Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen így szabad...

A rendőrségen így szabad beszélni a nyomozóval?

Figyelt kérdés

Ha bűncselekmény van ismeretlen tettes ellen és beidéznek egy tanút,aki mondjuk jól felkészült,amikor a nyomozó elkezd beszélni,hogy "ön hol dolgozik" és erre a tanú azt mondja,hogy az nem ide tartozik,a tanú megkérdezi,meddig tart a kihallgatás,mert azután még mennie kell egy helyre,a nyomozó kérdezi "na hova?" ,tanú válaszolja,hogy az sem ide tartozik és közli a nyomozóval,hogy ne kezdeményezzen itt kötetlen beszélgetést,hanem csak a személyes adatait kérdezze ,valamint azt is mondja a nyomozónak,hogy nem kell itt a magánéletről kérdezni,mert itt csak egyetlen-egy dolog a cél: egy bűncselekmény bizonyításának a felderítése.


Szabad így beszélni a nyomozóval?


Szerintem a rendőrségi kihallgatásra nem kell félve érkezni csak annak esetleg akinek vaj van a füle mögött,de ha nincs semmi kézzel fogható bizonyíték akkor annak sem. Nem úgy kell gondolni,hogy ott a rendőrségen azoknak úgyis nagy hatalmuk van meg ilyenek,hanem ki kell álni határozottan a beidézett tanúnak is,ha a helyzet megkívánja.


Igaz ez?



2018. aug. 26. 21:10
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezt amúgy egy ügyvéd mondta egyszer,de igaz ez?
2018. aug. 26. 21:13
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, de aztán ne csodálkozz, ha gyansított leszel tanúból..
2018. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Elkezdheted ezt a stílust. Ha tényleg csak rutin tanú vállomást akarnak akkor simán hülyének fognak nézni. Ha meg mást is (mondjuk gyanúsított) akkor úgyis megforgat a kihallgató. Nem hülyék ülnek a másik oldalon bármennyire is ezt akarod hinni.
2018. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első!

Nem lehet tanúból gyanusított,ha nincs konkrét bizonyíték csak egyszerű gyanú,de ha van pl kamerafelvétel vagy stb akkor lehet.


Kettes!

Aki nagyon sokat olvas a btk,be,valamint nyomozói kihallgatási taktikákról és próbál nyomozó fejjel is gondolkodni,hogy pl.mik azok amit kérdezhet,milyen formában,tehát felkészült a tanú,mert bújja a netet az előbb említett témákról akkor nem mindig tudja megfogni a nyomozó a tanút,még ha nem hülyék ülnek ott akkor sem.

Persze,hogy amúgy nem hülyék,senki nem mondott ilyet.

Ahogy említettem,ezt a szöveget amit a fenti zöld mezőben kérdeztem,ezt egy ügyvéd mondta nekem egyszer. Azt kérdeztem,igazak-e ezek.


Amúgy ,mivan ha ezt a témát azért szeretném tudni,azért kérdezem,hogy érdekel,mert esetleg szeretnék nyomozó lenni.

2018. aug. 26. 21:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért akarna a nyomozó megfogni egy tanút, ha az mindenre a legjobb tudomása szerint válaszol?


Nyugodtan állj ki magadért udvariasan, de nem kell senkivel sem emberkedni...

2018. aug. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Meg kell mondani, hogy csak ügyvéd jelenlétében nyilatkozol és mutatsz neki fityiszt, azt szabad.


Közben pukizzál

2018. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mondanám meg neki, hogy pl. hol dolgozok, nős vagyok-e, gyerekek, vagy ilyesmi? Nem titok, ha akarja úgyis megtudja, azért nyomozó. Lehet, hogy csak pár kérdéssel fel akar mérni, hogy kiféle-miféle ember vagyok, mennyire vagyok komolyan vehető tanú. Állok elébe.
2018. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet, csak nincs sok értelme. Azt, hogy a tanú hol dolgozik, mi a telefonszáma stb. a nyomozónak tanúkihallgatáskor ki kell tölteni, nem azért kérdezi, mert valamibe be akar forgatni. Ha a tanú elkezd ilyeneken kötözködni, max annyit ér el, hogy elnyújtja a nyomozó munkáját, és 20 perc helyett 40 lesz a kihallgatása, aztán még el is késik onnan ahova sietett.

Másrészről a tanúnak igazmondási kötelezettsége van, tehát ha olyat kérdeznek tőle, ami szerinte nem kapcsolódik az ügyhöz de a nyomozó szerint igen (pl. megkérdezi milyen gyakran és hány órakor szokott a parkban sétálgatni, mert az elkövető arra ment el, és talán láthatta) akkor még baja is lehet belőle.

Egyedül akkor lehet érdemes a tanúnak szívózni, ha tényleg van vaj a füle mögött, de egyébként csak a saját és a nyomozó idejét húzza. Olyat nem fognak kérdezni tőle, aminek semmi köze az ügyhöz, a nyomozónak is van dolga, nyilván nem traccsolni idézte be a tanút.

2018. aug. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha tanú vagy, akkor tényleg simán visszautasíthatsz minden ügyhöz nem tartozó személyeskedő kérdést. Gyanúsítottak azért nem szokták, mert náluk enyhítő körülmények lehetnek személyes élethelyzetek (pl. lopásnál éhező gyerekek; ittas vezetésnél, hogy haldoklónak tűnő anyukájához ment, hogy bevigye kórházba, stb....)
2018. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tambi3 ***** válasza:

"Mosolyod visszasugárzik rád..." - ez az élet egyik nagy igazsága, a másik pedig, hogy "Az udvariasság a legjobb befektetés, mert azonnal megtérül, és nem kerül semmibe!"


A nyomozó, a rendőr pontosan ugyan olyan ember, mint te vagy, csak más a foglalkozása. Valami rejtélyes okból az emberek azt hiszik, hogy a rendőr ostoba, bunkó, és ellenség. Miért lenne az?


Néha 8-10, sőt volt úgy, hogy 15.000 km-t vezettem egy hónapban. Ezt nyilván nem lehet 50-el. A rendőr dolga, hogy betartassa a törvényeket, szabályokat. Előre megmondták, "ha gyorsabban mész, megbüntetünk". Meg is büntetnek (ez a dolguk), én meg zokszó nélkül kifizetem (ez meg az én dolgom). Az emberek többsége ezért legalábbis galádnak tartja a rendőröket, pedig nem a rendőr vétett, hanem ő... Több, mint 2.000.000 km-t vezettem, persze rengetegszer megbirságoltak, de igaztalanul még soha! Nem a "jó szeletet kaptam a tortából", hanem az egész tortát. Természetesen volt, aki úgy próbált beszélni, mintha most húzott volna ki a se éből, de én szépen megnyugtattam, "Tessék megnyugodni kérem szépen, tessék megírni a csekket (akkor még volt), én meg befizetem". Nem is szólt többet, csak írt. De ma már a helyzet ennél sokkal jobb rendőrségi berkeken belül.


Azért gondolj bele, kedves Kérdező. A renődrség egy parancsuralmi fegyveres testület, ahol nincsnek agyonfizetve, a főnökök parancsolnak (és nincs vita, meg visszaduma), ráadásul akiket "védenek és szolgálnak" még nem is szeretik őket, hanem bosszantják a hülyeségükkel (már elnézést kérek).


Nagyon megszívlelendő:

"Nem szereted a rendőröket? Ha majd kirabolnak, szólj egy gengszternek..."

(felirat egy rendőrautó oldalán (persze az USA-ban))

2020. szept. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!