Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Láttam egy videót, amiben egy...

Láttam egy videót, amiben egy rendőr ( valami Dr. [=fejes]) oktat és az igazoltatást mutatta be. Ellenkezhetek?

Figyelt kérdés
Tehát, mondta, hogy igazoltatni szeretne és egyben átkutatni. Amennyiben nem egyezek bele, úgy testi kényszert fog alkalmazni. Ha ellenkezek - tehát védem magam -, akkor mit kaphatok? Hirtelen ez jutott eszembe. Vegyünk egy átlagos napot, éjszaka. Semmi illegális nincs nálam, de a rendőröket utálom és, amennyiben erőszakot alkalmaznak, úgy én is megvédem magam.

2018. okt. 2. 17:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs félnivalód, akkor miért nem engeded magad átkutatni? Könyörgöm, nem a seggedbe akar belenézni, hanem csak a zsebedbe, meg megmotoz.


"de a rendőröket utálom"


Had tippeljek. Ha megkérdezném, hogy miért utálod a rendőröket, akkor azt válaszolnád rá, hogy most nem ez a kérdés, és mert csak.


Tudod a rendőrök azok, akik egy kis rendet tesznek a világban, akik elkapják a gyilkosokat, rablókat, tolvajokat. Nem tudom mégis miért utálod őket. Kíváncsi lennék mivel tudnád megmagyarázni (bár normális választ úgysem fogok kapni).

2018. okt. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mármint megtagadhatod-e az igazoltatást?

Nem.

És nem megmotoz, hanem ruházat- és csomagátvizsgálást végez. Nem ugyanaz.

Hatósági személlyel szemben erőszakot alkalmazni, nos nem épp egy okos ötlet. Ebből a történetből csak vesztesen kerülhetsz ki.


De ha akarod, akkor utálhatod a rendőröket. Ez a te magánügyed.

2018. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
22%

Nincs bajom a rendőrökkel, lekopogjam, eddig még nem volt velük összetűzésem. Esetek többségében, ha nem vagy barom és együtt működsz velük, akkor nem fognak csesztetni. Ők is csak emberek. Persze vannak köztük köcsögök is, akik úgyis találnak rajtad fogást.. de ilyen emberek meg mindenhol vannak.

Ez meg, hogy nem engeded, hogy átkutasson.. hát te dolgod.. mi, civilek érdekében teszik.. gondolom nem nagyon örülnél neki ha az utcán valaki egy 30 centis késsel nyakon szúrna.. ehez képest az a fél perces motozás semmi és csinálják csak nyugodtan. Ugyan ebből az okból nem értem a felháborodást a sok kamera ellen. Azért vannak, hogy ha gebasz van, gyorsabban tudjanak utána járni dolgoknak. Normális embernek nincs félnivalója ilyenektől, csak annak akinek vaj van a füle mögött.

2018. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akár 3 évet is kaphatsz:


[link]

2018. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki!

ha legközelebb igazoltatni akar egy rendőr, akkor ne add oda neki az igazolványodat, ne engedd, hogy átvizsgálja a cuccodat és támadj rá.

Ha túlélted, akkor a sittkórházból majd írd meg, hogy jó ötlet volt-e vagy sem!

A törvény nem tegnap tiltotta meg azt, hogy egy rendőrre támadj, hanem ez volt itt a törvény már az elmúlt 30 évben is.

De ne aggódj, egy dologhoz jogod van. Nyugodtan utálhatod a rendőröket és azt meg is mondhatod nekik. EZÉRT a hajad szála nem fog görbülni.

2018. okt. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Passzív ellenállással még nem követed el a hivatalos személy elleni erőszak bűncselekményt. Ezt jogvédő demonstrálók alkalmazzák gyakran. Odáláncolják magukat pl. valahova, ahonnan rendőr el akarná távolítani őket, de ehhez még a rendőrt erővel eltolni sem lehet, összekuporodva fejét fogva védheti magát a gumibotozástól (de nem szokták az ilyeneker verni, mert ott a közelben a sajtó kamerákkal).

A legszélsőségesebb dolog ami még csak szabálysértés, ha test és fejpáncélban, gázálarcban láncolod oda valahova magadat, saját kezeidet lábaidat erővel összekulcsolhatod.

2018. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam ,hogy ratamadok a rendorre, csak nem engedem ,hogy hozzam nyuljon..


,,Had tippeljek. Ha megkérdezném, hogy miért utálod a rendőröket, akkor azt válaszolnád rá, hogy most nem ez a kérdés, és mert csak."

Es majdnem rohadt okos voltal, csak megsem.

Tehat, elfogjak a rablokat, tolvajokat? Akkor nem ertem, hogy lehetnek meg szabadlabon tobbek kozott a politikusok, azok hozzatartozoi, akik nem tisztesseges uton jutottak akar tobb millio forinthoz.



,,De ne aggódj, egy dologhoz jogod van. Nyugodtan utálhatod a rendőröket és azt meg is mondhatod nekik."

Megtortent.


,,EZÉRT a hajad szála nem fog görbülni."

Ezt nem mondanam..

2018. okt. 3. 11:27
 8/11 A kérdező kommentje:
4. es 6. valaszolonak koszonom.
2018. okt. 3. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:

"Tehat, elfogjak a rablokat, tolvajokat? Akkor nem ertem, hogy lehetnek meg szabadlabon tobbek kozott a politikusok, azok hozzatartozoi, akik nem tisztesseges uton jutottak akar tobb millio forinthoz."


Tehát azért utálod a rendőröket, mert nem mennek be a parlamentbe, és tartóztatják le erőszakkal kézenfogható bizonyíték nélkül a politikusokat? vagy mert nem mennek el a politikusok rokonai lakásához, és nem cibálják őket börtönbe? Attól, hogy szerinted lopnak, ez még nagyon kevés indok arra, hogy börtönbe rakják őket! Különben is, honnan tudod, hogy melyik politikus lop vagy melyik nem? Mondhatod, hogy az összes lop, de mi van, hogyha olyat is lecsuknak, aki nem lopott?

2018. okt. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem ezert utalom oket. Annak szemelyes okai vannak.
2018. okt. 3. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!