Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen esetben hazavisz a...

Ilyen esetben hazavisz a rendőrség "díj" felszámolása nélkűl?

Figyelt kérdés

A megyeszékhelytől 15 km-re lakom egy községben és,ha véletlen lekésem az utolsó vonatot ami 23.02-kor indul,aztán hajnalban indul az első,a taxi 5-6 ezer körül lenne.


Ilyen esetben ,ha rendőrt hívok ,tényleg hazavisz ingyen?


Kolléganő mondott valami ilyet,azt is mondta,hogy ezt sokan nem tudják de így van. Én viszont nem vagyok benne biztos.


Azt tudom,ha a rendőrségnek elő kell állítani nekik valakit azt ráterhelik az előállítandó személyre.


Viszont ,ha valaki úgy jár ahogy fent leírtam,hazaviszi ingyen a rendőrség?



2018. szept. 13. 23:25
 1/9 anonim válasza:
Nem hiszem. Bar nem vagyok biztos benne, de nem hiszed hogy ezt tobben tudnak ha igy lenne? Meg ez meg csak nem is veszhelyzet meg semmi, a rendorok nem soforok lol
2018. szept. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 árokpart ***** válasza:
Áhh nem hiszem, Magyarországon legalábbis szerintem biztosan nem. Komoly előírásai vannak, hogy egy civil mikor és milyen minőségben ülhet járőrkocsiban. Az előállítást azt ne keverd ide , mert az egy rendőri kényszerintézkedés és akkor jogszerűen tartózkodik a civil állampolgár a rendőrkocsiban. Az ilyenre a hatóságaink különösen vigyáznak, mert minden jogszerű intézkedésen túli hatósági járőrkocsiba való tartózkodás esetén a jogtalan fogvatartást is ráverhetik szerencsétlen járőrre. Ezért egyik járőr sem fogja még jóbarát esetén sem ezt felajánlani, mert egyébként szerintem nem is teheti. Ugyanez a helyzet a rendőrőrssel is. Ott sem úgy van, hogy ha nincsen az adott rendőrnek eseménye, akkor bemegy hozzá egy barátja beszélgetni, mert még ha leadta a szolgálatot egy bizonyos idő után ő sem maradhat az őrsön. Hasonló a törvényi szabályozás e téren mint pl. a laktanyáknál. A sürgős eset ami akár egészségügyi vagy további rendőri intézkedést igényelhet az más. Akkor természetesen rendelkezésre kell állnia a járőrnek a civil polgár számára, de egyébként tényleg nem taxi.
2018. szept. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyár közepén buliban beb*szott libákat közpénzen hazautaztatni, azt én se gondolom... viszont szerintem, ha egy törékeny nő a MÁV hibájából ottmaradna éjszakára (taxira való pénz nélkül) a semmi közepén egy bedeszkázott állomáson a mínusz húszban - ami nem egy légből kapott történet kishazánkban -, akkor a rendőrségnek kutya kötelessége lenne segíteni rajta, végső soron ez a dolguk.
2018. szept. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18 ev alatt hazavisznek azt tudom, de amugy nagyon ketlem. Felnott ember, nem reszeg, nem drogos, nem erte semmi buncselekmeny. Miert vinnek haza? Oldja meg.
2018. szept. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

persze még előtte elvisznek étterembe is és fizetik a vacsorádat, ha éhes vagy!


Rendőrség a nevük nem pedig taxitársaság!

2018. szept. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A járőr szolgálatban a neki megadott körzetben tartózkodhat, csak különleges esetekben hagyhatja el. Egy elveszett kisgyerek esetében az ügyeletes tiszt engedélyt adhat erre (vagy beviszik a kapitányságra, a szülők menjenek érte), de taxizásra nem fogja áldását adni.
2018. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lófütyköst. Engem bevittek szabálysértésért a megyeszékhelyre (20 km) aztán éjjel fél 2-kor kib..tak a szakadó esőbe hogy menjek amerre látok, pénz, telefon, semmi nem volt nálam, senkit nem érdekelt. Méghogy hazavisznek.
2018. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A rendőrség nem taxi szolgálat. Max az örsre visznek be ingyen, ha törvényszegésen érnek.
2018. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

9 éve, 22 éves koromban történt, hogy délutános műszakban otthagyott a céges buszjárat (este 10-kor). A tömegközlekedést is lekéstem, de amúgy se volt nálam pénz, a stoppolás is sikertelen volt, kénytelen voltam gyalog megtenni a kb. 24 km-es utat. A lábaim fáradtak, egyre lassabban tudtam menni, végül 20 km után hajnali fél 4-kor igazoltattak a rendőrök, főleg hogy miért vagyok olyankor gyalog az utcán. Elmondtam nekik, hogy mi a szitu. Megkérdezték, hogy hol lakom, majd mondták, hogy szálljak be, hazavisznek a maradék úton, és végül az irataimat sem kérték el.

A rendőrség nem taxi, szóval ha nagylelkűek, akkor hazavisznek, de nem kötelesek, ha nagykorú vagy, ez csak rajtuk múlik! Ha véletlenül igazoltatnak, és olyan szerencséd van velük, mint nekem, akkor oké, de amúgy komoly indok nélkül, csak ezért hívni őket pofátlanság, akár figyelmeztethetnek is érte, szóval "ne szaladjon el veled a ló!"

2018. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!