Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha gyanúsítótként hallgatnak...

Ha gyanúsítótként hallgatnak ki a nyomozónak jogilag mindent kötelessége leírnia amit a gyanúsítót elmond? Mert negyed részér sem írta le, és nem úgy. Jegyző könyvben nem szerepel az, hogy fényképet egy táblával a kézben minden oldalról lefotóztak!

Figyelt kérdés
2018. aug. 31. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Mért lenne kötelessége?
2018. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Panasszal kell/kellett volna élni.

Miért nem ott amiután átolvastad a jegyzőkönyvet,akkor azonnal nem mondtad,hogy javítsa ki?

2018. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelessége mindent, lehet például olyan helyzet, hogy a gyanúsított elmondja, hogy "A Lacika lopta el a biciklit, oda dugta a híd alá, de ne írja bele, mert akkor kiderül, hogy én mondtam, és bosszút áll." Amit persze akarsz, hogy benne legyen, azt bele kell írnia, ezért is kell neked aláírnod a jegyzőkönyv minden oldalát. Nyilván amíg nem az/nem úgy/nem minden szerepel benne amit elmondtál, nem kell aláírni.

A táblás fényképezés meg rabosítás volt, az teljesen más eljárásjogi cselekmény, nincs köze a kihallgatáshoz, így nem is kerül bele a jegyzőkönyvbe.

2018. aug. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na tisztázzuk:

Minden feltett kérdést és arra adott választ betű szerint köteles jegyzőkönyvezni!

Nem ismeretes olyan nyomozati cselekmény hogy "beszélgetés"!!!

Utólag már hiába "csipogsz", aláírtad.

Legközelebb:

Felszólítod arra amit leírtam. Ha megpróbálja megmagyarázni hogy csak beszélgetni akar, akkor tisztázd vele hogy "akkor ez most nem kihallgatás"?

Csak szólok, hogy ideges lesz, szard le, csak ijeszteni próbál.(psychikai ráhatás)

Ha továbbra sem hajlandó, akkor mint gyanusított, jogod van kirendelt védőhöz. Közöld vele hogy ha megérkezett, akkor folytathatjátok.

Csak ismét szólok hogy most már k..va ideges lesz, és valszeg ordítani fog mint az állat, és persze avval fenyeget hogy lebasz fogdára. Nyugi. Ha eddig nem tudta megtenni mert nem álltak fenn a feltételei, akkor most sem fogja tudni!

A többit rád bízom. Gyanúsítottnak lenni "veszélyes üzem".

2018. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolsó szólónak írom. legközelebb ha behívnak élhetek a kirendelt személlyel?

az nem fért bele a kérdésembe,hogy én 35 éves vagyok egy nagyon ritka örökletes végkimenetelű betegségem van ez miatt kerekesszékes vagyok.

na már most a feljelentést egy közel 70 éves minden téren jól szituált nő nő tette meg bosszúból mert nem viszonozom a szerelmét . ez a nő az apeh megyei főosztály vezetője volt, és azt mondta nekem feljelent zaklatásért és akkor majd tudni fogom mit is válasszak neki nagy a kapcsolatai. Röhejes nem!!! elsőnek a nyomozó mondta 30 max negyed óra és lett belőle 3.40 perc a kihallgatásból.

2018. aug. 31. 22:17
 6/7 A kérdező kommentje:

én nem voltam ilyen helyzetben soha, ez igaz mindennel foglalkozott ha mondtam valamit akkor ő tovább lépet a következő össze állított kérdésre.

tehát legközelebbi alkalommal attól mert elsőnek nem kértem ki helyezett védőt , másodjára kérhetek?????

ez a kihelyezett védő ez olyan mint az ügyvéd?

ha legközelebb be kel mennem mert úgy visznek fől 3man és azzal kezdem figyeljen ide uram nem teljesen azt írta amit mondtam így nincsen helyén semmi sem, és most élek a kihelyezett védővel annak érdekében ,minden normálisan a helyére kerüljön a jegyző könyvben ! Tehát a kihelyezett védőnek ennek érdekében itten az ideje és létfontossága!és akkor úgy is vissza tér újra azokra a kérdésekre amit feltett onnantól nincsen az lényeges dolgokat nem ír bele abba a rohadt egy jegyző könyvbe. Gondolom a kirendelt védővel egy 2 szemközti beszélgetés lesz miről is van szó,nyilván ha ügyvédet fogadnék és azzal mennék be azzal is megbeszélném a dolgokat ő is velem nem? Mindez egy közel 70 éves nő miatt bosszúja neki mert nem viszonozom a szerelmét!! Meg a vickető részét ..biztosan van ám pókhálló .. sok bolond nő .. lassan ez a nő miatt a pszichiátrián kötök ki és gondozás alá vesznek mert az idegeim ki vannak a betegségem miatt sem bírom a stresszet! habár azt mondta ez a hülye fac nyomozó valami olyasmit hogyha állandó pszichiátriai kezelés alatt álok vagy tartósan akkor a nyomozás befejezik ha jól emlékszem persze . de azért hülyét nem csinálok magamból!


Akkor az a legjobb ha legközelebb azonnali védőt kérek ?!

Annak érdekében ,mert nem mindent írt le amit lekelletett volna.Egy nagy össze összevisszaságot magyarán. Mert benne legyen az én vallomásom is a dolgokról úgy ahogyan elmondom az szerint. mert úgy is vissza tér az előző kérdéseire.

2018. aug. 31. 22:54
 7/7 A kérdező kommentje:

rá ér éntőlem üvölteni egyik fülemen be a másikon ki, van fűl dugóm és bedugom , még nem jön a védő !

szerintem is az a legjobb a kirendelt védő többre jutok vele! igazából amit a másik városból leküldtek papírt ,amit ez vén csont nő megtett feljelentést ellenem mert telefonon hívom ! a saját száma telefonszáma helyet az enyémet adta meg ... én még a telefon számát sem tudom neki. erre mondta egy barátom ez a hülye vén nő azt sem tudja mit csinál.

2018. aug. 31. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!