Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség nem ellensége az...

A rendőrség nem ellensége az elkövetőnek? Vagy segítője?

Figyelt kérdés

Hallottam olyat,hogy csalás miatt nyomoznak és behívják akire gyanakodnak,a rendőrség pedig úgy próbálja rávenni,a pácienst,hogy itt nyugodtan beismerheti,hogy ön volt ,megígérem segítek abban,hogy ne legyen belőle bíróság,elintézem magának,hogy közvetítői eljárás keretében vége legyen az ügynek azt szevasz. Nem lesz büntetve,segítek.


Most ezekszerint a rendőrség nem a vádlott ellen van hanem vele?


Ezt nem értem,én azt hittem,hogy minden bűnelkövetőt a rács mögé kívánnak a nyomozók.



2018. szept. 7. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs.

Van vádalku, mediáció stb.

2018. szept. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rendőröknek érdeke, hogy eredményesen le tudják zárni az ügyeket. Tényleg lehet ez nyomozási taktika pl. költségvetési csalás (köznyelvben adócsalás) esetén.


Költségvetési csalás

396. § ... (8) * Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki az (1)-(6) bekezdésében meghatározott költségvetési csalással okozott vagyoni hátrányt a vádemelés előtt megtéríti. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha a bűncselekményt bűnszövetségben vagy különös visszaesőként követik el.

2018. szept. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!