Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igazoltatásnál átkutathatják...

Igazoltatásnál átkutathatják a zsebeimet, táskámat?

Figyelt kérdés

Úton voltam hazafelé az Örs aluljáróban, és megállítottak a rendőrök igazoltatni. Átadtam a személyim, egy ilyen gépbe gondolom megnézték, hogy köröznek-e, majd a másik rendőr átvette az igazolványom, és egy papírra kezdett róla irkálni valamit.

Kérdezték, hogy van-e nálam drog, vagy bármilyen szúróeszköz, mondtam, hogy nincs, majd közölték, hogy a táskám, illetve a ruházatomat is átkutatják.

Ki kellett pakolnom a zsebeimből, majd neki kellett támaszkodnom a falnak, terpeszbe állnom, és tapogatással megnézték van-e nálam valami. Ez elég kellemetlen volt, mindenki engem bámiult...

Majd a táskámat is átnézték, és végül kérdezték, hogy ha most bevinnének a kapitányságra, akkor sem találnának semmit?

Mondtam, hogy nem. Elköszöntek, de megkérdeztem, hogy mi alapján állítottak meg épp engem, és mondták, hogy fokozott ellenőrzést tartanak mert a kerületben elterjedt a drogfogyasztás.

De ebben csak azt nem értem, hogy tőlem kb két méterre a földön feküdt egy csávó, egyértelműen valami szer hatása alatt volt, feküdt és nézte a plafont, kitárt karokkal, de mégis engem állítanak meg...

Illetve ilyenkor teljesen jogosan átkutathatják a cuccaimat?


2018. szept. 6. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

" Ruházat, csomag, jármű átvizsgálása

Az Rtv. értelmében a bűncselekmény elkövetőjének elfogása és előállítása, vagy a közbiztonságot veszélyeztető cselekmény vagy esemény megelőzése, megakadályozása érdekében a rendőri szerv vezetője által meghatározott nyilvános helyen vagy a közterület kijelölt részén az oda belépőket vagy az ott tartózkodók igazoltathatók.

Ezen cél érdekében a rendőrség az épületet, építményt, helyszínt, csomagot és járművet átvizsgálhat. (Vagyis itt találunk konkrét célt az igazoltással kapcsolatosan is.)"

2018. szept. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Még a fenekedbe is benézhetnek!!
2018. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez szabályos intézkedés volt. A rendőröknek elő van írva, hogy szolgálatban mennyi intézkedést kell végrehajtaniuk. Kényelmesebb nekik ápolt, láthatóan nem balhés emberekkel intézkedniük. Egyébként meg van logika abban, hogy a földön fekvő csövesnek már úgyis mindegy, de ha egy szolid fiatalt megcsípnek egy adag fűvel és egy kicsit megrángatják ére, akkor egy életre elmegy a drogoktól a kedve.
2018. szept. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg sajnos elfogatható volt, más kérdés, hogy emberileg nem. Meg hát tudod az a gyanús aki nem gyanús...


Kicsit hasonló szitu, mint amikor a miért nem a jegy nélküli c-kat vegzálják a buszon az ellenőrök...


Ha nem viselkedtél ott, akkor feltűnően kirívóan, akkor szimplán csak rosszkor voltál rossz helyen.

2018. szept. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyne, persze. Azonkívül a kocsi csomagtartójába is belenézhet. A ruházati, testi motozást viszont kérheted diszkrét helyen végezni, és akkor be kell vigyenek.
2018. dec. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!