Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Önbíráskodás egyes esetekben...

Önbíráskodás egyes esetekben elfogadható? Több lenn

Figyelt kérdés
Ilyenekre gondolok: vki megöli a gyereked - te megölöd az illetőt. Gondolom eljárást indítanak így is, de sztem nem kéne, mert "csak" revansot vett, lehet én is azt csinálnám, mert így az életben nem lenne nyugtom, és tegyük hozzá, hogy a közvélemény is megbocsátana a bosszúálló szülőn...

2018. okt. 23. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem.
2018. okt. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Éljen a saría!
2018. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Én súlyosabban büntetném mint a sima gyilkosságot.
2018. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1-es: ezt úgy érted, ha megölnék a gyereked, te utánna nem tennél semmit? vagy legalábbis gondolatban?


3-as: az sem jó, hogy ül x évet az adófizetők pénzén aztán jó magaviseletért hamarabb kiengedik...

2018. okt. 23. 14:21
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem a te feladatod kideriteni, ki a gyilkos, sem a büntetés kiszabása, egy ártatlan élet elvétele meg végképp nem elfogadható.
2018. okt. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Ezért ülnél kb 15 évet.
2018. okt. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elfogadható. Nem tartom magam kereszténynek, de az értékrend valahol bennem van. Nem vehetünk el életet bosszúból. Rohadjon csak meg a börtönben, az még az elítéltek szerint is rosszabb, mint a halálbüntetés. Ha megússza: no az már más kérdés, ott nem tudom, mit tennék.
2018. okt. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ok, logikus és rendes állampolgári viselkedés az amit írtok, de viszont én arra az érzésre gondolok, ami nem hagyja nyugodni a meghalt gyerek családját: a bosszúszomj, a valamit tenni akarás, a bűnös megbüntetése, enélkül nincs megnyugvás sztem. Azt nekem ne mondja senki hogy egy börtönbüntetés megnyugosztalja majd az áldozat családját...
2018. okt. 23. 15:08
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Nos a két legerősebb érzelem állítólag a szerelem és a bosszúvágy. Senki nem tudhatja, hogyan hatnak rájuk, amíg át nem éli őket.
2018. okt. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

" vki megöli a gyereked - te megölöd az illetőt"

Talán én is ezt tenném. De tudatában lennék annak, hogy az éppen úgy gyilkosság és éppen úgy büntetést érdemel. Ennek tudatában megtenném HA a társadalom nem büntetné meg a törvények szerint.

És utána leülném a büntetésemet, amit rám viszont már tutira kiszabnának.

Az önbíráskodás soha nem jogos. Megtörténhet, de nem maradhat büntetlenül.

Mert ha így lenne, akkor lehet, hogy éppen egy önbíráskodó ölné meg a gyerekemet, azt gondolva, hogy joga volt hozzá.

2018. okt. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!