Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha igazoltattak akkor elveszte...

Ha igazoltattak akkor elvesztettem az erkölcsi bizonyítványom?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mikor kapom vissza? Másfél éve történt.

2018. nov. 5. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsit???... igazoltatásnál???

Te valamit rohadtul keversz!

2018. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
:D mijazisten
2018. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Valamit nagyon keversz.

Erkölcsi bizonyítványt arról állítanak ki neked, hogy nem vagy büntetett és nem vagy éppen valamiféle bütetés alatt pl. közügyektől eliltás, felfüggesztett büntetés és hasonlók.

Az igazoltatás csupán tulajdonképpen egy kérdés a rendőr felől, hogy ki vagy. Ha bármit elkövettél, akkor az igazoltatás feljelentés kellett kövesse és utána ezt a megfelelő szabálysértési eljárásban vagy büntetőügyben kellett vizsgálják, majd ítélet kellett szülessen.

Az erkölcsi bizonyítványod tartalmát csak az befolyásolja ha valamilyen elmarasztaló ítélet született ellened, pl. bolti lopás miatt az igazoltató rendőr feljelentett, az eljárás végén pénzbüntetésre ítéltek.

Ha nem jól értettem amit írtál és elvette a rendőr az igazoltatáskor az erkölcsi bizonyítványodat - mint papírt - valamiért és nem adta vissza, akkor ahelyett újat kell kérned a hivataltól, mert azt már nem látod viszont. nem azért mert baj lenne vele, hanem mert nyilván kidobták vagy elkeverték. A rendőrnek semmi dolga egy erkölcsi bizonyítvánnyal, hacsak nem őnála akarod bemutatni mert pl. ő felvételiztet egy állásra.

2018. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
két barátomat elkapták egy füves cigivel és én is ott voltam. őket bevitték, mert volt náluk fű, de mivel nálam nem volt ezért engem nem. De akkor ezek szerint nem kell izgulnom.
2018. nov. 5. 22:20
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem, szerintem nem kell.
2018. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az igazoltatás az semmi. Egyébként meg még annak sincs nyoma sima* erkölcsi bizonyítványban, ha fiatalkorút felfüggesztett szabadságvesztésre ítélik vagy egy évnél rövidebb szabadságvesztésre, vagy felnőttet pénzbüntetésre.

(*külön törvények szigorúbb követelményeket írnak elő hivatásosoknak, kormánytisztviselőknak, igazságügyi alkalmazottaknak, cégvezetőknek stb., ezekhez ezen törvényeknek megfelelőséget igazoló erkölcsi bizonyítvány kell)

2018. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!