor 18-24 óra múlva van esély arra, hogy pozitív eredményt mutat az alkoholszonda, mégha nem is ittam sokat? Magyarán mondva mekkora esély van arra, hogy téved az alkoholszonda?

És ha esetleg van esély arra, hogy megtörténjen, akkor mi a teendőm? Gondolom ott helyben kérik, hogy száljak ki a kocsiból, elveszik a kulcsokat, és bevisznek a rendőrségre. Ha jól tudom van lehetőségem vérvételi ellenőrzést kérni, ami 100%-osan kimutatja a valós alkoholszintet. Ezt így jól tudom? Mit érdemes még tudni?



2018. aug. 15. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:

"Mennyi az esélye, hogy téved az alkoholszonda és pozitív eredményt mutat?"


Annyi mint annak, hogy nem téved.


"Ha előző nap alkoholt fogyasztottam, akkor 18-24 óra múlva van esély arra, hogy pozitív eredményt mutat az alkoholszonda, mégha nem is ittam sokat?"



Az a mennyiségtől függ, nem biztos, hogy a szonda szerint sem sok ami szerinted nem az.



"És ha esetleg van esély arra, hogy megtörténjen, akkor mi a teendőm?"


Nincs teendőd, a rendőröknek kell bizonyítani nem neked. Egy teendőd van, a lehető legkevesebb kérdésre válaszolni, nem tudod, nem emlékszel stb.


"Gondolom ott helyben kérik, hogy száljak ki a kocsiból, elveszik a kulcsokat"



Mért vennék el?


"Ha jól tudom van lehetőségem vérvételi ellenőrzést kérni, ami 100%-osan kimutatja a valós alkoholszintet. Ezt így jól tudom? Mit érdemes még tudni?"


Van, csak mi értelme lenne? Már leírtam hogy nem neked kell bizonyítani, nem kötelező hülyének lenni.

2018. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha valóban a szonda téved és az előző nap fogyasztott alkohol már régen felszívódott, akkor mi a következmény?
2018. aug. 15. 22:47
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondolom 1-2 deci pálinka és pár pohár sör max 20 óra alatt lebomlik.
2018. aug. 15. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Mint ebben járatos mondom: 18 - 20 óra után akkor jelez a szonda, ha betyár módra betörülköztél. Vagy 40 kiló vagy vasággyal együtt. Vannak a neten kalkulátorok, ki tudod számítani, mikor vagy tiszta.


1 - 2 deci pálinka, pár sör. Így saccra magam esetében (110 kg) olyan minimum 10 órát mondanék, de inkább 12. Nem szoktam ezzel kockáztatni. Meg nem mindegy 1 deci vagy 2 deci. Pár sör az nálam 4 - 5. Másnál 1 - 2. Ennek függvényében kell mérlegelni.


Ha nem értesz egyet azzal amit a szonda mutat, kérhetsz vérvételt, de vigyázz, jarhatsz rosszabbul is, a vérben jobban ki lehet mutatni a szeszt. Mondjuk 0.7 ezreléket fújtál, vérből meg kihoznak 0.8 felett és az már más büntetési tétel.

2018. aug. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

A "gondolom" az ilyenkor nem segít, mert mindenkinek másmilyen az anyagcseréje és másképpen étkezik, mozog, pihen. Lehet, hogy általában ennyi idő elegendő, de attól még előfordulhat, hogy neked nem - vagy hogy nálad sokkal gyorsabban tűnik el.

Ha a szonda pozitív eredményt mutat az feljogosítja a rendőröket az intézkedésre, hiszen azért van a szonda. De neked meg jogod van ahhoz, hogy valódi bizonyítékot kérj, azaz a vérvizsgálatot. Hogy ennek mi a módja azt nem tudom, de ha vitatod a szonda eredményét, akkor azonnal vérvizsgálatra kell menned, hogy a véralkohol szintedet megmérjék. Nem ér rá órák múlva, mert éppen az a lényeg, hogy amikor vezettél akkor alkohol befolyása alatt tetted-e vagy sem és ha túl nagy az eltérés a szonda és vérvétel ideje között, akkor elutasíthatják a vérvétel eredményét.

Igen, a szonda is mutathat téves értéket, pl. ha ettél valami alkoholos csokit vagy hasonlót nem sokkal előtte, akkor a leheletedben még lehet annyi alkohol ami a szondát élesíti, de valójában közel sem fogyasztottál annyit, ami valóban hatással lehet rád vagy mérhető lenne a véredből.

Ha bizonytalan vagy akkor szerezz be egy alkoholszondát magadnak - akár kérhetsz kölcsön is ha van ismerősödnek, most már könnyen megvehető és sok embernek van is, hogy tudja mikor vezethet már a bulizás után. Próbáld ki többféle variációban, pl. amit írtál italmennyiséget kevesebb-több kajával, pihenéssel stb. és mérd meg először 4-5 óra elteltével, majd 2 óránként, amikor már kis értéket mutat, akkor óránként. Így lesz valós képed róla, hogy ilyen fogyastás a te szervezetedből kb. mikor ürül ki. De vehetsz is egy ilyet vagy kérhetsz szülinapodra legközelebb, akár a haveroktól is és beigérheted, hogy majd te adod kölcsön nekik néha. Olyan, mint a vércukor mérő, az ára is hasonló, digitális eszköz, amibe venni kell a tesztcsíkokat.

Amennyire én tudom, ha a szonda a rendőrnél magas értéket mutat, akkor kiszállthatnak az autódból, hiszen nem vagy vezetéshez megfelelő állapotban, nálunk zéró tolerancia van alkoholra. Meg is büntethetnek, de te ez ellen tiltakozhatsz és kérheted, hogy vérvétellel bizonyítsák. Akkor elmondják neked hogy miképpen lehet ezt elvégezni és fellebbezhetsz vele a bírság ellen ha negatív lett az eredménye. De ott, abban a pillanatban (szerintem) a rendőrnek nem szabad engednie tovább vezetni azt, akinél a szonda alkoholt mutat ki, mert lehet, hogy tényleg ittas és az másokra veszélyes.

2018. aug. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a jó tanácsot! Én az Alkoholkalkulator.hu-t használom.
2018. aug. 16. 00:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, létezik fals pozitív eredmény, persze fals negatív is. Hogy épp mi történik az változhat, de pozitív eredmény esetén az indikátoros teszt követheti, aztán a vérvétel. Viszont 100%-os bizonyosság nem létezik!
2018. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!