Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy klausztrofóbiást, hogy...

Egy klausztrofóbiást, hogy zárnak börtönbe?

Figyelt kérdés
Mivel az már kínzásnak számít nem? Az pedig tilos. És ugye tudjuk,hogy börtönbe szabálysértés miatt is kerülnek, meg nem erőszakos cselekmények miatt is.Ebben az esetekben pedig még azt sem lehet mondani, hogy megérdemli. Ilyenkor mitcsinálnak?Házi őrizetrendelnek el?

2018. szept. 4. 13:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Tesznek magasról a fóbiákra. Tetszett volna neki nem lopni. Jah, kleptomániás szegényke + klausztrofóbiás. Akkor így járt.
2018. szept. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Megláncolják.
2018. szept. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan, mint kleptomániással vásárolni
2018. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

"Tesznek magasról a fóbiákra. Tetszett volna neki nem lopni. Jah, kleptomániás szegényke + klausztrofóbiás. Akkor így járt."


Ez mind szép és jó,de nem csak bűnözők kerülhetnek börtönbe.

Ha jól tudom 72 óráig őrizetben is lehet tartani valakit,és ez idő alatt,ha valakinek olyan betegsége van,simán meg is halhat.

Durva,szociális fóbia,vagy szorongásos zavar esetén.


Ez engem is érdekelne,hogy egy beteg embernek milyen jogai vannak ilyenkor.

Mert utólag,ha megtörtént a baj,már akkor cseszheti az illető.

2018. szept. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%
Én míg rendőr voltam, volt egy nagy vaskarika a fogda falába, azon áthúztunk egy láncot és csatoltuk a bilincshez. Nehogy megszökjön, erre külön utasítás volt.
2018. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 Igen, engem is emiatt érdekelne

#5 Hogy tud onnan bárki megszökni? A lánccal meg mégjobban a bezártságérzetet erősítitek, az aligha segít, sőt ront a helyzeten.


Írja már meg valaki, aki tudja , hogy mi a helyzet ilyenkor

2018. szept. 4. 22:56
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező,őszintén szólva szerintem semmilyen különleges bánásmódot nem kapnak az olyan emberek,akik betegek.


Mint láthatod a válaszomat is lepontozták,akkora a tudatlanság.

Fejlett országokban biztosan van valamilyen jogszabály erre.

2018. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy tűnik. Plusz találtam pár korábbi cikket, ami szerint tényleg tesznek rá...


[link]

2018. szept. 5. 14:32
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos az az igazság,hogy vannak betegségek,amivel nem lehetne egy börtönbüntetést túlélni,öngyilkos lenne az illető beteg.


Nem csak a kalusztofóbia ilyen,tudok más szociális szorongásos zavart mondani,amivel képtelenség megmaradni.


Persze az ilyen emberek kerülik azt,hogy valaha is ilyen helyzetbe kerüljenek,de a félelem mindig ott van,hogy mit tenne egy olyan helyzetben,ha valamiért megbilincselnék és bevinnék és nem engednék ki.


Talán az ilyen elítélteket háziőrizetre lehetne max ítélni,de gondolom erre semmilyen kezdeményezés nincs.

2018. szept. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Pl egy agorafóbiás sem tudna megmaradni a börtönben,vagy más olyan beteg,aki "nem tudja elhagyni az otthonát" és idegenekkel bezárva lenni egy helyen.
2018. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!