Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Érdeklődés rendőrségnél...

Érdeklődés rendőrségnél írásos feljelentés állapotáról?

Figyelt kérdés

Nagyjából másfél hete megtörték a parkoló autómat, sárvédő illetve az alatta lévő részek sérültek. Az eset pont egy térfigyelő kamera alatt történt, úgyhogy elvileg van rá esély, hogy a felvételeken látszik valami. Sosem voltam még olyan helyzeteben hogy feljelentést tegyek, de utánaolvasva kb. úgy láttam az a közvélekedés, hogy a rendőrségre személyesen bemenni legalábbis véleményes (több órás várakozási időkről írnak, meg hogy alapból le akarják beszélni az embert a feljelentésről, stb.), végül annyit azért megtettem, hogy egy tértivevényes levélben bejelentettem az esetet a kerületi rendőrkapitányságon, mondván hogy azt tudtommal érkeztetni, iktatni kell, úgyhogy elvileg legalább valamilyen szinten foglalkoznak majd vele. Szerelő szerint a javítás kb. 100e körül lesz, és ő nagyon erőltetné, hogy érdeklődjek a rendőrségnél telefonon, vagy menjek be személyesen, mert le fogják törölni a kamera felvételeket, de ha őszinte akarok lenni, én ehhez nem sok reményt fűzök; nem gondolom, hogy ettől bármennyire is máshogy vagy gyorsabban kezelnék az ügyet, ahhoz meg igazából nem sok kedvem van, hogy még engem kezdjenek el vegzálni hogy mit sürgetem itt a hatóságot. A pénzt kb. már leírtam veszteségként, arra számítok, hogy majd fél év múlva kapok egy levelet arról, hogy a nyomozást lezárták, kapja irattár stb.

Valakinek esetleg van tapasztalata hasonló esettel?



2018. okt. 15. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a felvėtelen látszik a rendszám, akkor az nyerő dolog (vagy egy közeli masik kamerakėpen ahogy elhajt) akkor lehet valami belöle gyorsan. Ha nem akkor már macera. Vagy vagy.
2018. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm a választ

A kérdés igazából arra vonatkozik, hogy látjátok-e értelmét annak, hogy a már megtett írásos feljelentésen túl én bármit is próbáljak még tenni az ügyben

A szerelő szerint érdemes lenne erőlködnöm a rendőrségnél, hogy foglalkozzanak az üggyel, még mielőtt a felvételeket letörölnék (törvény szerint x nap után törölni kell); én viszont nem igazán hiszek abban, hogy ennek bármi hatása lenne

Ezért kérdezem, hogy esetleg bárki volt-e már hasonló helyzetben

2018. okt. 15. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi rossz, ha rákėrdezel tőlük, hogy hogy halad az ügy. Nem vesztesz semmit. Max ha nem kezdtek bele erre hátha elindulnak.
2018. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ezzel szerintem már elkéstél.

a térfigyelő kamerák felvételeit legtöbbször már 1 hét előtt is újraveszik.

óriási adatmennyiségről van szó, tárhely szűkében nem tárolgatnak semmit 1 hétnél tovább.

ha akkor még aznap bementél volna személyesen, akkor lett volna esélyed, így már halott ügy.

mondjuk ha neked száz ezer forint nem ér meg 1 óra szöszmötölést a rendőrségen...

legközelebb ne a neten informálódj idegen emberek azt írnak amit akarnak, nekik soha semmi se jó.

2018. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyam szempontból volt hasonló a helyzetem, nekem is húzták már meg a parkoló kocsimat, amiért feljelentést tettem. Nem sajnáltam rá az időt, megtettem személyesen. Lebeszélni engem is megpróbáltak, csak elég szívós fajta vagyok. Nálunk nem volt kamera, csak egy gyanú, ugyanis az egyik szomszéd híresen szarul vezet és a kocsijának színe megegyezett az autómon talált festéknyommal. Plusz, a lökhárítóján horzsolásos sérülés volt, plusz néhány szín, többek közt a kocsimé is. Ennek birtokában a rendőrség vad nyomozásba kezdett, majd 29 nappal később jött egy határozat, hogy nem az a kocsi volt, mert nem stimmelt a magasság, szintkülönbség volt a sérülések közt, így n tudnak mit tenni. Elöntötte a szr az agyam és előbányásztam egy rendőr ismerőst, akit nagy hirtelen elhordtam minden marhának. 😃 pedig ő semmiről sem tehetett. Lényeg a lényeg, a feljelentésben én pontosan megjelöltem, hogy hol parkolt a kocsi. Volt a ház előtt egy szinteltolás, így a járdánál alacsonyabban, de az úttestnél magasabban álltam. Emberünk meg az úttesten. Persze, hogy nem stimmelt a szint, ha sík talajon vetik össze...marhák...

Szó szót követett, a yardon kivertem a bmeget, a szomszédot pedig finoman nyomás alá helyeztem, így megtört és bevallotta, amit amúgy korábban rendesen tagadott. Nekem szépen kicsengette a javítást, a rendőrök meg meküldték egy bírsággal. Engem meg azóta sem a szomszéd, sem a rendőr nem szeret. Cserébe rendben van a kocsim.

2018. okt. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!